Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 27 éves férfihez, 176 cm...

27 éves férfihez, 176 cm magassággal szerintetek mennyi az ideális testsúly?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, jelenleg 80 kg vagyok (tavaly márciusban indultam 99-ről, hogy a páromnak minél jobban tetsszek),kicsit edzegetek is,persze nem viszem túlzásba,minimálisan, van egy tervem mennyi lenne az ideális testsúlyom ezek alapján,de érdekelnek a vélemények,hogy ti hogyan gondolkodtok erről.

Előre is köszi!



2020. nov. 26. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
BMI szerint olyan 73 kg körül lenne az ideális súlyod. Ennél konkrétabbat pedig én se tudok mondani, mert nem tudom milyen a testalkatod, a testzsírszázalékod, mennyi rajtad az izom, jelenleg hogy nézek ki. Mivel azt írod, hogy csak edzegetsz, feltételezem van még rajtad egy kis felesleg.
2020. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
A 69-70 kg,ami ebben az életkorban jó lehet.
2020. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
80 sztem tök jó. Pasinak nem áll jól, ha gizda.
2020. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

80-90 is akar jo... A bmi szeirntem a legnagyobb hulyeseg a vilagon.. Nekem arra volt jo hogy elvegye az eletkedvem minden középsulis ev elejen. Most pedig 20 evesen 162 cm-rel tulsulyos vagyok 65 kiloval:) ugy hogy futok es edzek mellette. Ne hallgass a bmi-re..

Az exem 23 evesen 91 kilo es egyáltalán nem volt kover, mivel fizikai munkat vegzett boven volt rajta izom, attol fugg milyen magas vagy. O 190 folott volt szoval jol eloszlott rajta.

2020. nov. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a BMI-t felejtsd el. Testzsír százalék az, ami számít. Én már nem fogynék többet, hanem inkább izomra "cserélném" a zsírpárnákat :D Szóval kezdj el egy "izom tömegelős" diétát és kezdj el "gyúúúrni", amit vissza lehet menni a konditermekbe. Egyfelől jót tesz majd az egónak, a metabolizmusnak és az asszonynak is bejön majd :D
2020. nov. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem gondolom, hogy magával a súllyal lenne a baj. Ha valakinek a 80 sok, akkor feltehetőleg az izomzata az édes kevés. Menne 5*10 szabályos húzódzkodás? Kiváló fokmérője bármekkora testsúly izom/zsír arányának...
2020. nov. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Én 90 kg vagyok 183 cm-hez, de nem gondolom, hogy ebből mindenáron fogynom kéne. Persze lehetne mit hasból, de mivel vállas és combos is vagyok, nem tűnik összképileg problémásnak. Strandszezonra ideálisabb, ha lemegyek 85-re, hogy eltűnjön a pocak, mert pl. idén tavasszal 93 kilóval már láthatóan hasas voltam.


25/F

2020. nov. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nem sportolnál,akkor olyan 68-70 kg.


De ha edzel,akkor olyan 76-80 kg körül normális.


Nyilván,alkat,csontozat függő is.


A BMI inkább azoknak mérvadó,akik semmit sem sportolnak,mert ők ha híznak,akkor csak zsírt szednek fel.

2020. nov. 27. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Nekem kegyetlen nehéz a csontozatom és nagyon vastag izmos lábakat örököltem (meg vívás is növelt rajta). Suliban volt valami csúcsmodern mérleg, ami alapján 182cm-el és 85kilóval huszon valahány testzsírszázalékom volt. Ami teljesen abszurd, mert halál komolyan alig volt rajtam valahol felesleg. De a mérleg szerint nagyon egészségtelen voltam.

Szerintem magadhoz mérten alakítsd a súlyod és nagyon gratulálok a fogyáshoz!!!

2020. nov. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, utolsó neked is köszi nagyon :)

valaki írta a 69-70-t, az a nádszál sem akarok lenni,akit elfúj a szél,sok ilyen megfordul környezetemben,abszolút nem tartom férfiasnak.


Első válaszoló: írtad a testzsírszázalékot, 3 pontos méréssel 3x lemértem kaliperrel, és átlagot vontam különböző mérési értékekből,ez alapján a testzsírszázalékom 17,2 %. Hátha így könnyebb tanácsot adni :)

2020. nov. 27. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!