Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elmúltak az izületi fájdalmaid...

Elmúltak az izületi fájdalmaid miután lefogytál?

Figyelt kérdés
Olyan emberek válaszát várom, akik túlsúlyosak/elhízottak voltak, fájt mindenük, de miután lefogytak, elmúltak a panaszaik. Én 46 éves férfi vagyok 183 cm/108 kiló. Nem vagyok extrém kövér, inkább testes, (izom is van rajtam), de sokat fáj a térdem, bokám, csípőm. Eléggé el vagyok keseredve, sokszor már alig bírok menni, nem szeretnék lerokkanni. Fogytam már kb 8 kilót, kéne még vagy 20-at. Elmúlnak a panaszaim, ha lefogyok?

2021. máj. 14. 20:58
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Én nem voltam extrém elhízott, de volt rajtam kb. 20-25 kg súlyfelesleg 15-18 éves korom között és nagyon hamar kifulladtam. Az első emeleten lakunk, amikor volt rajtam súlyfelesleg, lépcsőmászás közben fájtak a térdeim, a hátam is hamar feladta, egyszerűen teljesen el voltam tunyulva.

Most 19 vagyok, úgy döntöttem decemberben, hogy abba hagyom az egészségtelen életmódomat (a napi kalóriabevitelem 2/3-a édesség, zsíros ételek, cukros üdítő volt), helyette elkezdtem több zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani és kardió edzést végezni napi szinten.

113 kg-ról indultam, az első 3-4 hétben nem fogytam semmit (ami miatt kissé elbizonytalanodtam), de nem adtam fel. Az első két hét brutális volt a számomra, az édességfüggőségemet megszakítottam. Majd januárban hirtelen elkezdtem fogyni, heti 1-2 kg-ot és ez így ment március közepéig. Az egészségesebb életmódtól sokkal jobban érzem magamat, boldogabb vagyok, a lábfájások is elmúltak, és nem fulladok ki 2-3 perc futás után.

Végül 113 kg-ról 94 kg-ra fogytam le; ez majdnem -20 kg. Szerencsére magas vagyok, 190 cm, így nem tervezek többet fogyni. Életem legjobb döntése volt nem abba hagyni az életmódváltást a télen, mert nemegyszer fordult meg a fejemben, hogy na, most már tényleg nem bírom tovább, feladom.

A fogyáshoz leginkább türelem kell (mert nem megy az olyan gyorsan, mint ahogy azt egyesek elvárják) és mindenki le tud fogyni, ha akar (mert ha nem akarod abba hagyni az egészségtelen ételek fogyasztását, akkor soha nem fogsz lefogyni).

2021. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!