Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ételeket ajánlotok...

Milyen ételeket ajánlotok ahhoz, hogy sikeres legyen a fogyásom?

Figyelt kérdés
22 éves fiú vagyok, 178 cm és 120 kg. Van futógépünk otthon, pár napja elkezdtem, komolyan is gondolom az egészet, mert elegem van abból, hogy ennyire kövér vagyok. Milyen ételeket tudnátok ajánlani? Reggeli / ebéd / vacsora? Kérlek csak olyan írjon, aki ért is hozzá, ha nincs olyan ötleted amivel segíteni tudsz, légy oly kedves ne trollkodj.

2021. jan. 13. 20:01
 1/7 anonim válasza:
29%

Csak zoldsegeket es halat kell enni


1 honapig csinalod garantalt nem csak lefogysz ha nem szep tested lesz

2021. jan. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
69%

A futópadot még egy ideig (~100kg) gyaloglásra használd, mert a futással tönkreteheted az izületeid.


Keress rá a ketogén diétára.

( [link]

2021. jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
87%

Bizony bizony, ekkora súlyfelesleggel sétálj kezdetben hogy kíméld az izületeidet! Minden alkalommal kicsit többet, fokozatosan. Kerüld a fehér lisztet, cukrot, feldolgozott élelmiszereket. Kerüld a pékárukat, zsírosabb fogásokat, gyorskaját, csipszet. Kerüld a bolti szalámikat, virslit, ezek nagyon zsírosak és tele vannak mindenfélével amire nincs szükségünk! Egyél sok sok zöldséget, sovány húsokat, csirkét, halat. Tejterméket is fogyaszthatsz, de a sovány változatot ajánlom. Ha szereted a sajtot akkor a light/sovány változatot válaszd, a sima nagyon zsíros. Tésztát ehetsz de csak mértékkel, részesítsd előnyben a teljeskiörlésű illetve durumtésztákat. Tojást is ehetsz, reggeli vagy vacsorára sok zöldséggel tökéletes. A szénsavas cukros üdítőket, alkoholt kerüld, nem tesznek jót, sima szénsavmentes vízre van szüksége a testednek. Figyelj oda hogy eleget igyál, ez is segít a fogyásban, az ideális elvileg 1 liter / 20 testúlykilogramm, de 3 liter bőven elég. Gyümölcsöt is ehetsz, de inkább délelőtt, reggel, mert a bennük lévő cukor is cukor. Alma, banán, bogyós gyümölcsök passzolnak a reggelihez is. Figyelj oda a mennyiségekre is, próbálj meg kevesebbet is enni. Ha éhesnek érzed magad inkább rágcsálj valamit minthogy órákkal később elcsábítson valami egészségtelen, ilyenkor egy kevés zöldségchips, kevés popcorn, cukormentes csokoládé segíthet, amit szeretsz. A lényeg hogy ne kezdj nagy változtatásokba az elején, mert el fogod unni, mert túl lehetetlen lesz. A fokozatosság a fontos, ha esetleg többet ettél tegnap, nassoltál, vagy olyat ettél amit nem kellett volna, ne bánkódj, holnap próbáld újra. Minden nap egy új lehetőség, kicsit próbáld jobban mint tegnap! Légy jobb mint tegnap voltál. Kicsit sétálj többet, kicsit több vizet igyál, kicsit kevesebbet egyél. Ne éheztesd magad, az sehova sem vezet. Apránként kezd és menni fog, higyj magadban.

Most ennyi jutott eszembe, ha szeretnél többet megtudni, esetleg hogy személyre szabottan beszéljek veled, tanácsokat adjak, írhatsz privátban, szívesen segítek.

Remélem sikerülni fog, én már hiszek benned!

22/L

2021. jan. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más jön be.

Ami nekem bevált és tudok ajánlani:

Sok zöldségköretet, húsféléket, tojást, zsiradékot, sajtféléket, yoghurtot, túrót, olajos magvakat, szénhidrát csökkentett kenyeret, tésztát mértékkel.... Séta, majd gyorsgyaloglás, szobabicikli, hasi edzés, súlyzók.

Én lassan 2 éve lowcarb ( szénhidrátSZEGÉNY), LCHF életmódon vagyok. 170 kilóról indultam, most épp 92 vagyok.:)

Remélem nem futsz, azzal tönkre teszed az ízületeidet.

2021. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
finomat
2021. febr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! A kalóriadeficittel biztosan fogyni fogsz!!Nehéz számolni a kalóriákat de talán a MyFitnessPal segít. Ha meg nem akarsz kalóriát számolni, akkor is működik a kalóriadeficit, ha egy nap eszel 3 főételt és 2 nasit. A főétel férjen el a tányérodon, fele legyen zöldség, negyede fehérje (pl hús) negyede szénhidrát/zsír (pl kenyér) a nasi pedig férjen el a tenyeredben, lehet gyümölcs, zöldség, magok, szénhidrát. (Jégkrémeket nem ér egymásra pakolgatni a kezedben, már próbáltam, de úgyis csak magadat vered át vele) semmi csalás!! Én már régót alkalmazom ezt a második módszert, így nem kell kalóriákat számolnom. A mozgás nem árt mellette. A HAL NAGYON EGÉSZSÉGES, ÉS FEHÉRJE DÚS! próbáld mellőzni a cukros üdítőket, tésztát. Egy helyette rizst. A hal+rizs+zöldség együtt laktat, mégis kevés kalória. Ha van rá lehetőséged, a grillezett/sült csirkét görögsalátával (vagy bármilyen más saláta, zöldség) nagyon tudom ajánlani, mert nem csak finom de nagyon egészséges is. Hajrá! Én szurkolok neked a fogyáshoz!! Remélem még segít a kommentem.
2021. júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ajanlom a vercsoport szerinti etkezesi.
2022. szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!