Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Teljesen elvagyok...

Mit tegyek? Teljesen elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném elmesélni a történetem, és ha valakivel történt hasonló kikérni a véleményét,mert nem tudom mit tehetnék!:(

2 évig nem voltam jól,nem tudtam sportolni semmit,még iskolába sem tudtam menni sajnos, és 15 kg-ot szedtem fel! Sosem voltam vékony, de sportoltam így inkább izmos voltam mint duci. De abba kellett hagynom a mozgást, itthon voltam egész nap,az álmaim sorra elvesztek, és csak az étel vigasztalt...amire észbe kaptam 15 kilóval voltam nehezebb,mint két éve. Akkor 167cm és 69kg voltam, és 84 kg-ra híztam...


Elkezdtem sportolni ismét most 77 kg-nál járok, de egyszerűen rosszul érzem magam minden nap...Nem eszem sokat,de folyton lelkiismeretfurdalásom van az evések után, és egyszerűen nem tudom,hogy mit tegyek...

Minél inkább elakarok feledkezni róla,annál nehezebb, folyton az evés jár az eszemben, és az,hogy mit nem kellett volna megennem.


Nagyon rossz a közérzetem, és már önbizalmam sincs, pedig a párom nagyon szeret, és azt mondja,hogy egy kilót sem kell fogynom,hogy imádja az alakomat,és hogy így vagyok neki tökéletes...azt mondja rosszabbnak látom a helyzetet,mint amilyen...de nem tudok neki hinni...


Nem tudom,hogy mit tehetnék,hogy jobban érezzem magam, hogy eltudjam fogadni a dolgokat.


Van aki hasonlóképp érez,vagy volt már vele ilyen ?


19L


2010. aug. 23. 22:00
1 2
 1/17 Liz* válasza:
Velem még nem történt ilyen, de próbállak megérteni. 167cm és 77kg nem vagy kövér! Örülj annak, hogy egészséges vagy és van egy szerető párod! És hogyha imádja az alakod higgy neki... sajnos tényleg nem tudok más tanácsot adni :S :(
2010. aug. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy...köszönöm a válaszod.

Nem tudom tényleg,hogy mi van velem,igyekszem összeszedni magam,de olyan nehéz...nem szeretnék emiatt valami betegségbe beleesni...:(

Olyan jó lenne,ha csak úgy kitudnám kapcsolni az agyam ilyenkor és nem rágódni ezeken a dolgokon..:)

Sokan mondják,hogy nincs miért panaszkodnom, mert jól nézek ki,de egyszerűen csak a saját eszem után megyek,és az ilyen véleményeket meg se hallom,mindig csak a rosszat...:S

2010. aug. 23. 22:20
 3/17 anonim ***** válasza:

tekintsd ezt átmeneti állapotnak. most ilyen vagy de leszel jobb is. tervezd meg előre az étkezéseid, egyél napi 5x keveset. nekem a tervezés beválik mert így pl ha este megkívánok valamit nagyon akkor megállom hogy aznap ne egyek belőle viszont másnapra betervezem a napi étkezésembe így lelkiismeretfurdalás nélkül megehetem. persze nem 5 szelet tortáta meg egy csomag chipsre gondolok. csak egy kicsit eszek abból amit megkívánok.

válassz olyan sportot amit élvezel és jól megizzaszt , utána sokkal jobban érzed magad. ha mindig az étkezésen agyalsz és mindig lelkiismeretfurdalásod van akkor nem fogsz fogyni. élvezd a sportot a finom ételeket (persze megválogatva mikor mit és mennyit) és sokkal jobban fogod érezni magad.

2010. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem fogok hazudni, jelenleg tényleg sok a súlyod, még akkor is, ha izmos is vagy. De!!! Miért vagy elkeseredve? Ha már 77 kg-nál jársz, az azt jelenti, hogy már fogytál! Ha 7 kg-ot volt erőd ledobni magadról, nehogy feladd! És ha te lennél a világ legducibb embere? Van egy szerető párod, aki így is elfogad. Nem biztos, hogy egy vékonyabb lánynak boldog kapcsolata van... Ez tényleg egy átmeneti állapot, nem maradsz így örökre, pár hónap, és ha van erőd csinálni, és fogyni, edzeni, akkor igazán büszke lehetsz magadra! De addig gondolj a barátodra, és arra, hogy így is szép vagy, mert aki belülről szép (és te nagyon kedvesnek tűnsz), az kívülről is az!

Amit tehetsz: odafigyelsz az étkezésre (az sem ciki, ha segítséget kérsz dietetikustól), és kiválasztod a neked leginkább megfelelő, élvezetes mozgásformát, és csinálod rendszeresen! Sok sikert!

2010. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod...Futni szoktam amúgy esténként! Akkor kicsit jobb...de mielőtt aludni megyek megint az jár az eszembe,hogy mennyit ettem,pedig ha bele gondolok tényleg nem szoktam sokat enni,reggelire két szelet rozsos toast kenyeret,csirkemell sonkával,aztán ebédet ami aznap van,de abból is keveset,és a levest kb délbe,utána 1-2 órával később pedig a másodikból,este fél 7 kor vacsizok, előtte még egy joghurtot eszem általában...

Nem tudom,hogy ez mennyire számít soknak,de kis adagokat eszem,és fehér lisztet egyáltalán nem,krumplit nagyon ritkán,és cukrot,csokit sem igazán szoktam enni most már...

2010. aug. 23. 22:42
 6/17 A kérdező kommentje:

22:39


Talán azért vagyok elkeseredve,mert még mindig olyan sok az a 77 kiló, és félek,hogy visszahízom, amit eddig leadtam...:(

2010. aug. 23. 22:46
 7/17 anonim ***** válasza:
Nagyon ismerős, az amit elmeséltél.. Én évek óta szenvedek a súlyom miatt. Voltam már anorexiás (fogytam 30 kilót), utána híztam és azóta ingadozik a súlyom. De nem pár kilókat, hanem 10-20 kilókat. Gimiből sokat hiányoztam, pedig jó tanuló voltam, szerettek a tanárok, de nekem egyszerűen kínszenvedés volt végigmenni az utcán, meg nem tudtam bármit felvenni. Most az egyetemen sem sokkal jobb, folyton feszengek, semmi önbizalmam és semmi életkedvem. Ahogy hazamegyek a kajába fojtom a bánatomat. Rendelek pizzát, gyorskaját, péksütit eszek stb. Utána persze depis vagyok, hogy miért ettem ennyit...Ja és párkapcsolatot emiatt sem merek kialakítani, mert nincs önbizalmam. Azt azért hozzáteszem, hogy régen pont az ellenkezője voltam, nagyon magabiztos, nagyszájú, csinos lány voltam, most meg mintha kicseréltek volna. Úgy érzem, most érett meg bennem egy újabb elhatározás, hogy nekiálljak fogyókúrázni, illetve életmódot váltani. Szerdán fogom elkezdeni. Szerintem te is változtass, mert hiába tetszel a barátodnak meg másoknak, ha te nagyon elégedetlen vagy, sosem leszel boldog. Figyelj oda az étkezésre, de ne koplalj és tornázz, akár otthon dvd-re.
2010. aug. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy leírtad a történeted..Remélem sikerül változtatni a dolgokon...bár én betegség miatt nem tudtam suliba járni,de eltudom képzelni a helyzeted,és hogy milyen rossz lehet. Te hány kiló vagy,és milyen magas ?


Mondjuk én alapból nem feszengek a súlyom miatt, nem érzem magam emiatt csúnyának,csak az a rossz,hogy folyton azon jár az eszem,hogy mit ettem...még akkor is ha alig eszem valamit...szerencsére ritkán szalad el velem mostanában a ló,nem tömöm magam...de ha már egy kis "jót" megengedek magamnak akkor is rosszul érzem magam...

Mindig próbálom mondani magamnak,hogy már 7 kiló lement,és nincs sok hátra,mert 68 kg-nál nem szeretnék kevesebb lenni, de még mindig olyan soknak tűnik...és valóban így van,nem mások miatt akarok lefogyni,hanem magam miatt. Bár úgy tudnék gondolkodni, mint más,hogy így is jó vagyok,és nem aggódni emiatt, de én szeretnék egészséges lenni,és hát ez nem éppen ahhoz vezet,ami két év alatt történt,még akkor sem ha nem saját hibámból szedtem fel a plusz kilókat. Tudom,hogy így sosem fogom magam jól érezni, emiatt teszek is érte,hogy olyan legyek,mint rég,de sokszor olyan nehéz elfogadni és tovább lépni.

2010. aug. 24. 12:05
 9/17 A kérdező kommentje:

És tényleg a legrosszabb az,amit te is írsz,hogy tudom,hogy milyen voltam rég,nem külsőleg,hanem belsőleg...sosem voltam szinte itthon, mindig valami újat akartam átélni, most meg mintha megállt volna az élet...nem tudom,hogy a súlyom miatt,vagy a betegség miatt, de szeretném ha újból olyan életvidám tudnék lenni, mint akkor...

Ezért is írtam ide,hogy olvashassak olyan történetekről, akiknek sikerült tovább lépni...

2010. aug. 24. 12:09
 10/17 anonim ***** válasza:
Én annyiban érzek veled egyet, hogy minden bekapott falat után rohadtul bűntudatom van. -.-" Próbálok fogyózni egy kicsit, néhány kilónak kellenne lemennie. Perszehogy nem megy, és a sok stressztől pedig már a bőröm is romlik, és az étkezésem is. :) Szóval... fel a fejjel, és ha már sportolhatsz, akkor vágj bele. Írd össze a céljaid, és kezd el őket megvalósítani. Hidd el, menni fog!
2010. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!