Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai etrendem...

Szerintetek a mai etrendem megfelelo a dietahoz?

Figyelt kérdés

Nyilvan nem mindennap ennem ezt csak hogy tudjam hogy ma jol csinaltam-e?

Delbe ettem eloszor, egy nagy tal rizst kb 2 adagnyit. Aztan 3 orakor parolt csirkemellet masfel szeletet,6 orakor 1 paradicsom, vacsorara pedig egy szem fott tojas+1 konzerv bab amirol a levét eltavoltitottam es atmostam. Emelett megittam egy hell energia italt is de masmilyen cukros italt nem fogyasztottam. 1500 kaloria fole nem nagyon szeretnek menni.


2021. ápr. 19. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rizs: 780 kalória ha két adag

Csirkemell kb 150 kalória

Egy átlagos méretű paradicsom kb 15 kalória

Főtt tojás kb 80 kalória

Egy 400grammos babkonzerv meg kb 350-400 kalória attól függ milyen, de számoljunk az átlagával és legyen 375.. Hell meg 120 kalória.

Ha jól számolom ez 1520 kalória, de nekem 160 centis törpe lányként 1600ra szüksége van a szervezetemnek, szóval én javaslom, hogy 1500 alá ne nagyon menj. A fogyáshoz a deficitet inkább sporttal biztosítsd, mert előbb utóbb lesz hátulütője a dolognak, ha a kaját veszed el. Gondolj úgy a szervezetedre, mint egy kocsira. Ha nincs benne benzin, nem fog menni.

Egyébként én kicsit rendszeresíteném az evést. Nem biztos, hogy elhagynám a reggelit, mert az feltölti a szervezeted, szerintem a három fő étkezés közül az a legfontosabb. Fontos, hogy produktív legyél aznap, gondolom. Ezért reggel jó, ha "tankolsz"

Az, hogy "diétának" megfelelő-e.. van egy szám amit hozzávetőlegesen ki tudsz számolni, a kalóriaszükségleted. És nem az, hogy 1500 felé nem mennél.. deficit kell. Nem mindegy milyen nap, mert ha egész nap fekszel és 2000 kalóriát égetsz, úgy eszel 1500-at, az oké. De ha egész nap sportolsz és mondjuk 3000 kalóriát égetsz, és úgy nem mész 1500 felé..na az baj.

Állíts egy 5-600as napi kalória deficitet. Kicsit bonyolultabb, de legalább egészséges, és elkerülöd a jojó-effektust is.

Higyj nekem, nem csak a szám jártatom, 17 kilót fogytam le úgy, hogy nem híztam vissza, mikor "leálltam a fogyózással"

2021. ápr. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Alapvetőleg alacsony vagyok énis, legalabbis férfiként.(168cm) de ahogy szamolgattam ilyen netes kalkulatorokkal 1800 korul kene bevinnem naponta, ugyhogy talan meg kicsit emelhetek is rajt. Minden esetre a mai etrendem egyebkent okozott nehezsegeket, 4 napja kezdtem es elotte napi 3 4 ezer kaloriat mrgettem siman, ha nem tobbet es nehez az atallas. Az edesseg megvonas amit legnehezebben birok, eleg edesszaju vagyok. De amugy kovernek nem mondanak magam, inkabb a combjaim es a fenekenm nagyok aranytalanul valamint a hasamon van keves ami ruhan keresztul nem is latszik.
2021. ápr. 20. 00:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne vonj meg magadtól semmit! Édességet is egyél, akár naponta pl 1-2 kocka csoki.


Megvonás > ráéhezik a szervezeted > falásroham pl csokiból.

2021. ápr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem jó.


Reggeli nincs, ebéd csak színtiszta szénhidrát. Fehérjéhez először 3 órakor jut a szervezeted, zsírhoz pedig a tojáson kívül sehonnan, plusz este még megspékeled ezt egy kis cukros koffeinnel.


Mozgásról nem esett szó, de ha az sincs akkor az még egy hiba.

2021. ápr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt nem irtam hogy az energia italt kb delutan 3ko ittam. Illetve mindennap fel orat edzek, fekvotamasz, haspres ilyesmi. Azert csak fel orat mert kifaradok ennyitol, de majd tobbet is tervezek.
2021. ápr. 20. 11:01
 6/7 A kérdező kommentje:
3kor*
2021. ápr. 20. 11:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmas. Én egy nap nem bírnék így enni. Semmi élvezeti értéke nincs. Ha nem ízlik, amit eszel, úgyse fogod tartani a diétát. Ízlés kérdése, lehet, hogy neked bejön az üres rizs meg az üres csirkemell magában, de a legtöbb embernek nem.

2 adag rizst amúgy se célszerű együltő helyedben benyomni. Jó nagy gyors CH terhelés a hasnyálmirigynek. Nincs mellette fehérje, rost vagy zsiradék, ami lassítaná. Kivéve ha olajon pároltad, de attól még nem lesz jó.

Reggelit nem ajánlott kihagyni.

Zöldség szinte semmi. Gyümölcs semmi. Tejtermék semmi. Ezekre mind szükség lenne fogyás és főleg egészség szempontjából.

Az energiaital szintén nem ajánlott. Főleg nem a cukros változat.

2021. ápr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!