Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a jobb módszer édességek,...

Mi a jobb módszer édességek, nasi szempontból: teljes önmegtartóztatás, vagy néha azért belefér egy kicsi?

Figyelt kérdés

Nem tagadom, szeretem az édességeket. Szerencsére egész jól sikerült lecsökkentem a mennyiséget azzal, hogy mostmár soha nem vásárolok ilyesmit.

De ha mégis van itthon valami csoki, sütemény, chips, kóla, stb, akkor azonnal felfalom. És ez most karácsonykor eléggé kijött, kaptam ajándékba édességet stb. Azt hittem majd megállom, hogy csak egy kocka csokit eszek, vagy csak egy szaloncukrot.. de nem, ilyenkor elkezdem enni amíg úgy érzem h mostmár nem bírok többet.


Mérgemben kidobtam mindent, de még mindig vágyom rá, és a boltban alig bírtam megállni h ne vegyek..

(Kicsit mintha függő lennék)


Karácsony előtt gyakorlatilag nyár óta egyáltalán nem ettem édességet, és a végén már akkor se kívántam amikor volt egy kevés itthon.


De most meg h nemrég bezabáltam belőle, szenvedek h nem ehetek még többet.


Jobb lenne ha teljesen lemondanék róla? Ha ajándékba is kapok, azonnal továbbadom valakinek. És ha vendégségben kínálnak, akkor megtanulok nemet mondani.


Ez működhet? Kicsit azért ijesztő gondolat, hogy soha többé nem ehetnék édességet.


2021. jan. 6. 21:13
 1/4 anonim válasza:
4%

Engem ez a poszt inkább egy függő személyiségre emlékeztet.


Teendő: helyezd át függésed tárgyát édességekről... edzésfüggésre? (botrányos, és még futni is kell.)


A magam részéről leginkább a szexfüggőséget javaslom, gyakori csípőrisza, szapora pulzus, pihegés ... ráadásul fogyaszt is!!!

2021. jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyén függő. Van akinek működik hogy naponta 1-2 kocka csokit megenged magának.

Én magamról tudom, hogy nem bírnék megállni 2 kockánál, ezért egyáltalán nem fogyasztók ilyesmit. Ez nem jelenti azt, hogy soha többet nem ehetek "félre". Havonta van 1 lazább napom, amikor egy étkezéskor azt eszem amit akarok. Persze ez csak diétakor van így. Súlytartásnál 2 hetente simán belefér egy csaló étkezés. Akár kettő is. Olyan életmódot kell magadnak kialakítanod, amit hosszú távon is fogsz tudni tartani.

2021. jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy nincs itthon semmiféle édesség. Ha vendégségben megkínálnak, az simán belefér (pláne most, hogy alig megyek vendégségbe). Ha meg tényleg annyira megkívánom, akkor elmegyek érte a boltba, de akkor is csak egy csokit veszek, nem rögtön hatszáz kilót. De olyat nem csinálok, hogy elmegyek a boltba, aztán eszembe jut, hogy tegnap megkívántam, ezért veszek. Csak akkor, ha tényleg úgy érzem, hogy nekem most azonnal kell.
2021. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, én se bírom megállni. Szóval inkább egyáltalán nem eszek. Azon nem gondolkodtam, hogy ha így marad, akkor soha többet nem ehetek édességet, mert sajnos néha elkap a gépszíj.

Amúgy ez a vércukor ugrálása, meg az édesség speckó (függőséget okozó) vegyületei miatt van így. De ilyen egyeseknél a zsíros ételek is.

2021. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!