Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diéta forma a legjobb...

Mary Popenz kérdése:

Milyen diéta forma a legjobb ha imádok enni?

Figyelt kérdés
10-15kgot szeretnék fogyni. Nem tudom mi lenne a legjobb. Éhezni nem szeretnék. A cukrommal is már van pici gond.

2020. aug. 17. 17:52
 1/7 anonim válasza:
32%
Saláta
2020. aug. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha gond van a cukrossal, biztos az a 10-15 kg, nem lehet, hogy több?


Amúgy a fogyást nem nagyon lehet kivitelezni, úgy, hogy ugyanúgy eszel, úgyhogy egy ideig mindenképp nélkülöznöd kell és utána is odafigyelni. A jelenlegi eletviteledet valószínűleg egy életre elfelejtheted, olyan életmódot kell kialakítani, ahol megeszel mindent amit szeretsz, de mértékkel.

2020. aug. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
A kalóriszámolás jó módszer, mert MINDENT ehetsz ugyanúgy, mint korábban, CSAK a mennyiségeket kell figyelni.
2020. aug. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy kalóriaszámolás+makrók eltolása úgy, hogy több zsír-kevesebb szénhidrát+sok mozgás. Ezen kívül sok rost, sok víz, és ami nekem még bejött: naponta eszem édességet, a kedvenceimet (tehát cukrot tartalmazót, nem édesítőszereset), de miniatűr adagot, összesen 50 vagy maximum 100 kcal értékben. Persze ha már cukorbeteg vagy, akkor nem tudom, hogy ennyit szabad-e, de talán a nagyon kis mennyiség még engedélyezett, főleg ha nem magában eszed és így lassan szívódik fel.


Ha sokat mozogsz, akár napi 2 órát, főleg ha intenzíven (persze ha bírja a szíved), azzal elég sok pluszkalóriát lehet nyerni. A több zsír, kevesebb szénhidrát azért jó, mert a zsír hosszabban okoz jóllakottságot, kevésbé fog fel-le ugrálni a vércukorszinted. A kalóriaszámlálás meg azért kell, hogy ki tudd tapasztalni, mennyi étel az, ami neked még belefér fogyáshoz. A számolóprogramok csak becslést adnak. Nekem pl. 1800 kcal jött ki súlytartáshoz, de nem tudom betartani, 2000 körül jön ki egy nap, és ezzel együtt fogyok. Szóval vannak egyéni különbségek.

2020. aug. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő. Az attól függ mit szeretsz enni.

Én pl imádom a zsíros kajákat, olajos magvakat, sajtokat, zsíros húsokat, szalonnát, kolbászt. Simán eszem ezeket, de ezt csak úgy lehet, ha mellé kevés szénhidrátot eszik az ember. Főleg zöldségek formájában viszem be. Mázli, hogy szeretem őket is:). Könnyű számomra betartani mert semmi olyanról nem mondok le amit szeretek. Nem korlátozok kalóriát sem. Annyit eszem amennyit kívánok. Ezt azt lecseréltem szénhidrátcsökkentette, pl kenyér ( ceres), tészta ( diawellness), és szigorú mértékkel diabetikus édességeket eszem. Csokikat, cukorkákat, kekszeket, nápolyit.

Olyanokat mint pl csipsz , cukros csoki, süti, sós hagyományos fehérlisztes pékáru, gyorskaja, kizárólag havonta egyszer eszem. Havi 1 csalónap. Nekem ez így hosszútávon is tartható, nincsenek falásrohamaim, nincs sóvárgás mert tiltólistám sincs, a szénhidrátfüggőségről is sikerült lejönni. Fogyok folyamatosan éhezés koplalás nélkül. Bizonyos áldozatokra, korlátokra nyilván szükség volt, de csekély ár ez azért amennyivel jobb lett az életem ezalatt a 1,5 év alatt mióta életmódot váltottam és 55 kilót fogytam. Még messze az út vége, a fogyásban, de nincs kétségem afelől, hogy ezt az életmódot nekem találták ki és sikerül majd elérni a 60 kilós álomsúlyt. Most félúton járok.

Régebben évekig próbálkoztam kalóriaszegény diétákkal, de pocsékul éreztem magam, túl gyakran éhesnek, sosem laktam jól, fáradt voltam, és egyszerűen nem tudtam, hogy màs út is van a fogyáshoz a koplaláson kívül. Pedig van.

2020. aug. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a ch csökkentésre szavazok. Ha a vércukroddal gond van, akkor elég kézenfekvő megoldás. Nekem is bevált.
2020. aug. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Életmód váltás. Mindenből kevesebbet, mértékletesebben. Több zöldség, kevesebb szénhidrát és zsíros étel.

Ha kampányszerűen fogyókúrázol, utána úgyis visszahízod, ha visszatérsz a régi szokásokhoz.

2020. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!