Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha így is fogyok/tartom a...

Ha így is fogyok/tartom a súlyom, akkor is érdemes változtatnom valamin?

Figyelt kérdés

Szóval alig mozgok valamit, max heti 1-3*, de az is ilyen "alibi mozgás", mondjuk tesióra, hétvégén egy óra kirándulás meg mondjuk hétköznap egy séta/biciklizés.

Étkezni se eszem egészségesen, kb az időszakos böjt és az ógörögök étrendje vegyítve az amerikaiak egészségtelen táplálkozásával. Szóval reggel általában nem eszem, max annyit, hogy ne kopogjon a szemem az éhségtől, meg teázom. Ebédre eszek egy kis adag, kb fél adagnyi kaját. Uzsonnázni max ilyen 5-kor szoktam, akkor eszem mondjuk egy banánt/iszok egy tejitalt. Majd este "felzabálom a hűtőt", szendvicset eszek mondjuk, vagy tojást, esetleg müzlit, kását/gyümölcsöt, esetleg csokit, pop-cornt, kakaót. Néha kombinálok 2-4 elemet erről a listáról. A vacsorán ilyen 8 és 11 óra közt fogyasztom el.

Régen 73 kg voltam, most 62 vagyok, és ugyanezt a xar életvitelt folytatom már vagy fél éve, mióta itthon vagyok online suli miatt. Mindenki csodálkozik, miért nem vagyok dagadt, miért lapos a hasam, meg ilyenek. Nekem erre a teóriám, hogy nagyon sokat stresszelek, non-stop ideges vagyok, az emésztésem viszonylag gyors (sokszor amint eszek valamit, fel óra múlva ki is akár jönni), plusz sokat maszturbálok, mert unatkozom és hormontúltengéses tini/fiatal felnőtt vagyok.

Az lenne a kérdésem, hogy káros hatással van-e rám ez az életvitel, tekintve, így nagyon kényelmesen elvagyok. Meghízom-e, ha így folytatom tovább? A szüleimnek mit mondjak, mitől van olyan alakom, amilyen? (ők arra fogják, hogy nem eszek bizonyos ételeket, de ők is látják mennyit eszem esténként és, hát nem keveset)


2021. ápr. 18. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egész nap nem eszel, este hiába eszel sokat, az össz bevitel nem biztos, hogy olyan magas. Ha nem is hízol, azért érdemes elgondolkodni, hogy minden mikrotápanyagot beviszel-e. Nehogy vitamin hiány legyen például.
2021. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A család szerint így is sokat eszem (bár van, hogy megvádolnak, hogy éhezem) én meg nem tudom mit gondoljak.

Nap közben nem szeretek enni, mert, ha el kezdek nassolni, nem tudom abbahagyni, így ettől kímélvén magam, próbálok inkább messze lenni a kajától és csak akkor enni, ha muszáj. Este is azért "zabálok", mert nem szeretek sokszor enni és nehéz úgy elaludnom, hogy korog a gyomrom (elég későn fekszem le, éjfél után), szóval ezért eszek olyankor, hiába mondják, hogy este elvileg valami könnyűt kell enni, nekem mégis akkor van a főétkezés.

Ezen kívül mindig van egy kis büszkeség érzésem, vagy nem tudom minek lehet mondani, ha elég sokáig nem eszem. Pl van, hogy reggel 7:30-kor felkelek, 18:00-kor eszem először (akkor "ebédelek"), majd ettől jobban megéhezek és hirtelen sokat eszek. Aztán ettől a rohamevéstől ilyen bukásnak érzem az egész napos nem evésemet.

2021. ápr. 18. 20:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Drágám, az oké, hogy most nagyon jól elvagy, meg szuper alakod van, lapos pocid stb stb. De majd 5-10 év múlva olyan problémáid lesznek, amin orvos se lesz képes segíteni. 15 voltam, mikor hasonló életvitelt éltem, sőt a barátnőimmel együtt. Nagyon menő volt, mikor egész nap nem ettünk semmit, és folyton a kilókat számoltuk. Este meg jól bezabáltunk, sokszor hányásig. Gyönyörűen le is fogytam, a pasik imádtak. Most 26 éves vagyok. Ha jön bármilyen aprócska vírus, influenza, azonnal megtámad és minden lehetséges tünetet produkálok. Jelenleg 50 kg vagyok, ha egy picivel többet eszem egy nap azonnal hányok. Hízni nem tudok, kórházban eddig 6x voltam az éheztetés miatt. A baba nem akar összejönni, sokszor szédülök, fáj a fejem, rosszak a fogaim és ronda a bőröm. Bármelyik dokinak elmesélem a tinikoromat, azonnal mondják hogy mindez amiatt van.

Szóval igen, fogsz vele fogyni, gyönyörű vékony leszel. Csak éppen az életed megy tönkre. Ahelyett, hogy este felzabálsz mindent inkább oszd ez az ételeket napközben.

2021. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!