Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a különbség a diéta és a...

Mi a különbség a diéta és a fogyókúra között?

Figyelt kérdés

2020. jún. 9. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

A fogyókúra célja, hogy a lehető legtöbb kilót leadd, ez magába foglalja az étrendváltozást, de a mozgást és egyéb praktikákat is.

A diéta az csupán étrendváltozás, és nem feltétlen a fogyás a cél.

2020. jún. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

A fogyókúra szó jelentése egyértelmű. Olyant étrendet takar, amely fogyást eredményez.

A diéta szó leggyakoribb jelentése ugyanez. Ha azt mondom, hogy diétázom, akkor fogyókúrázom. A szónak van egy másik jelentése is, olyan étrend, amiben visszafogunk valamit, vagy elhagyunk. Ha például húsmentes diétát folytatok, akkor nem eszem húst, de nem szükségszerűen akarok fogyni.

2020. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
A diéta bármilyen, az átlagostól eltérő étrendet jelent. Különböző betegségeknek is van diétája pl cukorbeteg vagy vesebeteg diéta. Beletartoznak különféle táplálkozási irányzatok pl vegetáriánus, vegán, paleo, lowcarb. A fogyókúra egy olyan diéta, melynek célja a fogyás.
2020. jún. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
A kúra szó egy határozott ideig tartó kezelésre utal aminek van egy várt eredménye. A diétát már fentebb definiálták.
2020. jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként a diéta jelent egyszerűen étrendet is. Egy személy diétája az, amit az illető eszik, akkor is, ha ebben nincs semmi különleges. De leggyakrabban tényleg speciális étrended jelent, bármi is legyen az a specialitás (betegség miatti vagy fogyás, esetleg egészségmegőrzés céljából).
2020. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Diétàt bizonyos betegségek esetén is kell tartani, nem feltétlenül csak fogyàs lehet a célja.

A fogyókúràk időszakos jellegűek, ezért kúra, és többnyire koplalàsra, drasztikus energiamegvonàsra épülnek.

Én pl hiàba fogyàs a célom, jobb szeretem a diéta/ életmódvàltàs kifejezéseket. :) A fogyókúràt nem hasznàlom mert nem tükrözi azt amit csinàlok.

Első sorban betegség miatt diétàzom, ahhoz hogy jobban legyek, egy életen àt tartanom kell, màsrészt hosszútàvon elengedhetetlen az életmód megvàltoztatàsa is, rossz szokàsok elhagyàsa, vagy -amennyire képes az ember- kerülése, tudatos tàplàlkozàs, rendszeres mozgàs beépítése az új életbe.

2020. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Diéta alapvetően speciális étrendet jelent. Én pl évek óta diétázom laktóz intolerancia miatt. De diéta célja lehet tömegnövelés, szálkásítás, illetve IR, candida, epillepszia és elég sok más okból. Sokféle diéta létezik, változatos célokkal.

A fogyókúra olyan diéta, aminek célja a fogyás. Ezért sem használom ezt a szót, mert én szálkásítok, a kilókra magasról teszek. Sőt, örülök, ha nem mozdul a mérleg. Másfél hónapja nem fogytam a mérleg szerint, ellenben plusz egy sor kocka jelent meg a hasamon, és vékonyodott a derekam.

2020. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

A diéta meghatározott ételek fogyasztása, nem biztos hogy fogyással jár.


A fogyókúra kalóriadeficittel jár, tehát fogysz tőle.

2020. jún. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!