Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Központi idegrendszerre ható...

Központi idegrendszerre ható étvágycsökkentő?

Figyelt kérdés

Létezik olyan kp-i idegrendszerre ható étvágycsökkentő, ami legális és hatékony? Sokfélét kipróbáltam már de semmi sem vált be. Nektek van esetleg valami bevált módszeretek?

Vannak ezek a gyomorban telítettség érzést okozó tabletták meg a vércukrot szinte tartó tbl-ák, de nekem nem az a fő probléma, hogy éhes vagyok, hanem hogy kívánom az ételt, akkor is ha nem vagyok éhes. Erre mi a megoldás? Hallottam az Adipex retardól és társairól, de azok nagyon egészségkárosítóak és be is vannak tiltva, hiába hatékonyak. Ez nálam ilyen pszichés éhség, ez ellen mit lehet tenni?



2020. aug. 3. 11:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
52%
Önuralom, foglald el magad valamivel, illetve igyál meg egy pohár vízet.
2020. aug. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
ezen kívül, amit már mind mind próbáltam, valami hatékonyabb esetleg?
2020. aug. 3. 12:33
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem az éhséggel van gond, hanem az étel utáni sóvárgással és nem egy pohár víz után sóvárgok az a baj, ezért hiába iszok egy pohár vizet a probléma nem oldódik meg.
2020. aug. 3. 12:34
 4/26 anonim ***** válasza:
28%
Tarts bent macskát, olyan szarszag lesz néha, hogy nem fogod kívánni a kaját. Tapasztalat.
2020. aug. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy rosszul állítod össze az étrended, és állandóan fűrészport rágcsálsz egysíkú, és ízetlen. Egyél fűszeresen, az nem hízlal.
2020. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Például megeszek egy salátát, csirkével, rizzsel, mert ugye egy normális diétás ebéd de nem lakok jól vele hanem sóvárgok más, finomabb ételek után ezért elmegyek a mekibe kérek még egy bigmecket, krumplival, kólával és egy fagyival a végére, aztán úgy érzem még mindig éhes vagyok. Pedig már nem lehetek éhes, fizikai képtelenség.
2020. aug. 3. 12:56
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Te is írtad, hogy nem az éhséggel van a gond - ha lenne ilyen "étvágycsökkentő tabletta", az nem oldaná meg a problémát.

Milyen ételeket kívánsz ilyenkor? Ha édes, cukros dolgokat, akkor a krómot szokták javasolni. De az is jó lehet, ha ilyenkor készítesz valami finomat édesítőszerrel illetve egészségesebb alapanyagokból, vagy pl. eszel egy kis gyümölcsöt, iszol egy kávét stb.

Ha sós rágcsálnivalókat, abból is vannak jobb alternatívák, pl. sózott tökmag.

Az is lehet, hogy valamiből kevés van az étrendedben, amit pótolni kellene. Vagy csak simán megszoktad, hogy állandóan eszel, ebben az esetben nincs más opció, mint hogy meghatározott időpontokban eszel, és két étkezés között elfoglalod magad, így egy idő után hozzászokik a szervezeted az új rendszerhez.

2020. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Van olyan tabletta ami totál megszünteti ezt az éhségérzetet, Pl. az Adipex Retard, ami a kp idegrendszerre hat. Valami hasonlóra gondoltam. Szeretném érezni az étvágytalanságot végre.
2020. aug. 3. 14:02
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem vagy éhes, akkor minek akarod csökkenteni az éhségérzetet? Semmi értelme, te magad írtad, hogy nem az a gond, hogy éhes vagy. Ne gyógyszert keress, hanem egy hobbit, ami lefoglal, vagy egészséges és finom nasikat, ételeket amikből nyugodtan ehetsz.
2020. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%

Aztán meg jönne az, hogy "Nem tudok bevinni 1200 kcal-t, mert minden ételtől undorodom, most mit csináljak?".

A jó étvágy a jó egészség velejárója.

2020. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!