Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rízspuffasztottal lehet...

Rízspuffasztottal lehet fogyni? Hogyan számoljam a házi kosztokat kalóriában?

Figyelt kérdés

Mámint nem ettől várom a csodát xd csak hogy annak elég alacsony a kalória száma, nem? Mondjuk reggelire eszek egy almát, (mivel a szüleimmel lakok nem nagyon tudok változtatni a menün mert még tanulok) ebédre eszek főételt, ami itthon van, pl ma káposztás gombóc van, abból eszek egy gombócot, délután meg már csak rízspuffasztottat, esetleg paradicsommal vagy uborkával és ha nagyon éhes vagyok este felé, akkor ezt vacsi gyanánt is.


A kalória számlálás tudom, hogy hogyan működik, elég sok kérdés alatt ki van fejtve. De én mindig elakadok az ilyen kajáknál amit anyum csinál. Ha nincs sulim, mondjuk szünetekben, akkor szoktam én is főzni, akkor más, de például ma is, nem tudom hogy számoljam a káposztás gombócot, ezért eszek, hogy meglegyen az a minimum kalóriaszám, aminek meg kell lennie, de nem eszek egy gombócnál többet.


Mivel biztos hogy fogjátok kérdezni, ezért leírom: 18 éves lány vagyok, még gimis. Régen nagyon sokat sportoltam, de volt egy balesetem, ami jobban megviselt lelkileg. A felépülésem alatt nem tudtam sportolni, ez viselt annyira meg, aztán nem kezdtem újra a sportolást, mert nem ment olyan könnyen és elég depressziós lettem erre még jött a koronás időszak is... kicsit több mint egy év alatt majdnem 20 kg jött rám és a legrosszabb, hogy sokáig nem is vettem észre magamon. Amúgy is volt egy testképzavarom, mindig kövérnek gondoltam magam, és ahogy benéztem a tükörbe, nem láttam magamon változást. Amikor valaki megjegyezte, akkor úgy voltam vele, hogy miről beszélsz, eddig is így néztem ki? Aztán korábbi képekkel összehasonlítva magam, egyáltalán nem néztem ki kövérnek, csak a sport miatt nem az a törékeny nádszálvékony voltam.


Persze a diéta mellett elkezdek újra valamit még sportolni, bár ehhez jelenleg elég nagy lelkierőre lesz szükségem. Edzőterembe, vagy nyílvános helyekre nem nagyon szeretnék menni... úgyhogy valszeg marad a bicikli meg a négyfal közötti gyakorlatok🤷🏼‍♀️


2021. máj. 27. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Az puffasztott rizs

A káposztás gombóc fogalmam sincs mi

Számold a karóriát, bármit ehetsz

2021. máj. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég fenntarthatatlannak tűnik, hogy reggelire csak egy alma, vacsorára csak puffasztott rizs (ami amúgy csak szénhidrát, persze alacsony kalóriájú, de nulla tápértékű kb). Napi egy normális étkezés, meg két csipegetés...

Egyél rendes reggelit, zabkását, tojásrántottát, amit szeretsz. Egy alma az semmi. Vacsorára ehetsz pufirizst ha szereted, de mondjuk sonkával, zöldségekkel, mert magában elég borzasztó. Erősen éhezősnek hangzik, arra pedig semmi szükség fogyásnál sem.

Az ilyen ebédeket valóban nehéz számolni, max becsülni tudod. De az talán elég is legtöbb esetben. Kalóriabázisban, yazioban vannak kész kaják is kiszámolva, ha nagyon biztosra akarsz menni, válaszd a legnagyobb kalóriájút.

2021. máj. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kamasz voltam úgy fogytam, hogy ebédkor kistányérra szedtem, így nem tudtam belőle sok kalóriát bevinni, tök mindegy mi volt a kaja. Iskolába ugyanúgy szendvicset vittem, este meg tipikus minden magyar háztartásban megtalálható zöldségeket ettem (paprika, paradicsom, uborka), plusz tojás. Én ezzel tök jól fogytam (mozgás mellett) úgy, hogy nem akartam éhen halni.
2021. máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1, olyan mint a töltött káposzta, csak mi nem töltjük meg a káposztát, hanem lereszelve, a gombócokkal együtt főzzük meg.


2-3, köszi a választ!

2021. máj. 27. 13:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell annyira centizni ezt. A kalória számolás is elég kb-ra. Pl ott a kaloriabazis app. Keresel egy átlagos töltött káposzta receptet. Soknak meg lehet nézni mi van benne, majd kiválasztasz egy anyukádéhoz hasonlót. Ha mindent grammra pontosan is mérnél akkor is lenne kilengés.


Puffasztott rizs helyett pedig normális fehérjében gazdag ételt egyél vacsorára. Pl túró, tojás, tonhal (konzerv)

Reggelire is borzalmas az az 1 alma. Akkor már inkább abonett/extrudált kenyeret sok sonkával és zöldséggel, vagy zabkása gyümökcsökkel

2021. máj. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hozzávalónként. Ha van egy kalóriaszámláló alkalmazás, pl MyNetDiary a telefonon, csak szkenneld be a vonalkódot a termékeken.


A csomagolás mentes termékeket meg meg fogod találni a listán, és általában kiad többféle opciót, pl nagy paradicsom, közepes paradicsom, kis paradicsom átmérőkkel, vagy pedig egy mérőpohár vagy pedig grammra.

Anyud is örülni fog, hogy tanulsz főzni mellette.



A puffasztott rizs jó, és ezt a ricecaket kenyér helyett eszem, de szoktam zabkását, proteines palacsintát és natúr joghurtot gyümölccsel is.

2021. máj. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!