Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mi kell a fogyásho...

Szerintetek mi kell a fogyáshoz? Milyen arányban kell enni fehérjét, szénhidrátot és zsírt? Tényleg a fehérjéből kell a legtöbbet enni, én a szénhidrátból a legkevesebbet. És a zsírból gondolom nem nagyon szabad enni nem?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a fehérje jó az izom építéséhez és megtartásához. De lehet vele fogyni?

2021. febr. 3. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ milyen étrendet követsz. A ketogén diétában 70-80% zsír, 5-10% szénhidrát, a fennmaradó rész a fehérje. Alkalmas fogyásra és izomépítésre, ha jól csinálod.

A vegán étrend majdnem a fordítottja, magas szénhidrát bevitel, alacsony zsírral. Azt is lehet jól és rosszul csinálni.

Meg van a vegyes étrend, amiből egyéni ízlés szerint válogatod össze.

Szóval inkább pontosítani kéne a kérdésed.

2021. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kalóriahiányos állapot kell a fogyáshoz, azaz kevesebb energiát kell bevinni, mint amennyire a szervezetnek szüksége van. Fogyás alatt testsúlykilogrammonként legalább 2 g fehérje kell. Ez akkor érvényes, ha kicsi a túlsúly. Egyébként kevesebb is elég. A zsír és a szénhidrát aránya nem fontos, a lényeg, hogy legyen azért némi zsír.
2021. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es jól írta. Vannak diéták, ahol a zsír a fő tápanyag. El kell döntened, hogy melyiket követed.
2021. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
kcal deificit kell
2021. febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Tudom, hogy kalória deficit kell, már jó ideje abban vagyok. Viszont eléggé belassult mostanában a fogyásom, és már nem tudom hogy mit csináljak. Olvastam hogy fehérjeporokkal lehet izmot építeni, és fogyni is, mostanában elkezdtem enni (igen, enni mivel zabkásába teszem és úgy "eszem" meg), de nem tudom mennyire lesz hatásos..szeretnék fogyni, de közben izmosabb is lenni, és kockahasat is szeretnék..

Mostanában rengeteget edzem, mégsem fogyok..

2021. febr. 3. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a jó.

Nekem kifejezetten az LCHF vált be, ami alacsony szénhidrátbevitelt és sok zsírt tartalmaz.

2021. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!