Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szobabicikli vagy kerékpár?...

Travis83 kérdése:

Szobabicikli vagy kerékpár? Segíts dönteni!

Figyelt kérdés

A kerékpárban ugye az a jó, hogy a friss levegőn tekerhetünk vele a gyönyörű természetben, ami igen kellemes és egészséges. Viszont a szobabiciklinek is van előnye, mégpedig az, hogy bármikor tekerhetünk, ha kedvünk támad! Hiába a kinti időjárás, például szakadó eső, perzselő hőség, vérfagyasztó hideg, embertelen hóesés, vagy fullasztó párásság. Plusz, ha éjjel nem tudnánk aludni, simán tekerhetünk bent fél órát.


Én fogyás céljából venném meg valamelyiket és a szobabiciklin gondolkodom. Remélem van annyira hasznos, mint a kerékpár! Ti melyik mellett voksoltok?



2020. okt. 3. 12:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A szobabiciklinél elég nagy az esélye, hogy megunnád hamar. A kerékpár előnye, hogy - bár télen nem használod - amikor használod, akkor kint vagy, változatos a táj, jobban telik az idő és ha elbicikliztél valahova, akkor onnan vissza kell biciklizned haza akkor is ha nincs kedved, épp lusta vagy, stb. Nincs kifogás. Plusz tudsz újabb célokat kitűzni magad elé, pl. a 20km-re lévő kocsmába múlt héten 1,5 óra alatt értem el, most ennél kevesebb idő alatt fogok, jövő héten meg megpróbálok 1 óra alatt odaérni.

A kerékpárhoz tudsz venni télre görgőt akár már 30ezer Ft-ért is a decathlonban és meg van oldva a téli kerékpározás is. A szobabiciklit csak bent tudod használni. Vagyis csak egyhelyben. Akár kint, akár bent...

2020. okt. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk több szobabiciklink volt, talán bennünk volt a hiba, de nagyon ritkán tudtuk rávenni magunkat a tekerésre. Iszonyú unalmas, monoton és a tekerés során sem jutunk el sehová. A kerékpárral viszont konkrét célt lehet kitűzni, hasznossá is lehet tenni, ha közben bevásárolunk stb.
2020. okt. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

A kerékpár hasznosabb, ezzel egyetértek. Az, hogy hamar megunnám a szobabiciklit, nálam ki van zárva. Sok ötletem lenne, s az egyik ilyen pl a vendégszobában a tv előtti tekerés. Miközben csinálnám, mindig valami sorozatot néznék. Mondjuk így tudnám rávenni magam egy új sorozatra, amit mindig akkor nézek, amikor tekerek. Amúgy tv sem kéne hozzá, egy tablet és füles is simán megtenné.


Tehát marad a főbb kérdés: ha nem unom meg, akkor van olyan jó fogyás céljából, mint egy kerékpár?

2020. okt. 3. 13:26
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sportoláshoz azért szeretem jobban a szobabiciklit, mert tudok közben zenét hallgatni, és nekem ez sportolás közben nagyon fontos. Meg nem kell az utat meg a többieket figyelni, hanem teljesen kikapcsolhatok.

Az utcán nem szeretek zenével a fülemben közlekedni, mert nem hallom a körülöttem közlekedőket. Szeretek biciklizni is, de az egy másik program.

2020. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Kerékpár, és van hozzá olyan kiegészítő, amivel szobában is használhatod.
2020. okt. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
ha szereted a természetet, vagy kint lenni ahol körbevesz, akkor egyértelműen bicikli. én a nyáron legtöbbször fülhallgatóval tekertrem, szóval ez se probléma. lent hajtok a vonal mellett, nem csellegek ki oldalra, vagy ha igen hátranézek. ha elütnek annyira lehúzódva, akkor füles nélkül is megtörténne. és igaza volt az előzőeknek, ha eltekertem valahova és ott beszélgettem idegenekkel fél órát, nekem sem volt kedvem már vissza is letekerni azt a 30at :D de muszáj volt, mert esteledett is... abban is igazat adok az előzőeknek, hogy a szobabicaj nagyon monoton. ülsz, tekered, nemjutsz sehova, mindig ugyanaz vesz körül. viszont ami a benti bicaj mellett szól, hogy nem fogsz szembeszélnek tekerni, amit nagyon nem szeretek. És mostanában már sajnos elég sok szeles nap van, nem is voltam egy ideje sehol :(
2020. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
#5: Van olyan is, de úgy drágább. Nekem most csak egyvalamire van keret. Egy kerékpár amúgyis drágább lenne, mármint egy jobb minőségű. Amúgy szobába szerintem kényelmesebb a szobabicikli. Direkt úgy van kitalálva.
2020. okt. 3. 13:53
 8/24 anonim válasza:
100%

Én jobban szeretem a szobakerékpárt, mert közben tudok netflixezni.😅

Hamarabb ráveszem magamat mert tudom, hogy ha érdekel a sorozat új része rá kell ülnöm a biciklire.

2020. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha súlyvesztés a cél akkor egyértelműen szobabicikli
2020. okt. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
#9: Hogyhogy egyértelműen?
2020. okt. 3. 14:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!