Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így fogyhatok, nem túl sok...

Lachesys kérdése:

Így fogyhatok, nem túl sok kalória?

Figyelt kérdés

26eves nő, 165/70


Próbálok 1300-1400 kcalt enni, de 1500on belül maradni mindenképpen. Ezek tiszta kajak, hús /sült csirke, sonka, néha kacsa vagy marha, sertés/, cottage cheese, tojás, Tej mértékkel, saját magam sütötte tk kenyér, savanyúságok zöldségek, gyümölcs és időnként magvak. Néha ha megkivanom cukormentes proteinek fagyi (450 mles doboz 320 kcal, ennek a felét eszem meg egyszerre ált) illetve egy-egy kocka 85os etcsokit.

Mozgok... A baj, hogy minimális edzestol is elviselhetetlen izomlazam van, ami a napi teendoimben is gatol nem H meg edzenek. Pl kedden csináltam egy fél órás labedzest (kitörések, guggolasok, szép pad, hasonlok). És a wcre is nehéz leulnom. oké total inaktív voltam eddig de ez fog változni? Mert annyira fáj H mai edzést se tudom megcsinálni. Tegnap direkt seta-kocogtam H jobb legyen, de inkább rosszabb. eroltessem az erősítő edzéseket így vagy inkább kardiozzak? Mert így ha heti 1 edzést bírok az izomláz miatt az nem túl hatékony:(



2020. aug. 13. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Amit kajára írtál az teljesen jó viszont az edzést be kéne iktatnod :/ Esetleg konditerembe nem tudsz menni edzőhöz aki megmondja a dolgokat és odafigyel? Egyébként nem azzal van a gond, hogy izomlázad van inkább, hogy mint írtad annyira, hogy a napi teendőidben gátol. Esetleg próbálj meg ugrálós edzéseket csinálni amik izzasztanak, de nem okoznak izomlázat.
2020. aug. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tervezek majd menni edzohoz, inkább csak nem tudom mennyire normális ilyen fajta izomláz. Tény, évek óta semmilyen sportot nem csináltam, és kiskoromban sem sportoltam igazán. De tudom hogy a test formáit az izmok adják, ezért erősítést és kardiot is szeretnék csinálni, csak nem tudom mikor múlik el H ennyire taccsra vág egy erősítő edzés? Mert kardioval lefogyhatok de jó fenekem nem lesz :(
2020. aug. 13. 20:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az elején nem könnyű :D Gondolj bele, a testépítők se olyan súlyal kezdenek amitől meghalnak másnapra. Az elején pl én teljesen elégnek látom ha egy 20 percet ugrálgatsz aztán, ahogy belejössz egyre jobban fog menni és mikor már 20 perc után nemérzed, hogy másnapra bajod lenne akkor növelheted vagy az időtartamot ( mondjuk 30ra ) vagy az intenzitást. Ez vonatkozik a többire is. Pl amiket otthon meg tudsz csinálni: gugolások, felülés, helyből kitörés, plank stbstb ezeknek is úgy növeld a számát ahogy érzed, hogy mehet. Oh és ajánlani tudom a durum tésztát a basmati rizst és az édesburgonyát. Mindkettő sokkal egészségesebb mint pl a fehérrizs a sima tészták vagy a krumpli és egy csomó elkészítést találsz hozzájuk a neten.
2020. aug. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kicsit elírtam a végét hát mindegy xd Egyébként telefonra is vannak appok azok is megérnek egy próbát ( ilyen 30 days fitness izé)
2020. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát igen én is erre jutottam... Ezért nem igazán látom még értelmét edzohoz menni, mikor csinálok pár guggolast és belehalok XD a krumplit rizst mostanában hanyagolom, inkább bevagok a hús mellé egy konzerv bebirepat vagy karfiol, zoldborso pitét és akkor még ehetek egy almát vagy ilyesmit is. De pl édesburgonya igen néha jó sütőben sütve kis fokhagymás joghurttal. Na akkor csinálom ahogy tudom aztán lesz valami. Sajna nem egy sportalkatnak születtem de valahol el kell kezdeni.
2020. aug. 13. 20:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj én mikor anno elkezdtem edzeni hát fhú netuddmeg xd mire egyáltalán rávettem magam, hogy elmenjek..aztán eltelt egy év és heti 4x megyek, imádom :D És az edző egy óriási plusz, hiszen van motivációd lemenni és mégis úgy érzed, hogy valaki aki ért hozzá melletted áll és segít.( Azért megesett, hogy inkább aztmondtam, hogy nem vagyok jól, de ha az ember egyszer fizet érte inkább elmegy xd ) Nekem most óriási kedvencem, hogy raksz tepsibe vagy süthető tálba összevágott édesburgonyát, olivaolaj, fűszersó és csípősszósz. Várj kirohanok megnézem milyen fűszer pontosan..Lucullus tejföl izű krumplifűszer c:
2020. aug. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy keress olyan helyet, ahol van "gerinctorna" néven futó edzés.

Ez általában egy alapos átmozgató, mobilizáló edzés, ami az elején nagyon hasznos. javítja a tartást, mobilizál, fokozza a testtudatosságot, és alaposan átmozgat. Nagyon jó arra, hogy az, aki régen vagy egyáltalán nem sportolt, hozzászokjon a mozgáshoz. Utána pedig mehetnek a komolyabb edzések is. Én a crossfit mellett még mindig járok a "gerinctorna, core training" órákra, és nagyon hasznosak.

2020. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Normálisnak normális, hogy izomlázad van, de ez azt jelenti, hogy túlerőltetted magad. Sportolj, de most még kevesebbet kéne egyszerre. Ha rendszeresen csinálod, heti 2-3 alkalommal, akkor 1 vagy max 2 hónap múlva már normálisan fog menni, és nem lesz minden nap izomlázad.


A gerinctorna is jó ötlet, nálunk a munkahelyen az van, de csak a nyugdíjasok járnak, meg én. Pedig szerintem nagyon hasznos. Mivel abszolút nem vagyok hajlékony, tök jól bepasszolok ebbe az öreganyós csoportba. Mást is sportolok, de az meg se a hajlékonyságomon, se a törzsizmaimon nem segít.

2020. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kipróbálom majd azt a fűszert :)


A gerinc torna jó ötlet! Amúgy is kéne javítani a tartasomon is. Az öreganyós közeg nem zavar:D

Haha, elmentem egyszer egy ilyen crossfit nyílt napra.... Nos utána 3 napig a kisujjamban is izomlazam volt XD életemben nem volt olyan durva. Kicsit demotivalo H inkább a nyugdíjas style az én szintén jelenleg xD de próbálom úgy felfogni H ez egy folyamat. :)

2020. aug. 13. 21:20
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gerinctornára nemcsak idősek járnak. A 17-től a 72 évig mindenki van. És sokszor differenciáltak a gyakorlatok: pl. súllyal/súly nélkül, erősebb-gyengébb szalaggal, csípőkiemeléssel/anélkül. Így mindenki megtalálja a neki való fokozatot. Tényleg nagyon ajánlom. Ha belejöttél, akkor mehet valami keményebb, nehezebb, lassacskán akár a crossfit is. De nem rögtön azzal kell kezdeni, mert csak elveszi a kedved.
2020. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!