Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha leesik a vércukrom akkor...

Ha leesik a vércukrom akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Próbálok fogyózni, de sokszor van olyan lezuhan a vércukrom vagy mi és majdnem elájulok.

Kis túlzással.

De olyankor kicsit remegek, bizonytalan vagyok, még beszélni is nehéz...

Biztos tudjátok ezt az érzést.

Ilyenkor mit tegyek? Kb 15 percig tart de nagyon rossz.

És akkor arra gondolok hogy felzabálom a hűtőt.


Nem éheztetem magam, de kb 4000 kalória a normál napom és ezt az érzést már 2000-nél is érzem.



2020. júl. 31. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
1-2 szem cukor legyen nálad.
2020. júl. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem ismerem ezt az érzést. Valami nincs rendben nálad. Amúgy bányász vagy, hogy 4000 kcal a napi szükségleted?
2020. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És az mennyire jó ötlet, hogy nagyon alacsony cukorra beverek egy cukrot amitől az égbe megy, aztán lezuhan és repeat?

Valami jobb megoldás kellene, de köszi a tippet.



Nem bányász vagyok csak k.rva dagadt. :)

2020. júl. 31. 16:52
 4/9 anonim ***** válasza:
gyümölcsöt pl. szőlő
2020. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szőlőcukrot szoktak olyankor bevenni. változtass a dolgokon, de ne hirtelen. Ha 4000hez szokott a szervezeted, akkor csak 500al csökkentsd, és kb 2 hetente mehet lejjebb 500al. 2000el már fogyni fogsz, azt kellene megcéloznod
2020. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ebbe a helyzetbe kerülsz, legjobb a gyümölcslé (tapasztalat).

Én 30 évig kínlódtam ezzel, fiatalabb koromban el is ájultam párszor, ezért utána már mindig volt nálam valami gyors nasi vagy innivaló vészhelyzetre. Kb. 2-3 óránként ennem kellett valamit, nehogy rosszul legyek.

Sajnos azonban ez nem oldja meg a problémát, inkább fenntartja, jól írtad a 3. kommentben.

A megoldás az, ha odafigyelsz a szénhidrátra: kevesebb ch, az is lassabban felszívódó, és az sem magában. A fehérje, a zsír és a rostok lassítják a vércukor emelkedését. Könnyen meglehet, hogy ha ezekből többet eszel és (főleg finomított) szénhidrátokból kevesebbet, akkor kevesebb kalóriával is jól megleszel, és nem akarod majd kienni a hűtőt.

Ha nem ingázik naponta többször a plafontól a padlóig a vércukrod, jó eséllyel nem leszel többet rosszul.

Én a cukros-lisztes ételeket nagy ívben kerülöm, ha édes gyümölcsöt eszem, bedobok hozzá egy marék olajos magot is (legjobb a mandula, tökmag). IR és low carb diétát nagyon ajánlom neked.

2020. aug. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kerüld a gyors szénhidrátokat, akkor nem lesznek nagy kilengések.
2020. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az lehet a baj, hogy túl gyorsan változtattál az étrendeden, és/vagy nem jó összetételű.


Amúgy nem 100%, hogy a vércukorszinted megy le, ha a tünetek alapján gondolod. Én direkt ezért vettem egy mérőt, hogy ezt ellenőrizzem, és bőven nem volt alacsony, mikor én azt hittem, biztosan az, a tiedhez hasonló tünetek miatt. Viszont a hirtelen esés, mikor a normális tartományon belül csökken gyorsan, okozhat éhséget nálam, meg alacsony vércukorra (hamisan) utaló tüneteket.


Ha gyorsan felszívódó cukrot eszel ilyenkor, de csak icipici mennyiséget, az segíthet, de nem fog tőle a plafonig menni a vércukorszinted. Mondjuk 2 evőkanálnyi gyümölcslé. Az édes íz akkor is segít, ha igazából nem a vércukrod szórakozik veled, hanem tök más, akár pszichés okból vagy rosszul.


Hosszú távon a túlzott éhség ellen nekem az segített, hogy kevesebb szénhidrátot eszem. Nem ketogén diéta, csak kevesebb: a hivatalosan ajánlott szénhidrát-zsír-fehérje arány 50%-30%-20%, ehelyett nekem a 40%-40%-20% vált be (kalóriák arányában értve).

2020. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a tippeket!

Így már megint vannak dolgok amiket kipróbálhatok. :)

2020. aug. 2. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!