Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan álljam meg hogy ne egyek?

Hogyan álljam meg hogy ne egyek?

Figyelt kérdés

Nem rég elkezdtem fogyokurazni ami az első 2 hétben jól is ment de egyszer rámjött egy olyan h nagyon megkivantam a csokit és az 1 kockabol 3 sor lett és azóta nem.nagyon bírok leállni (nem ilyen szinten de napi 1-1,5 sort megeszek. Reggelit, tizorait, ebédet uszit, vacsorat rendesen eszek, szóval nem maradok utána éhes, ez egyszerűen annyi h megkivanom es csipegetek belőle és arra eszmelek fel hogy egy csomót megettem az adott dologból

A válaszokat előre is köszönöm!


2021. máj. 22. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
A legegyszerűbb és legjobb módszer, ha nem veszel csokit, így nincs mit enni otthon.
2021. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
66%
Nekem az vált be hogy kis post it-eket kiragasztgattam a szobám falára és az ajtóra hogy “ne egyél csokit”. Így még csoki evés előtt eszedbe jut a célod, hogy le akarsz fogyni. Persze néha becsúszhat egy-egy kocka csoki, szenvedni nem szeret senkise, inkább a mértékletesség a fontos
2021. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Esteleg egyél valami olyasmit, amit szeretsz és nincs benne sok kalória. Mondjuk nyers répa, gyümölcsök, zöldségek stb. Vagy foglald le magad valamivel, addig se gondolsz a csokira.

Amúgy az 1-1.5 sor az nem olyan sok, hogy gátoljon a fogyásban, csak kb. 75-150 kalória.

2021. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, ha csokira vágyom, csak a csoki segít. De abból nem kell sok. Úgy szoktam, hogy jól el van csomagolva a csoki, előveszem, letörök egy kockát (vagy sokszor dobozban tartom már eleve kockákra törve, csak ki kell venni egyet). Nem eszem meg rögtön, hanem előbb a többit elteszem a helyére, elmegyek onnan, esetleg hozzá is fogok valamihez, és csak akkor eszem meg. Így kevésbé eszem utána még egy, még egy és még egy kockát, míg el nem fogy az egész tábla.
2021. máj. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

1. Ne tarts otthon csokit

2. Önkontroll

3. Havi 1-2 alkalommal azért belefér( tudatos csalónap beiktatása), de meg kell tanulni mértéket tartani.

4. Válassz más alternatívákat cukros csoki helyett, de ezeket is csak mértékkel érdemes fogyasztani

Szerintem mind a négy jó módszer, én mindet beépítettem, mikor életmódot vàltottam, mert tapasztalataim szerint, és az ismerőseim próbálkozásai és elmondásai alapján, a teljes tiltólisták hosszútávon nem működnek, nem tarthatóak az esetek nagy többségében.

2021. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Amikor megkívánod, egyél csokit. Azért eszel meg fél táblát, mert kiéheztél rá.
2021. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából arra én is gondoltam hogy nem tartok itthon de az elég nehéz úgy hogy már van😅 (szülinapkor, húsvétkor stb. mindig csokit szoktam kapni az életmódváltás előtt) tesóm nincs, szüleim meg nem tudják megenni (anyukám cukorbeteg, apukam nem él velünk) szóval nekem,,kell" (Nem tömik belém de én se szeretnék kidobni kb 10 tábla csokit, meg nyilván nem is eszem meg egyszerre)

A másik meg hogy az öntkontrollal van leginkább problémám, szóval azt próbálom meg fejleszteni

Mégegyszer köszönöm szépen a válaszokat!

2021. máj. 24. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!