Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan segít a fogyókúrában a...

Gallits Gábor CsabaPalple kérdése:

Hogyan segít a fogyókúrában a zöld tea,meghívás után változtat valamit az emésztés menetén?

Figyelt kérdés
Ez már régóta érdekel,mert régebben 125 kg volt a súlyom,elmentem dietetikus hoz,aki diétás étrendet állított össze nekem és minden étkezés előtt zöld tea fogyasztását javasolta,leadtam 37 kg súlyt.

2021. ápr. 21. 19:38
 1/8 anonim válasza:
60%
Elsősorban méregtelenítő a zöld tea.
2021. ápr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,bevallom őszintén eddig azt hittem,hogy segít a szervezetnek,hogy a fogyasztása után ne zsírként,hanem energiaként hasznosítsa,de akkor tévedtem.
2021. ápr. 21. 20:58
 3/8 anonim válasza:
44%

1200-1500 cal mindenképpen szükséges a szervezetnek a testi funkciók ellàtàsàhoz, szív, légzés, emésztés. Ha ennél kevesebbet viszel be a test zsírszővetéből nyeri a minimális energiát az alapfunkciókhoz. Egy jó elhízott ember, akàr 2-3 hónapig is kihúzza alacsony cal bevitellel pl. Éhínség idején. Egz àtlag testű, némi zsírt és az izmait emésztené fel.


Az étel energia, mondjuk eszel naponta 2000-2500 cal-t, de az életmód miatt ez az energia nem kerül felhasználásra, sporttevékenység,fizikai munka hiànya miatt. Akkor ez az energia zsírként elraktàrózódik a nehezebb időkre, amikor éhezés van.

2021. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

"ne zsírként,hanem energiaként hasznosítsa,de akkor tévedtem."

Ilyen varázslatot nem tud a zöld tea, azt garantálom. Valószínűleg ez csak egy nagyon kis része volt a történetnek és zöld tea nélkül is lefogytál volna. Ha minden étkezésnél, még vacsoránál is ittál, akkor nem volt túl sok a koffein? Én egy esti zöld teától is egész éjjel fenn vagyok.

2021. ápr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Sehogy. Vagyis de, csak nem lényeges mértékben. A 37 kg-ból vagy 37 grammot is emiatt adhattál le.

A zöld tea legfőbb hatóanyaga a koffein. Emeli a pulzus számot, a mozgás közben elégetett kilókat.... csak éppen nem számottevő mértékben. A valós hatás sokkal inkább az volt, hogy figyeltél a folyadékbevitelre és ittál evés előtt, amitől kevesebbet ettél. Ihattál volna sima vizet is, csak arra nem figyeltél volna oda annyira, mint a teára, mert elhitted, hogy az majd fogyaszt, így akkor is ittad, ha nem voltál szomjas.

2021. ápr. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Sehogy, méregtelenítésre meg ott a májad.


Az, hogy pl megf.sat nem egyenlő a méregtelenítéssel ;)

2021. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az új válaszokat is, bevallom őszintén hogy engem nagyon zavart,hogy 125 kg volt a súlyom,sokszor fájt a szívem és amikor az a lány akibe szerelmes voltam megtudta a súlyom, azt mondta hogy az nagyon nagy súly és még emlékszik, hogy amikor lejártam hozzájuk neki udvarolni sokkal jobban tetszettek neki az akkori súlyommal, azután mentem dietetikushoz a fogyókúra miatt is,bár néha ma is fáj a szívem,mindegy is.
2021. ápr. 22. 18:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók már egy ideje lejártam írni,hogy a zöld tea hatóanyaga az Epigallocatechin-gallát és ahogy olvastam ennek a hatóanyagnak több a szervezetet támogató hatása van,de lehet úgy jobb lesz ha rákeres erre az akit érdekel.
2021. máj. 27. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!