Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen étvágycsökkentőt...

Milyen étvágycsökkentőt szedjek, ami tényleg használ?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék, aminél ugye a legfontosabb a kalóriadeficit. Viszont hiába eszek fele annyit mint azelőtt, nem lakok jól, és egész nap éhesnek érzem magam, ami amellett, hogy ingerültté tesz, pár nap után falási rohamhoz vezet. Hiába edzek heti 3x20 percet, az evés miatt mégsem fogyok. Ezért valami olyasmi tablettára, vagy teára lenne szükségem, ami elveszi az étvágyamat, azaz a kevesebb adag étel után sem érzem éhesnek magam, teltségérzetet ad. Nem szeretnék semmilyen átverős "csodabogyóba" belefutni, így kérlek, ha van tapasztalatotok bármelyik ilyen szerrel kapcsolatban, írjátok meg, hogy melyik az, amelyik tényleg csökkenti az étvágyat.

2018. febr. 26. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Ha drasztikusan csökkented a szénhidrátot, cukrot, az csökkenti/elmulasztja az éhséget. Én emiatt fogyóztam low carb-bal, mert az segített, hogy ne legyek éhes.
2018. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Ne fele annyit egyél, mint azelőtt, hanem fokozatosan csökkentsd a bevitt kaját. A szervezetet eléggé megterheli a hirtelen tápanyag hiány, inkább ha már tudod, mi az a kalóriadeficit, kevesebbel csökkentsd a bevitelt.

Csak példának mondom, de az én szükségletem 1700 kcal körül van, és ehhez képest 1300-1400-at eszek, és sose vagyok éhes, de ledobtam 6 kilót eddig (8 a cél).

2018. febr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon nem mindegy, hogy mit eszel. Azzal, hogy fele annyit eszel, de ugyanazokat, mint eddig, lehet még rosszabbat is teszel, mintha ugyanannyit is ennél.
2018. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Már bocs, de hiába eszel fele annyit, ha nulla a kaja tápértéke. Kizárt dolognak tartom, hogy teljesen laktató, fehérjében és rostban gazdag kajákat eszel és mellettük is éhezel. Nem étvágycsökkentőt kell szedni, hanem normálisan étkezni. Sőt...még a mennyiséget sem kellene csökkentened, ha elhagyod a káros dolgokat és egészséges kajából eszel ugyan annyit, amennyit eddig egészségtelenből. Már úgy is fogyni fogsz. Napi hányszor eszel?
2018. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pár héttel ezelőtt volt egy elég durva megfázásom, nem volt étvágyam, kevesebbet ettem, 1 hét alatt le is ment 1 kiló úgy, hogy egyáltalán nem voltam éhes. Miután meggyógyultam próbáltam tartani ugyanezt az étrendet, de nem ment, mert már éreztem az éhséget. Ilyenek voltak pl. hogy reggel csak egy bögre tejeskávét ittam, és egészen délután 2-ig nem is voltam egyáltalán éhes. Ebédet is úgy ettem, hogy a szokásos nagy lapostányér helyett, csak egy kistányérnyi adagot, este pedig vmi apróságot, joghurt, zabpehely stb. És teljesen jól elvoltam vele, reggel sem ébredtem farkaséhesen.

Viszont most már egész nap éhesnek érzem magam, nem is bírom sokáig tartani, mert nekem a koplalás, éhezés egyszerűen nem megy. Viszont ha le tudnám csökkenteni az étvágyamat, akkor nem lenne ilyen gond, mert nem is akarnék többet enni, könnyen le tudnék fogyni.

2018. febr. 26. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem is kell koplalnod meg éhezned!

Az ilyen "reggeli: két darab mély levegővétel, tízórai: kávéillat" diétákat kerüld el nagyívben.

Én napi 5x-i étekezés mellett fogytam, csak arra figyelek oda, hogy miket eszek, meg ahogy írtam max. -300 kcal mínuszban vagyok magamhoz képest.

Pl. nekem mai nap:

Reggeli: őrölt lenmagos, mézes-fahéjas zabpehely (saját készítés, nem bolti előre készített)

Tízórai: korpovit keksz, kockasajt

Ebéd: sült sertéskaraj, saláta köret + desszertnek pár szem pillecukor

Uzsonna: kevés somlói babapiskótából (ezt kaptam otthonról, és meg kell enni :)

Vacsora: fél töltöt cs.comb, fél adag fehér rizs.


Ezeken felül még biztos fogok enni valamit, mert számoltam a kalóriákat, és még bele fog férni mondjuk egy keksz, vagy valami kis délutáni nasi. :)

2018. febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem hinném, hogy létezik ilyen. Én is egy jó életmódot ajánlok, de ha nehéz rendes deficitet tartanod, akkor legyen kicsi deficited vagy mozogj többet.

A kevés ch kinek bejön, kinek nem, de 15 kg feleslegnél nekem egyáltalán nem működött, akárhova is csökkentettem, kevés volt az étel, ha nem mozogtam sokat (s nem mozogtam sokat), a legesleglaktatóbb ételeimmel is (bár valami más mindig beszivárgott, ami jó is, mert a leglaktatóbb ételeimmel az egekbe szállt a fehérjebevitelem és az sem jó).

Lehet, hogy több trükk kell neked is, de lehet, hogy tényleg elég egy jó kis étrend, fehérjedús ételekkel, sok zöldséggel, némi mozgással.


Nálam végül az lett, hogy pár év stagnálás után spontán lecsökkent a jóllakáshoz szükséges kalóriamennyiség, a csuda tudja, miért. De legalább gyakoroltam a türelmet.

De nekem nulla éhség és nulla étvágy mellett is nehéz fogyni, vannak lelki tényezők, megszokás is. Szóval ez elég összetett tud lenni.


Még valami: helyes elosztás! Van, akinek mindegy, de van, aki éhezik fogyáskor, hacsak nem eszik sokszor keveset vagy kevésszer sokat. Én pl. kis étkezés (pl. a kalóriakeretem fele) után még éhesebb leszek, eleve nem tudom megcsinálni, úgyis eszek a végén egy csomót. De egy nagy étkezéssel egy napra bőségesen jóllakom. Kár, hogy többször szeretek enni, de ha egy nagy étkezésem van pár falattal másutt, az is OK s mégsem egy étkezés :). Ez extrém eset, normálisabb, hogy 3 étkezéssel elvan valaki, öttel éhezik. Ki kell tapasztalni, neked mi működik.

2018. febr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem csodálom, hogy ilyen étkezéssel egész nap éhes vagy. Ez a nagy nullával egyenlő. Te nem fogyókúrázol, te koplalsz, az pedig nem vezet jó eredményre, a végén még kövérebb leszel csak. Ne koplalj!

Egyél napi 5-ször normális adagokat, de sose edd degeszre magad.

2018. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!