Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Páromnak nincs kitartása a...

Páromnak nincs kitartása a diétához, mit csináljak?

Figyelt kérdés

32 éves nő, 158cm és 60kg. Mellette pajzsmirigy problémája is van, így extrán hízékony. Nyáron lement 57-re de félbe hagyta a dolgot, mostanra megint 60kg. Hétfőn fogott újra neki a diétának, kalória és makro számolás stb. De vagy nem írj be az aplikációba vagy nem tartja be a beállított makrókat, nem figyel, nem érdekli. Tudom hogy őt is zavarja ez a 10kg túlsúly mert bevallotta, de akkor miért nem nincs kitartása? Ráadásul emiatt nem is öltözik igazán nőiesen, nem érzi jól magát a bőrében, viszont meg sem próbál a kedvemben járni azzal hogy csinosan öltözik. Ronda bő pólókat hord és buttyos farmert.

Viszont ha lát egy pocakos, apukatestű pasit aki nem olyan mint én azt tudja fizákzni, hogy de kövér vagy milyen gebe, de akkor magával szemben miért nincs önkritikája, kitartás, hogy lefogyjon?


2021. jan. 9. 17:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Felszínesnek tűnhetek de szerintem egy pasinak se jön be a full narancsbőrös fenék és combok, vagy nagy úszógumi. Nem azt várom hogy kockás legyen a hasa, de ez már nem esztétikus. ő is tudja, én is tudom, akkor miért kell ezt csinálni?! Az ő lelkének is könnyebb lenne mikor tükörbe néz és elégedett a testével.
2021. jan. 9. 17:34
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

60 kilosan nem kover a magassagahoz kepest. Van rajta kb 3-5 kilo maximum, mirol beszelsz amugy? :D

Valoszinunek tartom, hogy az alacsony onbizalmahoz te is hozzajarultal, ami miatt ugy oltozik, ahogy, ha meg nem is direkt csinaltad, hanem kis apro, ilyen-olyan celzasokkal.

A kitartas az mas kerdes, nem olyan egyszeru am a fogyas, es valoszinuleg azert is hagyja mindig abba, mert pajzsmirigy problemakkal iszonyu kinok kozt lehet megszabadulni a kiloktol, kb dupla annyi idot es odafigyelest igenyel.

2021. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Ez egy provokatív, full kamu kérdés. Ha meg mégse, az meg gázabb. Remélem kihajít a francba.
2021. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem mondtam hogy kövér, de túlsúlyos. Ha csak a BMI-t nézzük 0.7% választja el a "túlsúlyos" kategóriától. De mindegy is. Számomra az az érthetetlen, hogy nőként miért nem hajlandó kicsit többet tenni magért és a közérzetéért?

Tudom milyen a diéta, én is csináltam már 12-14 hétig. Akaraterő kérdése. Nőknél 2x annyit számít a külső, már saját megítélésük miatt is, sokkal felszínesebbek mint a pasik, mégis ha figyelni kell a diétára akkor az nem megy.

2021. jan. 9. 18:15
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Sztem keress másik nőt a párod érdekében, neki meg hagyd, hogy találhasson egy normálisabb férfit maga mellé.
2021. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5- mitől nem vagyok normális? mert zavar hogy nyafog a túlsúlya miatt, ez befolyásolja a közérzetét, az öltözködését, ami nekem sem tetszik emiatt, viszont tenni meg nem akart ellene? Ezért vagyok "szar" pasija? vegyek szemellenzőt? hagyjam hogy elhízzon? akkor én lennék az álompasi? Én támogatom mindenben, segítek neki, még főzök is rá mikor nincs ideje vagy épp hasfájós és nem kel ki az ágyból de cserébe ennyit tegyen már meg saját magáért és kettőnkért is.
2021. jan. 9. 18:20
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező! Mondd meg a párodnak, hogy sürgősen szakítson veled, mert boldogtalan, azért ilyen. Ha találna megfelelő partnert, akkor nem zavarná a súlya se. 60 kilósan meg nem kövér. Te keress magadnak egy anorexiásat, annak nincs combja!
2021. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem azért "nyafog" a kinézete miatt, hogy jelezd neki, vagy mondd is ki, hogy ettől még jó csaj.

De a diétára visszatérve: Milyen diéta ez? Mert mondtad, hogy akaraterő kell hozzá. Mi lenne, ha egy könnyebben végezhetőt csinálna. Lehet, hogy nem fogyna tőle olyan gyorsan, de tartósabb lehet. Az olyan diétákat nem lehet hosszútávon tartani, ami nagyon önsanyargató. Nézzétek meg milyen ételeket ehet a pajzsmirigy probléma mellett, esetleg keressetek ennek megfelelő, könnyebben tartható diétát.

2021. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha én szeretek valakit, akkor még a hurkáit is imádom rajta. Te szerintem magad miatt akarod, hogy lefogyjon, hogy a saját képedre/ízlésedre formálhasd a nőt. Neked így nem tetszik, te nem bírod így elfogadni, ezért ő sem képes saját magát illetve nincs motivációja. Tényleg boldogtalan lehet melletted. Érthető. Az ő és a te érdekedben is az lenne a legjobb, ha mindketten keresnétek mást. Ő olyat, aki nem a kilóit számolja. Te meg olyat, aki nem hízékony és salátán éli életét. Szerintem ez nem igazi párkapcsolat és sajnálom a párod miattad!
2021. jan. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
tényleg van rajta 5 kg plusz, de ennyi. a legtöbb ember azért nem tartja be a diétát, mert a diéta nem jó és az ember éhes. fontos, hogy minden étkezéshez kell szénhidrát, szír, fehérje és mindig olyat kell enni, ami ízlik és annyit, amenyitől jóllakunk, de nem vagyunk tele, azaza kisadagokat. plusz mozgás.régen én 1200 kcalos szénhidrátszegény diétát csináltam, folyton éhes voltam, plusz tornázni se volt erőm. Most már eszek mindent és mégis fogyok, csak lassan. 3 hónap alatt 1 kg-ot.
2021. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!