Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez a nagy puffadás...

Mitől lehet ez a nagy puffadás és rengeteg gáz bennem?

Figyelt kérdés

Ma egész délután nagyon fel van puffadva a hasam, elég kemény, és tele vagyok gázokkal. Nem emlékszem, hogy mostanában lett volna ilyen es nagyon rossz. Én 3 dologra gyanakszom, hogy talán ezek közül az egyik miatt, kíváncsi vagyok, mit gondoltok.

Tegnap akartam tartani egy lightosabb csalónapot, de kissé elszaladt velem a ló és nagyon sok cukros édességet megettem, kb.2500 kcal értékben. A mindennapokban csak minimális cukros dolgot eszek, ezért talán ez lehet egy lehetséges ok, hogy elszokott a szervezetem a cukortól?

Egy másik, ma lencsefőzeléket ettem ebédre, a hüvelyesek ugye sokakat puffasztanak, de én ezt korábban sosem tapasztaltam magamon. Elég nagy adagot ettem, kb.250 gramm lencséből.

A harmadik, ma megittam kb.4 deciliter növényi tejet. Növényi tejet korábban egyáltalán nem ittam soha, kb.3 hete szoktam rá. Más tejtermékeket naponta fogyasztok, túrót, joghurtot, sajtot. Tejet viszont nem szoktam, sima tejet sem. Így még ez is megfordult a fejemben.

Remélem hogy nincs semmi baj, csak tényleg valami megterhelőt ettem/ittam. Szerintetek ezek közül okozza valami, vagy más lehet?


2021. máj. 1. 21:48
A kérdező szavazást indított:
A tegnapi édességdömping miatt lehet.
A lencsefőzelék miatt lehet.
A nagyobb adag növényi tej miatt lehet.
Más miatt lehet.
13 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Huh, hát ha többet ettél mint szoktál az a legtöbb embernél puffadást hoz elő, én például bármitől puffadtam durván amíg el nem hagytam a cukrot, lisztet, olajat, persze egy hónapban egyszer-kétszer, vagy ünnepekkor megkóstolom, de semmi bajom már tőle.

És a tejtermékek én úgy tudom, hogy puffasztanak eléggé, főleg a joghurt.

A másik az, hogy ha sok folyadékot ittál attól is lehet

2021. máj. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha növényi tejben édesítő szer van, akkor arra tud úgy reagálni a gyomrod, hogy lebontás helyett fermentálni kezdi azt és akkor bizony termelődik a gáz. Legfőképp a cukor alkoholok tudják ezt előidézni és ez ember függő. Nálam is ez van. Nem rég rendeltem egy halom svájci étcsokit, amiben édesítő volt... vagy egy napig szenvedtem egy fél táblától. El kellett ajándékoznom az összeset :D
2021. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a mandulatejtől mindig fájt a gyomrom, lehet nálad is vmi hasonló van
2021. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!