Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magam lelkileg...

Hogyan tudnám magam lelkileg helyre tenni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Először is nagyon szépen megkérek mindenkit aki elolvassa, hogy ha sértő/bántó véleménye lenne, az kérem inkább ne írjon. Most jelenleg nem hiányzik..

103 kg-ról indultam. Ennyi súllyal estem teherbe. Terhesség alatt végig figyeltem az étrendemre, tornáztam heti 3 alkalommal 15-20 percet. Miután megszültem, 91 kg voltam. Hiába adtam le a feleslegesen kilóimból, mégis nagyon sok bántást kapok, illetve célzásokat a súlyom miatt. Ezeket teljesen magamra veszem sajnos. Úgy érzem, hogy kezdek depressziós lenni. Utálom magam, a testem, azt ahogy kinézek, nem öltözök a férjem előtt.. Napi 1200-1300 kalóriát eszem kb.. Ma pl. 850-et. Ami nagyon kevés. De egyszerűen lelkiismeret furdalásom van amikor eszek, olyankor eszembe jutnak a mérgező megjegyzések az alakomra, olyankor elmegy az étvágyam. Volt már valaki esetleg hasonló helyzetben? Hogyan sikerült "kimászni" ebből? Pszichológust nem tudok felkeresni, 2 pici gyerekem van akikre senki sem vigyázna. Előre is nagyon szépen köszönöm!!


2020. nov. 18. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Én azt olvastam már több helyen is, hogy lelki oka van annak, ha valaki nem tudja "elengedni" a kiloit. Lehet hogy van benne valami... Egyébként meg ha ezt az alkatot örökölted, akkor nehéz lesz, de nem lehetetlen.


2 pici gyerek után rengeteget kell szaladni, szerintem le fog menni.

2020. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Valami étrend-tanacsadot nem tudsz felkeresni? Ne ilyen online "mindenkinek megoldjuk a problémáját"-generatort, hanem tényleg olyat, aki átbeszéli veled az étrendedet, a körülményeket (Pl. hogy két pici gyereked van, még biztos a férjre is te főzöl), aztán ezek fényében teljesen szemelyre szabottan segít neked.


Akkor a bűntudatod is kevesebb lenne, hiszen teszel valamit a fogyásért, meg egészségesebben is étkeznél.

2020. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Hízni zabálással (értendő a kevés, de szar kajákra is), fogyni pedig normális evéssel lehet!!! Nem evéssel csak lebetegedni és meghalni. Ha VALÓBAN (sokan nem tudnak számolni) ennyi kalóriát eszel, akkor biztosan fogyni fogsz. 1.200 alá mondjuk így sem szabadna menni, mert az már koplalás kategória. 25 kilót fogytam, tudom, miről "beszélek". Csomó olyan kaja van, amivel jót teszel magadnak, gondolj arra, hogy amikor megjegyzést kapsz, azt nem a zöldségekre és sovány húsra értik.
2020. nov. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Ki bánt téged a súlyod miatt, a férjed?

Nem kellene lelkiismeret-furdalásodnak lenni, hiszen elég sokat fogytál már, és teszel is érte, hogy tovább fogyj. Légy büszke, hogy ezt elérted. Ne akarj mindenkinek megfelelni, az nem lehetséges. Ha valaki piszkál téged, megjegyzéseket tesz a súlyod miatt, gondold át, miért és milyen alapon teszi. Ő vajon a tökéletesség mintapéldája? Mennyire fontos neked, hogy mit gondol rólad?

Ha túl keveset eszel, az visszaüthet tápanyag- és vitaminhiány formájában. Ne menj 1200 kcal alá, ha kell, szedj vitaminokat, étrendkiegészítőket is.

2020. nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek ❤️
2020. nov. 19. 11:10
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Én a helyedben simán visszaszólnék valami olyat, hogy: Igen, de már leadtam 20 kg-t, viszont legalább nincs olyan nagy orrom/kevés hajam/görbe lábam stb. mint neked. Ha nem szólsz semmit vagy csak mosolyogsz, akkor nem fogja tudni a tapló beszélgetőpartner, hogy bunkó és máskor is be fog szólni.

Ne hagyd magad! Csak így tovább a diétával!

2020. nov. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hello! Ne törődj a többiekkel! A gyerekekre koncentrálj, egyél kiegyensúlyozottan, és ne görcsölj rá a fogyózásra! kicsit engedd el, most nem ennek az ideje van. Persze nem azt mondom, hogy egyél egy egész tortát, de ne sanyargasd magad 850 kalóriával - ha éhezel, a szervezet spórolni fog (szoptatsz?) kevesebbet használ fel, neked kopog a szemed - mégiscsak eszel - hopsz már híztál is! Szóval tilos ilyen keveset! Nézd meg a kalóriaszámlálót, állíts be (segítség is jól jöhet főleg ha szoptatsz is) egy élhető kalóriát és tényleg annyit egyél, de hosszú ideig. Szülés után normál esetben egy év alatt simán el lehet veszíteni 15-20 kg-ot (de nem két hét alatt!). Sétálj a gyerekekkel sokat a levegőn, az se rossz testmozgás és mellesleg jó depi ellen is. Ha teheted add át a gyerkőcöket akár egy órácskára és az alatt sétálj, mozogj egy jót!
2020. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! ❤️
2020. nov. 21. 18:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!