Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék le fogyni?

Hogyan tudnék le fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet, hogy van rajtam felesleg és eléggé nagy combom is van stb. és ezen szeretnék változtatni. Az a gond, hogy hétköznap suli miatt nincs időm enni egészséges dolgokat, ezt úgy értem, hogy nincs rá időm. Általában iszok reggel kakaót, péksütit, ebédelek itthon, iszok valamit és alszok. Kb 4-5 körül ebédelek, utánna tanulok és pihenek. Meg nagyon ötletem sincs mit vigyek..


Mozgást a suliban szokott lenni, tesi órán, de ott próbálok mindent beleadni. Otthon meg nincs nagyon erőm mert nagyon elfáradok a suliban.. és szeretnék ezen változtatni. Tudnátok írni tippeket/tapasztalatokat, amit a fogyásban értetek el? Illetve nektek kb mennyi idő volt suli közben lefogyni? Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. szept. 19. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanúgy ahogy másnak. 3 millió ilyen kérdés van itt gyakorin. Számold ki az alapszükségleteidet. Kalóriabázis.hu-t ajánlom. Nekem 6 hónap alatt majdnem 20 kiló ment le. Kalóriaszámolást+ sportot alkalmaztam. Sok sikert!
2020. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Szénhidrát mennyiségének a csökkentése (csökkentése és nem elhagyása!) hatékonyabb (elvileg) mint a kalóriaszámolás, keress rá neten és dönts magad. Fontos hogy kezdd el valahogy a mozgást, hiába vagy fáradt, hidd el nekem később amikor már nem suli lesz hanem egyetem vagy munka akkor még fáradtabb leszel és időd sem lesz. Elkezdeni mindig nehéz, de ha belejössz akkor már hiányozni fog a mozgás és észre fogod venni hogy tudsz hetente 1-2-3 órát majd szakítani neki! Ha lány vagy akkor valami alakformáló sportot válassz, jóga, tánc vagy ilyesmi, ha fiú akkor evezés,harművészet. Az edzőterem mindkettőnél megoldás csak olykor más gyakorlatokat kell véegzni más súlyokkal (nyilván).
2020. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Ja meg még annyi hogy hány éves vagy?
2020. szept. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
ha kevesebb szenhidratot eszik akkor meg faradtabb lesz. az agy mukodesehez kell a cukor. de nem a feldolgozott szarok. sok gyumolcs, zoldeseg.
2020. szept. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Hát, ezt gyakorlatilag mindenkinek magának kell kitapasztalni, hogy milyen életmódot tud hosszútávon fenntartani. Ez alap a sikeres tartós fogyáshoz.

A lényeg, hogy a cukros, fehérlisztes dolgokat érdemes kerülni. Innentől rajtad áll mit és hogyan.

Nekem személy szerint a szénhidrátszegény , zsírban fehérjében és energiában gazdag étrend és életmód vált be, heti 4-5x 1 óra mozgással és havi 1 csalónappal. Van itthon szobabiciklim amin tekerek, hasizomgépem és futógépem- amin gyorsgyaloglok. Imádom higy nem kell elmenni itthonról, ezekkel jól megvagyok, edzés címen, közben sorozatokat nézek:). Én életmódot váltottam másfél éve, eddig 63 kg ment le. Házastárs, háztartás, kutya, kert, és munka mellett csinálom. Ha hazajövök meló után, szánok 1 órát a mozgásra😊 kikapcsol, feltölt!

De attól, hogy ez nekem bejött, ettől még neked nem biztos. Ízlés dolga😊 meg van aki nem bírja a kevés, szénhidrátot, én teljesen jól érzem magam azzal a 80-85- néha 90 grammal amit beviszek. De nekem amúgy szénhidrátanyagcsere betegségem van, ezért is kellett a szénhidrátot levinnem a fogyáshoz, de ezt meg is tartom a fogyás utáni időszakra is mert sokkal jobb nekem így.


Kívánom hogy találd meg a saját utadat és érd el a céljaidat😊 Szeresd amit csinálsz ,a kaját, a mozgásformát is, ne koplalj, ne éhezz, ez fontos a hosszútávú megtartáshoz. Sok sikert!

2020. szept. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Ne falj!
2020. szept. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%

"Otthon meg nincs nagyon erőm mert nagyon elfáradok a suliban.. és szeretnék ezen változtatni. "


Aligha fáradsz el a suliban, ha mások nem. Ezt csak te érzed, mert eleve lusta vagy (ami persze részben eredhet a nagy túlsúly folyamatos emelgetésétől). Vegyél erőt magadon.

2020. szept. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Próbáltam régen a Yaziot még nyáron és már “begyakoroltam”, hogy miből mennyit lehet. A cukrot is próbálom mellőzni, vagy kevesebbet rakok, vagy folyékony édesítőszert vagy valamibe egyáltalán nem rakok. A napom úgy nézz ki, hogy reggel 6 kor kelek, 7 kor már a buszon vagyok és 3-ra érek haza, vagy 4 kor az óráim miatt. Ebédelek ugye, az kb 30 perc. Utánna tanulok egy- egy másfél órát. És mivel későn ebédelünk még tanulás után tele van a hasam és arra nem esik jól a mozgás.. de majd megpróbálok akkor edzeni miután haza értem. Ja és amúgy 15 éves vagyok.


Esetleg még tudnátok kajákat írni, amit vihetek suliba is? A péksütik előtt teljes kiőrlésű szendvicset vittem. Nézegettem még de a legtöbb ember csirkemellet vitt salátával vagy pedig hasonló kajákat, de ezek eléggé drága dolgok és meg is unnám őket. Még zabpelyhes palacsintát gondolkozom, hogy olyat vinnék..


A mozgáshoz pedig még, hogy a biciklizést szeretem csinálni, illetve a görkorizást. Régen lovagoltam de sajnos abba kellett hagynom a ló miatt( egészségügyi problémái voltak), lovardában pedig nagyon sokat elkérnek egy óráért.


Nagyon szépen köszönöm mégegyszer a válaszokat:))

2020. szept. 20. 08:51
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

Én munkába megpucolt és összevagdosott zöldséget vagy gyümölcsöt viszek. Reggelizni is ezt szoktam, sokkal jobb a péksütinél, már a fogyás szempontjából.

Suliba tudsz menni gyalog vagy bicajjal? Görkori is jó, ott majd átcseréled cipőre.Milyen távra van? Ez plusz mozgás lenne, ha nem s kalóriaégezabáló,de felfrissülsz tőle, több erőd lesz másra, akár otthoni mozgásra is. Nálam legalábbis így volt.

2020. szept. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyszer mentem biciklivel suliba, mikor kevesebb könyvet kellett vinnem, de nagyon rossz volt, a táska súlya húzta a vállaimat és 3 napig fájtak.. amúgy pedig ilyen 12 km volt kb. Görkorival egy óra lenne mire odaérek, a biciklizéskor pedig megizzadtam nagyon mert eléggé sok emelkedő van a biciklis útnál.
2020. szept. 20. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!