Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak számomra lehetetlen a...

Csak számomra lehetetlen a kiigazodás a fogyókúrás, egészséges, fitt értrendeken?

Figyelt kérdés
Az a tapasztalatom, hogy ha az ember több különböző forrásból olvas a témában akkor gyakorlatilag el fogja olvasni, hogy xyz jó fogyókúrás étel jó hatású stb.. a következő helyen meg leírják hogy nem tévedés, nagyon nem jó. Az ember átrágja magát több ilyen forrásban, és azt a végkövetkeztetést tudja csak levonni hogy a legjobb ha fényevőnek szegődik, abba már biztos nem lehet bele kötni.
2021. febr. 2. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Olyan étrendeket keress, ahol fel van tüntetve a kalória!
2021. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És a vicc hogy néha az egymásnak ellentmondó módszerek is működnek :-))) De tényleg.


Ez azért van, mert sokan már attól fogynak, ha odafigyelnek kicsit, vagy bármilyen rendszert követnek. Mert ilyenkor automatikusan elhagyják az étkezések közötti rágcsálást, a kósza édességeket stb., amikkel irgalmatlan sok kalóriát be lehet vinni.


Szerintem válassz egy módszert, ami neked értelmesnek tűnik. Ha két hónap alatt nem válik be, akkor választasz egy másikat. Azzal, ha sok zöldséget eszel, elegendő fehérjét, édességet pedig csak mértékkel, nem nagyon lehet mellényúlni, és ez elég sok módszernek része. Meg arra vigyázz, hogy ne egyik napról a másikra akarj mindent megváltoztatni, inkább próbálgasd először az új, a tervezett diétába jobban illő ételeket. Az is segít, ha a köret felét zöldségekre cseréled meg hasonló átmeneti megoldások. Ha nem elég, akkor még később szigoríthatsz.

2021. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már 16 kilót leadtam, étkezési szokások teljes megváltoztatása + rendszeres mozgás kombóval, de azért még lehetne hova. Csak mindig bennem van a belső félsz hogy valamit rosszul csinálok. :D
2021. febr. 2. 18:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha fogysz (és zsírból fogysz) akkor jól csinálod. Különbözőek vagyunk, neked bejött az a módszer amit használsz, mondhat rá bárki bármit. 16 kg fogyás után már biztosan látszana, ha súlyos izomvesztés árán csökkenne a súlyod.
2021. febr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem képzi magát, akkor minden igaznak tünik ....nem tudja szortirozni az infókat
2021. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

@18:38


Schobert Norbi többször bizonyította már hogy az egész témához buta mint a föld. Még is ő az ország fitnesz guruja.

2021. febr. 2. 18:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pont így éreztem,ahogy te.Annyira fusztrált,hogy elvégeztem a dietetikai képzést is.Nem hittem el én se,de most már tudom,hogy nem létezik tökéletes étrend.Az igazság az,hogy kiegyensúlyozottan kell étkezni,nem kell kizárni egy ételcsoportot sem.Ugyanakkor lehet egészségesen élni vegetáriánusként és mindenevőként is,és ez fordítva is igaz.Friss,természetes ételeket kell enni,kerülni kell a bő zsírban sült ételeket.Sok zöldség,friss víz.Szerintem ezt mind tudod már,nincs ok arra,hogy benned legyen a félsz,hogy valamit rosszul csinálsz.Néha természetesen lehet csokit enni vagy olyan ételeket,amelynek nagy az élvezeti értéke,de nem sok hasznos tàpanyagot tartalmaz,mert az evés nem csupán biológiai szükséglet.Nem leszel egészségesebb,ha mindenre nemet mondasz.Persze meg kell talàlni az egyensúlyt.Tudom hogy elcsèpelten hangzik,de tényleg ez az igazság.(persze más,ha valakinek anyagcsere betegsége van,vagy egyéb táplálèkallergiája/intoleranciàja stb.)
2021. febr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2-esnek van igaza, ha már odafigyelsz az étkezésedre, az javulni szokott, a testsúly pedig csökkenni.


Egyébként univerzálisan működő dolgok nincsenek, mivel ott a genetika; mindenkinek az egyéni igényei mellett kell megtalálnia a legjobbat.

2021. febr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem olyan bonyolult az pedig :) Ha mar van egy beallitott napi kcal akkor csak matek. Nyilvan kerulni kell a cukrot a feldolgozott szenhidratokat, telitett zsirsavakat de kb ennyi. Deficitbe kell lenni.
2021. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!