Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a különbség a paleo és a...

Mi a különbség a paleo és a ketogén étrend között?

Figyelt kérdés

2020. szept. 7. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Más a neve pl.
2020. szept. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Paleosok azt eszik amit a gyűjtögető életmódban ettek 2,5 millió éven át az emberek, nincs megszabva hogy ketózisban legyenek.
2020. szept. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2020. szept. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Ketogén: elvileg bármit ehetsz, ami belefér a szénhidrátkeretedbe (bár vannak ételek, amiket nem éri meg enni). Az ajánlott makrókat érdemes betartani. Az alapvető cél a ketózis fenntartása, annak kedvező hatásai miatt.

Paleo: bizonyos ételfajtákat nem ehetsz azok élettani hatása miatt, a legtöbb felhasznált alapanyag nem vagy minimálisan feldolgozott. Közel áll a természeti népek táplálkozásához. Nincsenek ajánlott makrók. A cél az egészséges táplálkozás és életmód, a civilizációs betegségek leküzdése.

A kettőt együtt is lehet csinálni.

2020. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%
4. Közben a cibilizációs betegségek zöme a mozgáshiány miatt van :)
2020. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5: Én csak azt írtam le röviden, amit olvastam róluk. Egyébként az irányzat képviselői a mozgást és úgy általában az egészséges életmódot is nagyon fontosnak tartják.
2020. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!