Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csalódtatok már a fogyásotokban?

Csalódtatok már a fogyásotokban?

Figyelt kérdés
Elég hülye kérdés, kifejtem. Szóval mikor valaki kövér, és elképzeli milyen lesz ha majd lefogy, sok dolgot társít hozzá. Sokan hiszik, hogy majd vékonyan és csinosan megoldódik az életük. (Egyszer én is ebbe a hibába estem). Azt hiszik milyen jó lesz minden, majd egyből lesz pasijuk/csajuk, majd attól hogy vékonyak biztos szépek is lesznek, stb. Kinek van hasonló története? Hogy dolgoztátok fel a valóságot?

2020. okt. 14. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Semmi se változott az életemben, csak beszólogatásokat kaptam, hogy túl vékony vagyok.
2020. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen értelemben nem. De úgy igen, hogy hiába kapok dicséretet, ÉN nem érzem, hogy osztana vagy szorozna az a 10 kg, amit leadtam (még 5 a "cél"). Csak azért csinálom, hogy 1. egy nap ne úgy ébredjek, hogy az a +15 már +30 (mert ez a 15 is "észrevétlenül" jött fel), 2. ha már belekezdtem, csináljam végig. Ennyi.
2020. okt. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem pontosan ez volt a helyzet évekig. Nem is volt igazán túlsúlyom, csak vékony akartam lenni, mert akkor majd boldog leszek és szeretni fognak. Mondhatni rendszert csináltam abból, hogy évente egyszer lefogytam, majd csak még szomorúbb lettem mint előtte, ezért rohamtempóban vissza zabáltam magamra a leadott kilókat.

Idővel tudatosult bennem, hogy ez így mekkora tarthatatlan hülyeség, teljesen szétcsesztem az anyagcserém, nagyon hízékony lettem. Szerencsére 20 éves korom körül sikerült megszakítanom ezt a kört, azóta tartom a súlyom pár kiló ingadozással. Igazából annyi a lényeg, hogy már nem a kinézetemtől várom a boldogságot.

2020. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos a világ, média azt sulykolja az emberekbe, kifejezetten a lányokba, hogyha vékonyak, akkor szépek, akkor minden jó; csak a szépség és a külsőségek számítanak. Itt is több olyan kérdés van, amikor azért akar valaki fogyni, mert nem érzi jól magát a bőrében, s azt hiszi, ez univerzális megoldás rá. Hiába mondják nekik, hogy a lelküket kellene inkább rendbe rakni, elhessegeti a gondolatot is.
2020. okt. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Kiskoromtól kezdve nem voltam egy vékony alkat, aztán talán középiskola 10. osztályba járhattam, mikor lefogytam és vékony voltam(magamhoz képest), 58 kiló voltam, ha jól emlékszem. Ezután nagyon meghíztam, egészségügyi probléma miatt. Ha jól emlékszem, a legtöbb, ami voltam az 86 kiló. Elég sokáig tartottam (sajnos) ezt a súlyt, talán 3 évig is. Aztán egyszer csak elkezdtek leolvadni rólam a kilók. Fél év alatt fogytam le 65 kilóra.(ez is egészségügyi probléma miatt volt) Aztán most 65 és 60 kiló között mozog a súlyom, attól függően, hogy milyen állapotban vagyok.

Azért írtam le, hátha valaki volt hasonló helyzetben és esetleg tud belőle meríteni.

Rendszeresen megkapom én is így a nagy fogyásom óta, hogy jajj de lefogytál, jajj nagyon sovány vagy stb.. A rossz megjegyzés több, de azért akad olyan is, aki megdicsér, hogy csinos vagyok és jól is esik. :)

Viszont különösebben nem változott az életem, mióta lefogytam. Annyiban biztosan, hogy jobban érzem magam és mivel szeretek öltözködni, úgy érzem, jobban állnak rajtam a ruhák és ez picit boldogabbá tesz.

2020. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én abból a szempontból nem csalódtam, hogy semmiféle megoldást nem reméltem a fogyástól. Alapvetően elégedett voltam az életemmel, volt párom akkor is, és most is velem van. Neki tetszik az eredmény, nekem is, jobban állnak rajtam a ruhák, energikusabb vagyok. De ennyi. Nem csoda történt, meg varázslat, csupán vékony lettem.
2020. okt. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

16 évesen 94kgról, lefogytam 64kgra.


Óriásit változott az életem, többet mint gondoltam. Az osztályomból és évfolyamomról mindenki folyamatosan gratulált, akivel jóban voltam.


Nagyon megnőtt az önbizalmam és hírtelen mertem nyitni az emberek felé. Lett barátnőm, több is.


Sőt (vissza tekintve nagyon furcsának érzem, de ... ) sikeresen tudtam úgy ismerkedni hogy ráírtam egy alattam járó lányra és oknélkül csak elkezdtünk beszélgetni.


Nyílván nem voltam Adonisz, de a -30kg adott egy olyan önbizalmat, hogy úgy viselkedjek így eljöttek a sikerek amiket vártam.


Szóval szerintem igazi jelenség, hogy nem attól lesz sikeres valaki ha hírtelen máshogy nézki. Viszont a fogyás eredményezhet egy egészséges önbecsülést, ami már sikeressé tehet önmagában.

2020. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sosem voltak illúzióim a fogyás kapcsán, nem ettől vártam önbizalmat vagy boldogságot. Az egészségemért, és az életemért teszem. A súlyfeleslegtől függetlenül mindig is boldog nő voltam/ vagyok is, nem izgat mit mondanak mások, leszarom, senkinek nem akarok megfelelni. Társkeresés sem az én világom, 11 éve vagyok a párommal, boldog házasságban élünk. Szeretem az életem. Mindössze ráment a kajafüggőség az egészségemre, ezért váltottam életmódot 2 éve. Még nem értem célba, de komoly felesleget dobtam le, és sokkal könnyebb így minden.
2021. jan. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!