Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a kalóriába belefér de a...

Ha a kalóriába belefér de a zsírt azt túllépem kalóriabázis szerint az baj?

Figyelt kérdés
sziasztok, az lenne a kérdésem hogy amit ettem azzal túlleptem a zsírt de kalória maradt az 1500 ból bőven 700, ha a nap többi részén olyan ételt eszek amibe nincs zsír akkor ugyanúgy a mai nap is fogyós napnak mondható be? vagy elrontottam?

2021. márc. 19. 14:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Jó lenne tudni, hogy hány kg vagy és folytatsz-e testmozgást, na meg a nemedet is. Ezek nélkül nehéz megjósolni.

Amúgy fogyásnál főleg a szénhidrátot kell csökkenteni, szóval a zsír alapvetően nem gond, ha több, de a fehérjére is figyelj.

2021. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

25/F


165 cm 72kg


20grammal léptem túl a zsírt sajnos :/

2021. márc. 19. 14:56
 3/28 A kérdező kommentje:
mozogni mozgok napi 30perc sujzós edzést, és időszakos bőjtötök, 12órakor ettem elsőnek , 20óráig bezárólag ehetek
2021. márc. 19. 14:56
 4/28 anonim ***** válasza:
72kg vagy és 1500 kalória a napi beviteled? Az nagyon kevés. Mennyiről kezdted a diéátat?
2021. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

74 kg ról kezdtem :) kevesled az 1500 kcalt? van hogy egyik nap csak 1000et viszek be,

50gramm zsír

120gramm ch

150 gramm fehérje

így van megadva a napi maximum limitem

2021. márc. 19. 15:19
 6/28 anonim ***** válasza:
71%

Én arra most nem akarok reagálni, hogy kevés vagy sem ez a kalória amit beviszel, ez legyen egy másik téma .


Az nagyon jó, hogy nem csak kalóriákat számolsz, hanem makrókat is, de ami igazán fontos, hogy a fehérje legyen stabil. Ugye 1500 kalóriából te 600-at fehérjéből fedezel.


Az, hogy a maradék kb 900 kalóriát te milyen arányban osztod el a zsír és a szénhidrát között annyira nem fontos. Nyilván nem azt akarom ezzel mondani, hogy totálisan mindegy, de most ha egyik nap 10%-al több zsírt eszel, és ennyivel kevesebb szénhidrátot, másnap meg fordítva az nem változtat semmin.


Tehát ilyen szigorúan ne vedd azért a makrókat, hogy jaj több zsírt ettem mint kellett volna. Akkor annyival kevesebb kalóriát vigyél be szénhidrátból, mint amennyivel több kalóriát zsírból és gyakorlatilag ugyanott vagy. (én pl ha bármilyen diétát csinálok csak a fehérjét és a kalóriákat számolom)

2021. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
rendben köszi szépen a segìtő választ :) ha például nincs meg a napi elegendő fehérje csak kb 50 gramm akkor az már nagy baj?
2021. márc. 19. 15:47
 8/28 anonim ***** válasza:
37%

"Amúgy fogyásnál főleg a szénhidrátot kell csökkenteni, szóval a zsír alapvetően nem gond, ha több, de a fehérjére is figyelj."

Ez egy orbitális nagy marhaság. Ne Schobert Norbi legyen, akitől tanulsz.


Kérdező:

A 2 g/tskg fehérje nagyon sok, teljesen felesleges annyit bevinni. Az ideális 0,8-1 g. Miért akarsz ilyen sokat bevinni? A zsírt nyugodtan viheted lejjebb is, kb 20 %-ra, a ch legyen a legtöbb. Nem, nem attól fogsz hízni, bármit is állítson Norbi, hanem a kalória többlettől. A kalória kereten viszont szerintem is lehetne emelni, mert edzés mellé elég kevésnek tűnik. Én is hasonló paraméterekkel rendelkezem, 2000+ kcal mellett sem hízok.

2021. márc. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

ha emelem a kalóriát azzal mivel lesz jobb? mármint elvagyok 1500 kcal al is. hisz 8órában eszek csak és 1500 at se eszem meg néha,..

van hogy csak 900at eszek,. ha kevesebb a kalória akkor jobban fogyok, nem?

2021. márc. 19. 16:23
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
És nem vagy soha éhes így? Elméletileg igen, kevesebb kalória=jobb fogyás. Csak a szervezet egy idő után a túl kevés kalória miatt elkezd majd ragaszkodni a tartalékaihoz, így ellenkező hatást érsz el. Ezért van az, hogy a sok koplaló utána a leadott súly dupláját szedi vissza.
2021. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!