Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fehérjeport és kollagént...

Fehérjeport és kollagént edzés nélkül is lehet fogyasztani? Akkor is van jotékony hatása?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy a fehérjepor fogyasztása akkor is előnyösen hat a megjelenésre, főleg a has körüli formákra, ha az edzés elmarad. Tehát elvileg formálja akkor is valamelyest sz alakot. Nos én ebben annyira nem hiszek, azért kérdezem, van-e benne igazság? A kollagén meg nem értem, hogyan áll összefüggésben az edzéssel, az a bőrt feszesíti, nem? Persze az izmoknak is hasznos lehet, de én a bőröm feszességét szeretném megóvni vele. Arra jó önmagában is?

Szoktam amúgy edzeni és próbálok minél jobban ügyelni az étkezésemre, de sajnos van ebben némi rendezetlenség. Most 165 magas és kb 65 kg vagyok. Annyira nem tűnik vészesnek, de a kontúrokon lehetne változtatni, leginkább ez a célom, meg a hasam nem valami feszes és ha nem húzom be, látszik, hogy van egy kis pocak, ami engem zavar nagyon.

Szóval azokon a napokon is szeretnék tenni valamit az alakomért, mikor mozgásra nem jut annyi kedvem vagy időm. Ezért kérdeztem a fehérjét.


2020. aug. 2. 09:57
 1/8 Bzs03 ***** válasza:
45%
Szerintem minden nap ajanlott fogyasztani oket, edzesnapokon es pihenonapokon is. En legalabbis igy teszek
2020. aug. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A fehérjepor a legkevésbé sem formálja az alakot, a kollagén pedig nem csak a bőrt feszesíti.
2020. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Csak azon aggódok, nehogy plusz kilók jöjjenek rám attól, ha edzés nélkül szedem ezeket.
2020. aug. 2. 10:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz hízni ezektől. Hacsak nem tonnaszámra eszed őket.

1 adag fehérje kb 100 kalória, tehát nem olyan sok.

Én akkor is iszom amikor nem edzek, bár én vegetáriánus vagyok, és nem mindig sikerül bevinnem a napi fehérjemennyiséget.

2020. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fehérjepor koncentrált tápanyag, tehát van kalóriatartalma is. Formásodni nem fogsz tőle, mivel a mozgást, az izmok terhelését nem imitálja. Ha a szervezet számára a fehérjét bevitted már az élelmiszerekkel, akkor felesleges fogyasztani por formájában is.
2020. aug. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan fogyaszthatod őket akkor is, ha nem edzel, bár ezek étrendkiegészítők arra az esetre ajánlottak, ha ételekből nem tudsz ezekből a tápanyagokból eleget bevinni.
2020. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én kollagént szedek a bőrömre, mióta életmódot váltottam, nagyon sokat javult az állapota, és egyelőre a visszahúzódásban is segít, mivel fogyásban vagyok. A mozgásom még nincs olyan szinten hogy edzésnek nevezzem.


Régen minden nap fogyasztottam fehérjeport, fogytam. Igaz, napi 2 étkezést váltott ki.

2020. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet fogyasztani, de nem sok értelme van. PLuszkilókat akkor fog eredményezuni, ha az azokaal együtt megevett összkalória meghaladja a szükségleteidet.

Alapvetően a fehérjének főleg, a kollagénnek is nagyrészt edzés mellett van értelme. De minek is a fehérje, ha nem építesz izmot belőle? Ha túl sok fehérjét eszel, ugyamolyan hatással lesz mintha szénhidrátot vinnél be, akkor meg már a szénhidrát finomabb (legalábbis szerintem)

2020. aug. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!