Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok pár tippet adni?

Tudnátok pár tippet adni?

Figyelt kérdés
Már év eleje óta szeretnék fogyni de sajnos sosem tudom tartani a diétámat. Sportolok (kézilabdázok) heti 5-ször egy órás edzésem van és itthon is edzek másfél órát suli után plusz a tesiórák... Szóval mozogni mozgok viszont a diétát nem tudom tartani... Az eggyik osztálytársam 1 hónap alatt 10 kilót fogyott le és én is szeretnék legalább 7-8-at a nyárra... Most 57-58 kiló vagyok 167 centi és lány... Mivel az osztálytársamnak bevált ezért én is elkezdtem azt a diétát amit ő. Naponta négy öt extrudált kenyeret eszem és almát vagy narancsot. A suliba is ezt viszem enni ahol nem is kívánok mást viszont ahogy hazajövök és látom hogy egy csomó édesség és finom kaja van itthon egyből megkívánok mindent és elkezdek enni, nem törődve a diétával. Hétfő óta minden nap újra próbálom de eddig minden nap elbuktam. Ma a suliba súlymérés volt ahol bár a BMI mérésnél az egészséges zónába kerültem mégis van rajtam némi felesleg amit le szeretnék adni. A tesi tanárommal beszélgettem erről viszont nem tud tanácsokat adni azt mondta hogy mivel sportolok ennem kell és szükségem van a szénhidrátra. Minden nap elhatározom hogy majd mától fogom tartani a diétát de eddig sose sikerült pedig még csak három napja csinálnám. Nagyon nagyon nagy vágyam hogy nyár elejére de legalább a közepére lefogyjak hogy tudják felvenni fürdőruhát. Nagyon szégyellem magamat és nem érzem jól magamat a bőrömben. Esetleg van valami tippetek hogy miként tudnám megakadályozni azt hogy hazajövök és tele egyen magamat mindenféle hülyeséggel?

2021. febr. 17. 14:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem fogyni szeretnék így jobban átgondolva hanem laposabb izmosabb hasat. A súlyommal sincsen sok problémám igazából három 4 kg-ot még így is le szeretnék adni de inkább izmosabb szeretnék lenni és fittebb hogy jó alakom legyen.
2021. febr. 17. 14:38
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérd,me a szüleidet, hogy ne vegyenek édességet, vagy ne tegyék ki a konyhába és akkor nem esel kísértésbe. Ha egészségesen táplálkozol, akkor fogsz egy picit fogyni.
2021. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ha két dogot megteszel biztos a siker!

1 - Kalóriabázis

2 - Önfegyelem

2021. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 cross0lin válasza:

Nekem ami bevált, hogy nem eszek cukrot. Lehet boltokban kapni cukor helyettesítőt, azt teszek teába ételekbe stb. És cukros üdítők helyett is csak sima vizet igyál mert sokkal egészségesebb, valamint én még sima kenyér helyett barna kenyeret és teljes kiörlésűt eszem mivel azok lassan szívódnak fel és nem leszel olyan hamar éhes.

Tésztából is vannak pl. a durumtészta is jobb.

Sok zöldség és gyümölcs de ne túl édes gyümölcsök.

Húsból bármennyi, főleg ha sportoló vagy fontos, hogy egyél csak az egészségesebb dolgokra figyelj.

Nasizni meg nem szabad, vagy ha mégis szeretnél ugyan úgy vannak cukormentes édességek is. 😊

És óvatosan a fogyással ne vidd túlzásba, vigyázz magadra.

2021. febr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Naponta négy öt extrudált kenyeret eszem és almát vagy narancsot."

Egész nap ennyit? Ez egészségtelen koplalás.


A súlyod jó, mivel sokat edzel, így izmaidnak is lenniük kell, amik szintén súlyt jelentenek. Kétlem, hogy tényleg annyit kellene fogynod, meg felesleged van.

A problémád pszichés eredetű, pszichológus segítségére lenne szükséged, mielőtt komolyabb problémád lesz.

2021. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A súlyommal mint mondtam nincs is problémám 2-3 kilót szeretnék ugyan fogyni de ha nem az sem probléma... Viszont hasam (nem nagy) de van és a nyárra szeretnék megszabadúlni tőle
2021. febr. 17. 19:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos amíg ott van szem előtt az édesség addig nem fog menni. Hatalmas önfegyelem kell hozzá amit sokáig tart kifejleszteni


Nekem kb ugyanez volt, én megkértem a családomat hogy zárják el előlem minden édességet, chipset, és amennyire lehet, csak mértékkel egyék előttem


Megszűnt a vacsi utáni süti/csoki evés, a filmezés közben a chipset nagy nehezen zöldségre cseréltük, anyumat megkértem rá aki nagy morgolódások árán rávette a többieket. és az öcsém a szobájában eszi a chipset


Több mint egy éve nem ettem semmi nasit, kb talán karácsonykor egy-két sütit :)

2021. febr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hat ez a dieta nagyon egeszsegtelen. Azt a kis izmot is elveszted amitol formas lehetnel esszeru dietaval. Hat ha nincs ennyi onfegyelmed ugy nehez lesz.. probalj ki edesitoszeres desszerteket, protein szeletet, meg ilyesmiket cukor helyett
2021. febr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Nekem egy fajta diéta vált be elég hatásosan( egy hónap alatt 4 kiló, két hónap alatt még 3 és nem szedtem vissza)


Nem ettem/eszek délelőtt 11 előtt, ha nagyon muszáj csak gyümölcsöt. Nem ettem gyorsétteremben három hónapig. Csokit nem ettem,eleve nem szerettem sohase. Én úszom,és focizom és ezek mellett még minden este sétálok/sétáltam egy falukört.


Összefoglalva:

I. Délelőtt 11-ig nem enni gyümölcsön kívül semmit!

II. Gyorsétel kiiktatása!

III. Mindennap minimum 6-7 km gyaloglás!



Remélem tudtam segíteni !

2021. febr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!