Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A régi és az új, de egyforma...

A régi és az új, de egyforma testsúly között lehet különbség az alakunkban?

Figyelt kérdés
Elég hülyén fogalmaztam, de majd itt jobban kifejtem. 7-8 éve fiatal növendék koromban (18 évesen) 78-80 kiló voltam kb a 179-80 cm magasságomhoz. Amikor az osztálytársaimnak mondtam nem akarták elhinni, sokkal kevesebbnek gondoltak. Hanem ezután az évek alatt felmentem 90 fölé, eléggé meghíztam. Most idén március/áprilisban döntöttem el, hogy változtatok és le is ment már valamennyi. Majdnem ott vagyok mint régen (82-3) de a tükörben még jócskán látszik a leadni való. Szóval a kérdésem annyi lenne, hogy lehetséges az, hogy nem fogok úgy kinézni 78 kilósan mikor lemennek a kilók, mint régen 78 kilósan? Lehet az elhízás miatt megváltozott az alkatom vagy valami?
2020. júl. 20. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hiszen sokat számít az is, hogy mennyi rajtad az izom és mennyi a zsír.
2020. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem idöközben egy csomó izmod leépült, helyette lerakódott jó sok zsír, és most hiába fogysz kilóban, a zsír alatt nincs rendes formád.

Megoldás, hogy elkezdesz sportolni és úgy fogyni, akkor izmot építesz fel, formásodsz, így van csak értelme az egésznek.

2020. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Csoffad, fonnyad az izmod, a zsír gyarapszik. Kész is az amorf plazma test, ami ugyan annyi kilóban, mint a szín izom.
2020. júl. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így már világos minden :D régen heti 3 tornaórám volt és mellette eljártam focizni. Mostanában pedig heti többször biciklizek, ma is 3 órát nyomtam elég gyors tempóban, ez azért használ valamit nem?
2020. júl. 20. 22:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Kezdetnek több, mint a semmi, de ezt azért még böven lehet (és kell) fokozni! Sok sikert!
2020. júl. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És milyen mozgást ajánlasz?
2020. júl. 20. 22:36
 7/11 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, pont az izom miatt. Én mindig sovány voltam, 35 kiló körül tengtem-lengtem kistiniként, aztán amikor megálltam a növésben, 14 évesen 43 kiló voltam de tiszta skinny fat, izom nuku. Sajnos elkövettem azt a hibát hogy abbahagytam minden sportot mert azt sulykolták belém, hogy amiatt nem tudok hízni. Aztán ahogy idősödtem, sokat dolgoztam, éjszakáztam tanulás mellett, újra lementem 37 kilóra és onnan már sportolással jöttem fel 45-re amit azóta tartok. Na ha azt a sportolós 43 kilómat odatettük volna a 14 éves kori 43 kiló mellé, zongorázni lehetett volna a különbséget. Izmos láb, izmos hát, izmos has és normál méretű karok, pedig súlyra ugyanannyi voltam.
2020. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az izom az oka. A kardió mellett érdemes saját testsúlyos vagy súlyzós edzéseket is beiktatni, azzal lehet igazán izomtömeget növelni
2020. júl. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretném kigyúrni magam, régen se voltam olyan, egyszerűen csak legyen lapos a hasam, minimális zsírfelesleggel.
2020. júl. 21. 22:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell magad kigyúrni. Sokan abban a tévhitben vannak, hogy ha elmennek heti 3x edzőbe, majd kigyúrtak lesznek. Hát ez nem megy ilyen egyszerűen. Amúgy a cross fit, fit box, trx és társai segítenének abban, hogy természetesen, egészségesen, nyúlánkan erős légy.
2020. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!