Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Már nem emeli igazán a pulzuso...

Már nem emeli igazán a pulzusom az itthoni edzés, mozgásformát kellene váltanom?

Figyelt kérdés
1 hónapja edzek itthon a diéta mellett (IR-es vagyok). Eleinte bármit csináltam, 120-130-ra felment a pulzusom. Most mikor reggel edzettem, 93 fölé nem is ment... Ugyanazt csináltam mint eddig (vannak kedvenc gyakorlataim, súlyzós és saját testsúlyzós edzés + lépcsőzőgép). Lehetséges, hogy már nem olyan hatékony, mint az elején, már nem okoz nehézséget sem igazából, ez fejlődés talán. Hozzáértő mit tudna tanácsolni?

2021. jan. 25. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Magasabb intenzitás, több ismétlés vagy nagyobb súly. A lépcsőző gépnek vannak fokozatai, súlyzóra kicsivel több súly, saját testsúlyosnál meg változtatni a formán úgy, hogy megterhelőbb legyen. Kevesebb pihenés gyakorlatok között, vagy extra gyakorlatok beiktatása, amik megküldik a pulzust.
2021. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Szia

Én igaz nem vagyok olyan nagy hozzáértő, de régóta diétázok+sportolok szóval tapasztalatom van.

Nem az edzéssel van a baj,hanem te fejlőttél,edzettebb lettél és ezért megy könnyebben mint korábban. Ez jó hír, van eredménye hogy csinálod, most nehezítened kell rajta,pl tovább edzel,vagy nehezebb súlyokkal,lépcsőzőgépet nehezzebbre állítva stb

2021. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Nehezits szerintem is
2021. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Áhá, értem, köszönöm a segítséget mindenkinek!! :)
2021. jan. 25. 15:05
 5/5 Mr.Q77 ***** válasza:
Folyamatos progresszió kell -ahogy már előttem leírták- ahhoz hogy fenntartsd a megfelelő terhelést a szervezetednek. A tested mindig próbál adoptálódni, ha ugyanazt csinálod ugyanakkora terheléssel/intenzitással/súllyal akkor egy idő után már semmit nem vált ki a szervezetedből.
2021. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!