Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Böjtnél (teljes, vízböjt)...

Böjtnél (teljes, vízböjt) lehet szedni kollagént? A kalóriatartalma miatt kérdezem. Illetve kreatin-monohidrátot?

Figyelt kérdés
Amit mindenképpen szedni szeretnék: hialuronsav, multivitamin, kiegészítve + magnéziummal, C-vitaminnal és káliummal + egyéb elektrolit pótlás. 21 naposra tervezem a böjtöt, de majd meglátom, hogy bírom. Eddig 3 nap volt a max. Jelenleg 16/8 időszakosban vagyok, a kezdés előtti két napban kitolom 20/4-re. 22 kg felesleg van rajtam. 32/F

#böjt #vízböjt #teljes böjt
2021. márc. 2. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Akkora baromságra készülsz, hogy emellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem rossz dolog a böjt, de mint ahogy minden másnál is, itt is a mérték fontos lenne... miért nem csinálsz helyette 21 napig 20/4-es böjtöt? Az se egészséges egyébként ilyen hosszú ideig, de a full helyett csak félig nyomnád a kretént.
2021. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Hogyan tervezel mindezek mellett dolgozni, létezni? Ilyesmit extrém túlsúlyosoknak is csak orvosi felügyelet mellett ajánlott véghez vinni. A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni.
2021. márc. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

21 napos vízböjt? Az nagyon durva, szerintem nem fogod bírni.

Ha böjt alatt is szedni akarod azokat, amit írtál, ahhoz csak annyit jegyeznék meg, hogy multivitamint én biztosan nem vennék be üres gyomorra. Egyszer csináltam ilyet, hányás lett belőle. Egy barátnőm ugyanígy járt.

A helyedben maradnék az időszakos böjtnél, esetleg havonta 1 nap vízböjttel vagy léböjttel.

2021. márc. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

egyrészt óriási baromság és egészségtelen amit csinálni próbálsz. nem véletlen nem bítál eddig 3 napnál többet


de ha nagyon kíváncsi vagy a válaszra, akkor bizony a kalóriatartalom miatt ezek mind megszakítják a vízbööjtöt (ami egy hülyeség)

2021. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
A teljes vízböjt lényege, hogy csak vizet iszol. A zsírban rengeteg anyag el van raktározva, így vitaminok is, erre nem lesz szükséged. A kreatin is feleslegesnek tűnik nekem, mivel edzeni nem lehet vízböjt alatt. Amúgy nem túl jellemző, hogy nagymértékű izomvesztés legyen, kivéve, ha edzel, akkor az izomfehérje lesz a legkönnyebben elérhető energiaforrás.
2021. márc. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5-ös, nagyon köszönöm a válaszod. Abbahagyom böjt kezdetén akkor a vitaminokat, elektrolit pótlást majd áványvízból, azokból átnézem, melyikban magas a kálium pl.

Többiek: nézzetek utána pontosabban, ne csak úgy saját kútfőből írjátok, hogy egészségtelen. Autofagia mond valamit?

2021. márc. 3. 14:27
 7/7 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, én már elég sokat olvastam a böjt különféle formáiról. Bár szerettem volna, nem fogom kipróbálni, mert IR-es vagyok és ha nagyon sokáig nem eszek, elájulhatok. Emellett a vérnyomásom is alapból alacsony.

Ezeket ajánlom figyelmedbe:

"Most water fasts last 24–72 hours. You should not follow a water fast for longer than this without medical supervision."

"Orthostatic hypotension is common among people who water fast. It’s defined as a drop in blood pressure that happens when you suddenly stand up, and it can leave you dizzy, lightheaded, and at risk of fainting. If you experience orthostatic hypotension while fasting, you may need to avoid driving or operating heavy machinery. The dizziness and risk of fainting could lead to an accident."

"If you want to reap the benefits of fasting but also want to lose weight, intermittent fasting and alternate-day fasting are probably more effective approaches. These fasts provide similar health benefits but can be followed for much longer periods, as they allow you to eat food, decreasing the risk of nutrient deficiencies."

(forrás: Healthline.com)

Szóval légy óvatos, ha nem érzed jól magad, hagyd abba, és mindig legyen valaki a közeledben, aki figyel rád.

2021. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!