Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elmúltak az izületi fájdalmaid...

Elmúltak az izületi fájdalmaid miután lefogytál?

Figyelt kérdés
Olyan emberek válaszát várom, akik túlsúlyosak/elhízottak voltak, fájt mindenük, de miután lefogytak, elmúltak a panaszaik. Én 46 éves férfi vagyok 183 cm/108 kiló. Nem vagyok extrém kövér, inkább testes, (izom is van rajtam), de sokat fáj a térdem, bokám, csípőm. Eléggé el vagyok keseredve, sokszor már alig bírok menni, nem szeretnék lerokkanni. Fogytam már kb 8 kilót, kéne még vagy 20-at. Elmúlnak a panaszaim, ha lefogyok?

2021. máj. 14. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Szia.

Én extrém elhízott voltam. (170kg), a derekam és a lábaim nagyon nagyon fájtak. Már 20 kg mínuszt is megéreztem a derekam jobb lett addigra. Jelenleg 82kg vagyok, még fogyásban. Már semmilyen fájdalmam nincs, pedig még 17kg fogyás hátra van.

2021. máj. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos konkrétan a kérdésedre nem tudok válaszolni, mert bár én 35 kilót fogytam, de szerencsére sosem fájt semmim. De nem tudom elképzelni, hogy nem segít, ha kevesebb súly terheli az izületeidet. Viszont amit mindenképp ajánlok, hogy menj el orvoshoz/reumatológushoz, hogy vizsgáljon meg. Rosszabb esetben előfordulhat, hogy kezdődő artrózisod van, és jó lenne megelőzni a nagyobb bajt. Elküld gyógytornászhoz, és szuper gyakorlatokat lehet megtanulni, hogy "beolajozd" az izületeidet. Édesanyámnál sajnos túl későn diagnosztizálták ezt, és 6 évvel ezelőtt azt mondták, hogy maximum 2 éven belül térd- és csípőműtétre van szüksége, különben lebénul. 6 éve szorgalmasan csinálja minden nap a tornáit, és még mindig nem volt műtéten, egyre jobban van.

Ezt csak azért írtam le, mert jobb a megelőzés, meg azért, mert nem hinnéd, mennyit számítanak "egyszerű", "túl könnyű, semmire se jó" gyógytornák.

Amit rögtön tudsz kezdeni, hogy ébredéskor az ágyban csinálsz különböző izület-melegítő gyakorlatokat (bokakörzés, biciklizés, a csípőforgónál lábkörzés) 5-10 percig, nézd meg a különbséget, hogy mennyivel jobban érzed magad. Én is negyvenen túl vagyok, meggyőződésem, hogy ezeket és egyéb mobilizáló gyakorlatokat "a mi korunkban" mindenkinek kellene végeznie, hogy később jobb legyen, annak is, aki egyébként komolyabban is sportol - én is csinálom, pláne mióta anyukám esete rámijesztett. Nem szabad lebecsülni a fontosságukat, csak azért mert könnyűek. Szóval ezt mindenképp ajánlom.

2021. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Súlyosan elhízott vagyok (150kg) és hasonló panaszaim vannak. Eddig minden orvos azt mondta, hogy ha lefogyok elmúlnak a panaszaim, úgyhogy hiszek nekik. Igaz hogy én még fiatal vagyok. Mindenesetre én is kíváncsi vagyok mik a tapasztalatok.
2021. máj. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
84%
Amióta 15-20 kilóval kevesebb vagyok a régi súlyomnál, nem emlékszem, hogy különösebben fájt volna a bokám, pedig régen rendszeres volt...
2021. máj. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Lényegesen csökkent a fájdalom, gyakorlatilag elmúlt, amikor 17 kg-val lettem könnyebb. Plusz, a vörös húsok is radikálisan lettek lecsökkentve, havonta max. 1-2-szer van marha vagy disznóhús. Helyette mindenféle szárnyas, nyúl, és halak hetente 2-3-szor.
2021. máj. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt az izületek javulnak, viszont azt tartsd észben, hogy a súly leadása nem lesz az út vége. Az extra zsír "cipelésének" rengeteg hosszú távú hatása van a testedre, amit csak idővel lehet normalizálni. A derekad, a vádlid és a comb izmaid mind mind túlfejlődnek, rövidülnek és ezek is okozhatnak fájdalmat. Arról nem is beszélve, hogy sok kövér ember tartását módosítva próbálja "elrejteni" azt, hogy kövér. Előre gördült vállak a has kicsinyítésére, nyak nyújtása a toka eltüntetésére... ezek mind okozhatnak fájdalmat hosszú távon. Ezek mind visszafordíthatóak, de rengeteg nyújtás és edzés szükséges hozzá. Nekem a komplett medence csontom ki kellet egyenesíteni, mert a kövérség az ülőmunkával párosítva nagyon kikészítette a kis testem :D

Én javaslom, hogy keress fel egy gyógytornászt vagy manuál terapeutát a fogyókúrád során vagy végén.

2021. máj. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Akkor lehet én vagyok a kivétel

85ről lettem 60... 170 magas

És ugyanúgy fáj a bokam a csipom :(

2021. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Gyógytornákat szoktam a yt-on keresni és naponta 15-20 percet csinálgatom, számomra sokkal jobban beválnak mint az erőteljesebb, dinamikusabb mozgások.
2021. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen ugyanaz a helyzet mert nem voltam extrém túlsúlyos de 70 kilósan fájtak a térdeim sportolás közben most meg 15 kg-mal könnyebben már nem. Ebben szerepet játszott az is hogy a sporttal megerősödtek az izmok és ez leveszi a terhelést az izületekről. Nézz utána hogy nálad ez milyen mozgásformával érhető el mert a fogyás mellett ez nagy segítség lesz.
2021. máj. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a derekam fájt.

105ről mentem le 70re, azóta nem fáj.

Viszont az is közre játszik gondolom, hogy neki álltam eddzeni és sok törzs erősítő gyakorlat is van az edzéstervemben.

2021. máj. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!