Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A ch vagy a kcal számít jobban?

A ch vagy a kcal számít jobban?

Figyelt kérdés

Vagyis ezt úgyértem hogy nyilván kevesebb kcal kell mint amennyit elégetünk de sokszor hallottam azt hogyha kb alig eszünk vagy szinte nem is eszünk ch-t akkor gyorsabban fogyunk

(Nyilván hosszutávon egy ilyen nem tartható csak kíváncsi vagyok)



2021. máj. 26. 08:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

10-es nem tudom itt ki mondta, hogy nem számítanak a makrók meg a vitaminok. Miért zárná ki egymást a kettő? Szerinted aki kalóriát számol, az eleve nem figyel ezekre? Dehogynem, jó esetben igen (akinek fogalma sincs, az persze nem, és sajnos sokan vannak ilyenek).

De a kérdés arra vonatkozott, hogy a fogyáshoz a teljes kalóriábevitelt kell-e csökkenteni vagy elég a szénhidrátbevitelt lenyomni. Erre az egyértelmű válasz az, hogy tökmindegy milyen alacsony a szénhidrát, ha a kalóriával túlmész, akkor hízni fogsz (kivéve a 9-est, aki kalóriatöbbletben is fogy, de mivel ő kb. az egyetlen a világon - viszont ezt nincs kedve bizonyítani -, ezért nem mérvadó, amit mond). Természetesen annyiban mérvadó, hogy nyilván nem muszáj számolni a kalóriákat ahhoz, hogy kalóriadeficitben legyél, mehetsz érzésre is (még számolással is sokszor kb. az, mert nagy tévedések lehetnek), mint ahogy nem muszáj minden hónapban írnod, hogy mire mennyit költesz, akkor is lehet megtakarításod a hónap végére, de sok embernek segít, ha van valami támpont.

A kalóriadeficit nem arról szól, hogy kinek mi válik be, hanem ez egy tény, hogy kizárólag kalóriadeficitben lehet fogyni. Ez az alap, innen lehet kiindulni. Nyilván mindenkinek az egészsége megőrzését kell(ene) célul kitűznie, ehhez kell a megfelelő vitamin-, nyomelem-, ásványianyag-bevitel, a megfelelő folyadékfogyasztás, a megfelelő, kielégítő és pihentető, nyugodt alvás, a lelkünk ápolása (pl. meditáció) és a sport, beleértve az erősítő és a kardió edzéseket, illetve a mobilitás, a flexibilitás és a ruganyosság megőrzését és továbbfejlesztését célzó gyakorlatokat. Mindent csak holisztikusan szabad nézni, különben egyensúlytalanságok alakulhatnak ki.

Tapasztalatom szerint rendkívül kevés ember van, aki teljeskörűen igyekszik mindenre figyelni, nem is könnyű, de ezt általánosságban nem jelentheted ki, hogy aki kalóriát számol, az ezekre eleve nem is figyel vagy hogy az ördögtől való lenne itt ezeket megemlíteni.

Én amúgy megutáltam az "életmódváltás" szót, nagyon trendi lett mindenkinek a fejéhez vágni ezt, aki azt se tudja hol kezdje az egészet vagy hogy mit is takar ez a váltás (mindenkinek mást jelent). Sokszor azok sem tudják pontosan, akik hangoztatják.

2021. máj. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%
Senkiről sem lehet tudni, hogy mennyi pontosan az energiaszükséglete. Mivel ez folyamatosan, egyénenként változó.
2021. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%

#12

Így van. Ezért kell jól táplálkozni. Attól még tény, hogy deficitben kell lenni a fogyáshoz. Akár számolgatsz, akár nem. Akkor is deficitben kell lenni, ha nem tudod a pontos energiaszükségletedet. Mármint tényleg nem lehet teljesen pontosan tudni.

2021. máj. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
11-es, én maximálisan egyet értek veled. Én csak arra reagáltam, hogy elég hamar előkerül itt az, hogy "kalóriadeficit" és ezzel le is tudtuk a dolgokat. Pedig nem telne sok erőfeszítésbe kicsit tovább noszogatni a kérdezőket, hogy jobban beleássák magukat a dolgokba. Mert én tényleg azt hittem, hogy itt az lenne a cél, hogy egy jobb útra tereljük az embereket, ne csak "lefogyasszuk" őket minél hamarabb.
2021. máj. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14. Vannak itt olyanok, akiknek az is baj, ha jobban beleássa magát az ember a témába, és szerintük minden más körülmény kamu, csak és kizárólag a kalória a lényeg, mikor ez egyáltalán nem igaz. A kalóriadeficit témával pont az a probléma, hogy túl van egyszerűsítve, de ezt itt vannak akik nem hajlandóak elismerni.
2021. máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!