Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A ch vagy a kcal számít jobban?

A ch vagy a kcal számít jobban?

Figyelt kérdés

Vagyis ezt úgyértem hogy nyilván kevesebb kcal kell mint amennyit elégetünk de sokszor hallottam azt hogyha kb alig eszünk vagy szinte nem is eszünk ch-t akkor gyorsabban fogyunk

(Nyilván hosszutávon egy ilyen nem tartható csak kíváncsi vagyok)



2021. máj. 26. 08:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
A kalória számít. Egyáltalán nem kell csökkenteni a ch-t. A fogyás ugyanúgy működni fog kalóriadeficitben, akár ketózól, akár 80 %-os napi ch-s növényi étrenden vagy. Nem fogsz gyorsabban fogyni ch csökkentéssel.
2021. máj. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
kalória
2021. máj. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Ez így nagyon le van egyszerűsítve. Itt általában mindenki azt tanácsolja, hogy csak a kalóriára figyelj, amit részben megértek, mert így sokkal egyszerűbb követni a dolgokat, főleg kezdőként, viszont én azt mondom, hogy minél előbb hozzászoksz ahhoz, hogy követed a napi mikro/makro szükségleteid, annál hamarabb tudsz egy maximálisan egészséges és a saját igényeidhez mért étrendet összerakni. Szénhidrátra szükséged van, de ezernyi más dologra is. Nem mindegy a metabolizmusod szempontjából, hogy miből mennyit viszel be a szervezetedbe.

De nem muszáj rögtön tisztán enned, de a napi fehérje szükségleteid mindenféleképp elégítsd ki, vagy kicsit túl is mehetsz rajtuk a diétád kezdetén.

2021. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
A kalória dönti el a hízást-fogyást, de természetesen a makrók aránya is fontos. A szénhidrátot nem kell nullára csökkenteni, ha nem akarod, nem is túl egészséges szerintem. A ketóval is lehet fogyni, de nem csak úgy.
2021. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Azért van így leegyszerűsítve, mert a fogyás szempontjából a kalória a meghatározó. A többi részletkérdés, a fehérje első helyen áll, a szénhidrát- és zsírmennyiség aránya pedig ízlés vagy konkrét célok kérdése. Nem fogysz gyorsabban, ha ugyanannyi kalória- és fehérjebevitel mellett csökkented a szénhidrát-bevitelt (a zsír javára), nincs köze a fogyás üteméhez.
2021. máj. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha amúgy egészséges vagy, akkor elég a kalóriacsökkentés. De ha kialakult az inzulinrezisztencia, ami a kövéreknél sajnos gyakori, akkor sokat segíthet a ch-ra figyelés is. Részben a mennyiségre, hogy ne legyen túl sok, részben hogy az is inkább lassú felszívódású legyen. Ugyanis a hormonjaid befolyásolják az energiafelhasználásodat, a hormont meg befolyásolja a ch. A kalóriadeficit meg felhasználás-bevitel, a bevitelt csak akkor elég csökkenteni, ha a felhasználást adottnak vesszük.
2021. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

#6

Valójában IR és cukorbetegség esetén is a finomított ch-t és a zsírt kell csökkenteni. Ha ez megvan, a csökkentett zsírbevitel mellett javul az inzulin szenzitivitás és a magas szénhidrát bevitel sem fog gondot okozni.

2021. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
De azt ugye vágjátok, hogy fogyás mellett az egészség megőrzés is cél. Szóval nekem az a legnagyobb bajom ezzel a fajta gondolkozással, hogy a napi vitamin és ásványi anyag szükségletekre senki se figyel. Csak legyen meg a kalória és ahogy esik, úgy puffan. Utána az ember gondolkozik azon, hogy igaz fogyok, de miért néz ki furcsán a körmöm, miért van kiszáradva a bőröm, miért lóg a bőröm, miért vagyok fáradt és ingerlékeny és hasonlók. Életmód váltás, egészség. Főleg egy olyan embernek, aki eddig semmit nem törődött az étrendjével, csak azt ette, ami elékerült. Újra fel kell magát építenie az embernek, meg kell teremteni az alapokat. Nem értem, hogy ez miért ennyire idegen koncepció 2021-ben.
2021. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem egyénfüggő is. Van akinek beválik, ha csak az össz kalóriát csökkenti, van akinek meg nem. Ki kell tapasztalni.

A kalóriák direkt limitálása számomra egyáltalán nem volt járható út. Sokkal könnyebb nekem, mióta csak arra figyelek, hogy a szénhidrátbevitelem alacsonyabban legyen, a másik két tápanyag pedig ahogy jól esik. A minőségen is javítottam, vitaminokat szedek és rendszeresen mozgok is. Nem keveset fogytam így, (170kg-->78kg) , és ami még ennél is fontosabb, az az, hogy sokkal jobban is érzem magam, javult az egészségem minden tekintetben. Az én célom inkább ez,( mivel nagyon beteg voltam már), a fogyás csak hab a tortán:)

2021. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%
Igen, de ezt mond azoknak, akik nem látnak tovább a kalória számláláson. Mintha nem lenne lehetséges betartani a kalória deficitet amellett, hogy az ember figyel a tápanyag bevitelre is, mintha ezek kizárnák egymást. De mint a tűztől úgy félünk tőle itt. Aki meg meri említeni a mikro, makro szót, máris megy a piros X :D Mert nekem ez vált be, csak ez lehet a jó. Persze hogy jó, ezelőtt 50 évvel is jó volt, de azóta azért fejlődött a tudomány minden téren. Nap mint nap jönnek ki új tanulmányok, amik rengeteg archaikus, begyepesedett megszokást felülírnak. Mint ahogyan azt mondtam, a mozgás, a fogyás csak a jéghegy csúcsa. Számít, hogy mit eszik az ember, ha az egészségéről van szó. Ez szimpla tudomány.
2021. máj. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!