Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen alternatívák vannak a...

Milyen alternatívák vannak a liszt helyett süteménybe?

Figyelt kérdés
A cukrot ugye le lehet cserélni edesítőszerre, de az édes kevés ha mellette fehér lisztből van a süti. A teljes kiorlesu szerintem nem jó, keserű íze lesz. De nem olyan olcsók ezek a különleges lisztek szóval érdekelne kinek mi vált be.
2021. jan. 11. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
lehet pl. diót vagy mandulát használni...
2021. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Zabpehelyliszt, alacsony ch tartalmú liszt, ha keltbtészta, akkor sikérrel keverve. Vagy natúr fehérjepor.
2021. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha beírod a keresőbe, hogy gluténmentes vagy paleo sütemény, találsz egy csomó receptet, amihez ilyen vagy olyan liszt vagy lisztkeverék kell. Én is így találtam jó recepteket, aztán vettem hozzávalókat. Az egyik kedvencem darált mákkal készül. Szerintem olyan alternatív liszt nincs, ami minden sütihez egyformán jó.
2021. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát ez a baj. Nem fogok 77 fele lisztet venni mert az egyik ehhez jó a másik ahhoz, de közbe mind csillagos áron van.
2021. jan. 11. 21:57
 5/16 anonim ***** válasza:

Persze de azért nem mérgező a fehér liszt. Ha olyan a süti még a felszívódása sem lesz gyors mert lelassítja a többi hozzávaló. Pl túrós sütiben a túró, tojás, kakaósban ha sok benne a kakaó.

A lisztpótlók sosem adják vissza ugyanazt az elményt. Keress inkább olyan receptet, ami alapból túrós/ gyümölcsös/ kevés lisztet tartalmaz. Nekem pl a fent említett okok miatt nem éri meg kihagyni a lisztet, egyszerűen kb 1/5- ét vaníliás caseinre cserélem, ettől nem változik meg az íze sem az állaga. És így 172 cm 55 kg vagyok és nem voltam mindig ennyi szóval (főleg) nem genetika.


Lehet lisztet enni csak mértékkel és ha szeretnél helyettesíteni akkor én ajánlom 1:5 arányban lisztet: caseint(4500 ft/ kg áron veszem, de az előző 1 kgból még van csomó és 2.5 hónapja rendeltem)/ kókuszlisztet -kókuszos íze van picit de a legmagasabb rosttartalmú és legalacsonyabb szénhidráttartalmú liszt kb, van picit jobb de az vagy nem finom vagy drága ( pl mandulaliszt 5-6 ezer kilónként ) a kókuszliszt kb 2000 ft/ kg de nekem 1/2 kg kb 1-2 hónapig elég pedig sokat sütök és használom sütibe, palacsintába, zabkásába, tejbegrízbe... És a rost miatt még jobban megdobja a térfogatát a sütinek és javít az állagán is. Persze ehhez szeretni kell a kókuszt mert bár nem ad dominás ízt de azért kiérezni...

2021. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Én gluténérzékeny vagyok, és sajnos nem véletlen van az a 77 féle liszt, a lisztet elég nehéz helyettesíteni, és minden recept máshogy működik. Azt nem írtad, hogy miért akarod helyettesíteni. Azért hogy egészségesebb legyen, vagy ch csökkentett diéta miatt? Ha az előbbi akkor én a helyedben nem cserélném le, már a cukor kiváltásával is épp eleget teszel, sütiből úgysem eszik sokat az ember. Ha ch csökkentés miatt kérdezed, akkor az pedig gondolom hosszútávú, úgy érdemes beszerezned pár fajta lisztet, ami a legtöbb sütiben van, de ezek sajnos tényleg viszonylag drágák. Én a szafi reform liszteket ajánlom erre, nekem bevált, egy lisztkeverékhez sok recept van a szafi blogján, a webshopban olcsóbban be tudod szerezni a liszteket mint a bioboltokban.


Egyébként vannak 'lisztmentes süti' receptek, ezekben általában a lisztet dióval,mákkal, kókuszreszelékkel helyettesítik, keress rá.

2021. jan. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Fogyókúrához kellene. A csokit gond nélkül kihagyom az etkezesbol de süti mániás vagyok és néha vannak ilyen pillanatok hogy rám jön egy roham hogy sütit kell ennem. Így jó volna valami olyan amivel nem teszem tönkre az addigi munkám.
2021. jan. 12. 07:29
 8/16 anonim ***** válasza:
#4: Én 5 év alatt kb. 6 félét próbáltam ki eddig (gluténérzékeny vagyok). Vannak drágábbak és olcsóbbak, de a drágákból sem muszáj rögtön 1 kilót venni, vannak kisebb csomagok is. A lisztkeverékeket én is ajánlom, van pl. muffinhoz, piskótához való, egyszerűbb és olcsóbb, mint többfélét megvenni és kombinálni.
2021. jan. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Tessék:

[link]


Hagyd a fenébe a szafi csilliárdos lisztjeit. A diabestarhoz rendelj szójalisztet,keverd vele,még jobban minuszolod a ch-t.

Szafi is ezt keveri bele,nem kell félni a sazójalszttől. Csak itt nem fizeted ki a túlhypeolt nevet...

2021. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem kell félni a szójaliszttől **


Telefon átírta 😂

2021. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!