Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit egyek, ha valami édeset...

Mit egyek, ha valami édeset kívánok és fogyókúrázom?

Figyelt kérdés

Elkezdtem fogyókúrázni egy hete.

Le is ment egy hét alatt 3 kg (?)

De most már nagyon kívánok valami finomságot, viszont nem akarok bűnözni.

Valaki tudna nekem ajánlani valamilyen fogyókúrás "desszertet"?

170/66



2021. márc. 28. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Jobb lenne, ha mértékkel édességet is iktatnál az étrendedbe. Hetente 2-3 kocka csokitól még senki nem hízott meg, sőt a fogyását sem akadályozta senkinek. Szerintem a legjobb diétás desszert a miniatűr adag normál desszert. Az édesítős, csökkentett kalóriatartalmú stb. édességeknél mindig lehet érezni az ízén, hogy valami nem kerek.
2021. márc. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az Aldiban van olcsón sajátmárkás, hozzáadott cukor nélküli csoki, én néha olyat veszek. Illetve van máshol is, hasonl, csak az kicsit drágább.
2021. márc. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a napi kalória kereted? Nekem 1500 de minden nap eszek csokit, müzlit, protein szeletet, magvakat, vagy fagyit, simán belefér az 1500 kalóriába, van hogy kicsit fölé megyek mondjuk 1600-ra,de ennyi szerintem belefér.

Volt hogy semmilyen édességet nem engedtem meg magamnak, és mindig hatalmas falásroham lett a vége🙄

2021. márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
A miniatűr adag cukros édességgel csak az a baj, hogy étvágyat csinál. A szénhidrát felkelti a szépen lecsökkent étvágyadat, amit a diétás ételeknek köszönhetsz. Egy pici édesség is elég, és nem tudod kontrollálni magad többet. Gondolom a megemelkedő inzulinszint, és a finom íz is közrejátszik, de egy pici édesség is romba döntheti a nehezen felépített fogyókúrát.
2021. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Túró,édesítővel,kakaóval vagy gyümivel,nagyon finom,laktató,minimális kalória,én ezt eszem,ha édességet akarok.
2021. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4-es, ez szerintem nem feltétlenül van így.

Én is szoktam enni csokit vagy nagymamám sütijét nyilván megkóstolom, ha nála vagyok, de sosem éreztem, hogy ne tudnám utána kontrollálni magam. Egy-két falat és annyi. Nekem sokkal rosszabb lenne, ha rá sem nézhetnék ilyenekre többé. Nem kétlem, hogy neked az a tapasztalatod, amit írtál, csak mondom, hogy nem feltétlenül igaz mindenkire. A kérdezőnek is magának kell eldönteni, hogy ő meg tud-e állni két kocka csokinál vagy befalná, mi ezt nem tudhatjuk.


De hogy a kérdésre is válaszoljak, én banánpalacsintát szoktam csinálni. Akár reggelire is simán jó, finom, és nevezhetjük diétásnak. Egy banán, egy tojás, kb. 2 evőkanál zabliszt (vagy 1 kanál zabliszt, 1 kanál fehérje, mikor hogy), pici sütőpor, pici ásványvíz/tej, mézeskalács fűszer/fahéj/kakaópor, amit szeretnél. Minimális olajon vagy teflonserpenyőben kisütöd, szerintem nagyon finom. Nekem a banántól elég édes, de ha nem, akkor tehetsz bele édesítőt is.

2021. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#4, nálam abszolút nem így van. Nekem pont a diétásnak szánt, nem tökéletes ízű édességek okozzák, hogy még többet akarok. Valószínűleg egyénfüggő, hogy kinek mi válik be. Amikor úgy próbáltam, hogy egyáltalán nem eszem édességet, akkor tényleg az volt, hogy ha egyszer mégis beadtam a derekam, akkor jött a gátszakadás és megettem egy egész csomaggal vagy tepsivel. De ha az édességben is van rendszer, bejáratott - kicsi - adagméretek, úgy nálam nem okoz problémát és elmarad az időnkénti nagy bezabálás is. Sőt, annyira rászoktam a kis adagra, hogy a munkahelyi menzán a kedvenc sütiszeletemből se bírok már egy egészet megenni, mindig vinnem kell dobozt és négy napra kell elosszak egy szeletet. Nem esik jól több egyszerre a gyomromnak.
2021. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! Nálam is ez a helyzet valójában, hogy ha egyszer "beadom a derekamat" tegyük fel a csokinak, akkor utána már nincs megállás. Emiatt is írtam, hogy nem szeretnék "bűnözni". Mindenképp kipróbálom a palacsinta receptet, illetve a túrós desszertet is.😊
2021. márc. 29. 15:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!