Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra és a nagy mennyiségű...

Fogyókúra és a nagy mennyiségű víz? Eü-ben dolgozók véleménye?

Figyelt kérdés
Többször olvasom itt, hogy igyál sok vizet éhségűzőnek. Nos, nem mindenkinek egészséges a túl sok víz (bizonyos vesebetegség pl) és megterheli a szervezetet a nagymennyiségű hirtelen lezúdított víz.Inni kell, de általában szépen beosztva és elkortyolgatva ha lehetséges.Én így tudom.

#víz és fogyás
2021. ápr. 18. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Tulajdonképpen.. ha egy nap csak 12 órát vagy fent, és minden órában megiszol 2 dl vizet, azzal körülbelül fedezed is a napi szükséges mennyiséget.

Hirtelen felesleges sokat inni, meg nem is egészséges, viszont nem szabad azt sem megvárni, hogy szomjas légy, mert az a kiszáradás első jele.

2021. ápr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagyok egészségügyi szakember. Én azt gondolom, hogy éhségűzőnek nem vizet kell inni, hanem megfelelően kell táblálkozni. A sok fehérje, ami indokolt fogyás esetén, jóllakottság érzetet ad. Zöldségekből (zöldbab, spenót, káposzta, uborka, paprika) is viszonylag sokat lehet enni, mert az energiaértékük alacsony, ráadásul tele vannak vitaminnal.
2021. ápr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Hogy igyál sok vizet, az nem azt jelenti hogy azt egyszerre öntsd le a torkodon. Az természetesen nem túl egészséges ha egész nap nem iszol, majd este leküldesz egyben két litert. Szép lassan kell elkortyolgatni a nap folyamán az ajánlott mennyiséget.


Ha pedig valami komolyabb vesebetegséged van, akkor természetesen érdemes orvossal konzultálni, hogy mit szabad és mit nem. De a legtöbb embernek nincs hasonló betegsége, és ez a tanács így általánosságban nekik szól.

2021. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Egészségügyi szakember vagyok.1,5-2-3 l vizet kellenne inni naponta.A 1,5 is elég lehet,ha pl.híg levest is fogyaszt az ember,vagy magas folyadéktartalmú élelmiszereket (és kevés sót)

Attól is függ,hogy hol èl az ember.Ahol nagyon meleg van, vagy nyáron,többet kell fogyasztani.Aki sportol,annak is (de intenzív mozgás közben meg is szomjazik az ember alaposan,akárcsak nagy melegben).Testmérettől is függ.Azt akarom mondani hogy pl.egy Szibériában élő 40 kg-s nő folyadékigénye (aki nem mozog)nem hasonlítható össze egy Afrikában élő,nehéz fizikai munkát végző 100kg-s nőével.A 2 l az olyan átlag.Neked lehet ettől kevesebbre vagy többre lehet szükséged. Persze az is igaz,hogy nem egyszerre kell meginni. 6-8-10 pohár vizet kell inni tehát naponta (pohár nagyságától is függ).A sok folyadék nem azt jelenti,hogy 5 l vizet kell meginni,mert az se jó (felborul az elektrolit háztartás).Azért is szoktak az élsportolók izotóniás italokat inni.

Ha éhes vagy,egyèl,ne vizet igyál.Ugyanakkor a szomjúságot is érzékelheti a szervezet éhségként.Erre kell figyelni.

Én pl.reggel ébredés után iszok 1 pohárral,délelőtt kettővel,délutàn kettővel,meg lefekvés előtt. Ez így másfél liter,ezt igyekszem még valahogy kis kortyolgatásokkal kiegészíteni.

2021. ápr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell sok víz, és nem feltétlenül éhség ellen. Az ajánlás 3-4dl/10kg, de ebbe az étellel bevitt folyadék is beleszámít. Rengetegen viszont egyáltalán nem isznak, csak 0,5-1 litert maximum.
2021. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Az igyál sokat nem azt jelenti, hogy 5 vagy 10 litert naponta, hanem ha a tes súlyod szerint 2-3 liter az ajánlott, akkor legyen inkább 3. Ettől még - ha egyébként egészéges valaki - semmi baja nem lesz. És a legtöbben hajlamosak az ajánlottnál inkább jóval kevesebbet inni. Persze ha valaki beteg, akkor rá más is vonatkozhat, az ilyen ajánlások a normál populációnak szólnak.
2021. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én napi kb.5 litert iszok mar évek óta, és soha semmi bajom nem lett tőle.
2021. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha éhes vagy, ne vizet igyál, hanem egyél valamit, ami eltelít sokáig. Lehet trükközni ilyenekkel, csak aztán majd jön a falásroham.
2021. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!