Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zöldborsó diéta alatt ?

Zöldborsó diéta alatt ?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom,hogy zöldborsót ne fogyasszunk diéta alatt. A keményítő tartalma miatt.


Sok helyen meg azt írják,hogy egeszseges és nyugodtan lehet enni.


Most akkor melyik az igaz ?


Napi 100g szerintetek sok lenne ?

(a napi adagokban bőven beleferne)



2021. márc. 10. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármit ehetsz ha belefér a napi kalória keretedbe!
2021. márc. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én napi átlag 1700 kcalt eszem, viszonylag gyakran főzök zöldborsófőzeléket ebédre, és fogyok mellette. 1 kg borsót 2 tk. keményítővel sűrítek, ez kb 4-5 adagra jön ki nekem.


Eheted nyugodtan.

2021. márc. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
A magas kalóriatartalma miatt óvatosan kell vele bánni, de 100 g nem nagy mennyiség (energiaértéke 80-90 kcal), annyit bármilyen diétába be lehet illeszteni.
2021. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 hány kalóriára jok ki neked 1 adag?
2021. márc. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Feltét nélkül 270-300 kcal-ra jön ki egy adag (feltét nélkül értendő ez a kcal mennyiség; 2 tükörtojást szoktam hozzá enni), beleszámoltam a tejet és egy kis tejfölt is.


Itt a recept:

[link]

2021. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? A csirkemellnek, rizsnek, meg még egy csomó mindennek magasabb a kalória értéke, akkor azokat sem eszed?
2021. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Bizonyos diéták szerint a szénhidrát rossz és minél kevesebbet kell belőle enni. Ezért a hüvelyeseket nem javasolják, mert azokban sok a szénhidrát, főleg, ha a száraz hüvelyesek 100 g-jára nézed.


Más elveket követők szerint a szénhidráttal önmagában nincs nagy baj, ami fontos, hogy jó minőségű legyen és legyen mellette rost. Ebből a szempontból a hüvelyesek nagyon jók, igen magas a rosttartalmuk. A legtöbb ember alapból túl kevés rostot eszik, pedig fontos lenne, fogyásnál pedig méginkább fontos. A száraz hüvelyeseknél pedig azt kell figyelembe venni, hogy bár 100 g-nak tényleg nagy a kalóriatartalma, ezekből 100 g szárazon egy hatalmas adagnak számít. Hiszen beáztatjuk őket. Én 50 g (száraz) sárgaborsóból készült főzelékkel degeszre tudom magam enni.

2021. márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 muti már azt a receptet
2021. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8, nem bonyolítom túl, 250 g sárgaborsót beáztatok 7 dl vízbe egy éjszakára, aztán az áztatóvízben teszem föl főni. Teszek bele egy fél leveskockát, esetleg egy fél fej hagymát is. Ha megfőtt, leturmixolom. Ez nekem 5 adag lesz, ha többet eszem, kellemetlenül tele leszek órákig. Biztos vannak ennél finomabb receptek is, de nekem annyit nem ér, nem akarok sokat pepecselni a főzéssel.
2021. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Komolyan, szerintem ez a legrosszabb amit tehetsz. A fogyókúráim, ami alatt ilyeneken izgultam, hogy mi minden hány kalória, lehet-e a hüvelyest, keményítő, magas GI zöldség(!)... nem tartott tovább egy hónapnál. Ne ilyen egészséges dolgokat vonj meg magadtól mint a borsó! Ha tésztáról vagy kenyérről lenne szó, még érhető lenne a kérdés de ìgy!

Pro tipp: ahhoz, hogy jól eltelìtődj, szerintem ne magában edd, hanem brokkolival és spenóttal csinálj belőle egy jó kiadós zöldség krémlevest. Ebben nincs se liszt, se tejföl, se tej, de mégis nagyon finom, és tele van zöldségekkel!

Az Aldi YouTube csatornáján találtam a receptet, Triplán zöld krémleves a neve. Heti 3x készìtem azóta. Mindenki imádja itthon és rendkívül egészséges.

2021. márc. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!