Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem jön meg ?

Miért nem jön meg ?

Figyelt kérdés
Le kéne dobnom olyan 4-5 kilót , de amint elkezdek fogyni vele együtt késik a menstruaciom. Nagyon bosszantó , mert megijedek hogy van valami bajom. 1200 kalóriát eszek, mert nagyon alacsony vagyok és 60 kg alatt . (157cm 59 kg) kb 1700 kalóriát égethetek el alapból. Könnyű fizikai munkát végzek és a sportolás kimerül annyiban, hogy eljárok sétalni heti 5x 6 km-t. Tehát nem vagyok nagy deficitben, van rajtam felesleg, és nem csinálok megerőltető sportot hogy ez indokolt legyen . Próbáltam már úgyis hogy többet eszek kb 1400-1500-t de akkor is ugyanez történik ha többet eszek meg nyilván nem fogyok. Gondoltam sok mindenre kevés a szénhidrát de az is 100-120g körül van naponta zsír az olyan 40 fehérje 100 körül . Nem követek semmi extra étrendet nem vagyok semmilyen érzékeny sem vegán és hasonlók, vitamint is szedek. Törődjek bele hogy dagadt maradok örökre vagy ez normális hogy ilyenkor kissé felborul a hormonhztartasom vagy nem tudom ?
2021. ápr. 14. 23:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Én a helyedben ezt már inkább orvossal beszélném meg, aki biztosan ért is hozzá, plusz ha kell akkor elvégezteti a szükséges vizsgálatokat. Semmiképpen ne törődj bele, de inkább szakemberhez fordulj, aki tudja is mit beszél.
2021. ápr. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
0%

Attól függ hány éves vagy. Ha fiatal, akkor kell idő mire beáll normálisan. Esetleg felírnak fogamzás gátlót, ami elvileg beállítja a menstruációt.

21/F

2021. ápr. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
De igen, mindenképp orvost keress fel. Valószínűleg ultrahang lesz csak, de lehet az sem.
2021. ápr. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
#21/F elég nagy szakértelemnek tűnsz a témában 🤣
2021. ápr. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én még azt próbálnám meg hogy 1400- 500 kcal, több zsírral és chval, mert ezekre szükség van a hormonok termelődéséhez (főleg a zsírra- testzsírra és táplálékkal bevittre is és 40 g elég kevés).

Pl 140-160 g ch, 70-80 g fehérje, 60-70 g zsír

2021. ápr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Pödör Novák Réka videóit ajánlom youtube-on, sokat keresgéltem már a témában mert hasonló gondokkal küzdök és eddig magyarul ő foglalta össze a dolgokat. De a lényeg, hogy érzékeny a tested a táplálékmegvonással járó stresszre és óvatosnak kell lenned így ezzel...
2021. ápr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

Ha mindig a kisebb súllyal függ össze a késés/ elmaradás, akkor van esély arra, hogy a szervezeted így működik egészségesen, azzal a + pár kilóval amit te le akarsz adni. A nőknek kell bizonyos testzsír% az egészséges működéshez. Persze ez egyénfüggő dolog.

A női ciklust súlyvesztéskor nálad a hipotalamusz kikapcsolhatja , mert az agyad azt érzékelheti, hogy a testednek nincs szüksége a női nemi ciklusra mert valami gond van.

De a ciklus pl akár tartós stressz hatására is megszűnhet. Nekem pl volt egy munkahelyem ahol a főnök ritka szemét volt, mindig mindenkivel csak kötözködött, sokat idegeskedtem, gyomorgörccsel jártam dolgozni. Fél évig nem jött meg és nem voltam terhes. Munkahelyet váltottam ami sokkal nyugisabb hely, és a következő hónaptól megjött.

A másik lehetőség persze lehet adott így is, hogy van valami eü problémád. Keress fel egy nőgyógyászt.

2021. ápr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
2. Ne írj már butaságot. A fogamzásgátló nem természetes hormonokkal megvonásos vérzést generál, csak elfedi a tüneteket, nem állítja be a ciklust.
2021. ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
0%
Nem írok hülyeséget. Ismerősi körben is sok embernek állítja be, anélkül meg sem jön nekik vagy össze vissza. Emiatt felesleges volt lepontozni.
2021. ápr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod fel látom. A fogamzásgátó mellett nincs természetes női ciklus. Mesterséges hormonokkal megvonásos vérzés van. Ennyi.
2021. ápr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!