Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha rengeteg vizt iszok minden...

Ha rengeteg vizt iszok minden nap, soha az életben nem fogok lefogyni?

Figyelt kérdés
Sajnos rengeteg vizet iszok meg naponta, ilyen emberfeletti mennyiségeket. Mindig is sokat ittam, de az elmúlt 1-2 évben valahogy még többet igénylek, egyszerűen szomjasnak érzem magam. Soha nem számoltam hogy mennyit, de most kíváncsiságból tegnap számoltam, 6 és fél liter vizet ittam meg. Így gondolom nemhogy a lapos has felejtős, de gondolom soha nem fogok rendesen fogyni?
2021. jún. 2. 14:16
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Ja és nyilván nem kalóriára gondolok, bár remélem ez egyértelmű, de ki tudja...

Hanem hogy minél több vizet köt meg a test, annál puffadtabbnak látszik az ember hasa, combjai stb.

2021. jún. 2. 14:17
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges az ivás, de csak mértékkel. Megtisztitja a szervezeted, segít az anyagcsere folyamatokban Stb. De olvass utána milyen káros hatása van a sok ivásnak. Egyszerűen kimosod az ásványi anyagokat a szervezetedből. De az sem normális, ha elraktározza a szervezeted. A fogyásban ennek nincs akadálya, sőt kell is inni.

Használj kalkulátort, hogy mennyi vízre lenne szükséged! Érdemes lenne elmenned kivizsgáltatni a fokozott szomjúságot, esetleg a cukrodat megnézetni!

2021. jún. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
64%

Vízt...ehm...talán vizet!

Kérdező, a víznek vajmi kevés köze van a testsúlyodhoz. A vízben ugyanis zéró tápanyag van - H2O az egész, esetleg nagyon elvétve pár kálcium- és magnézium-ionnal. Hát ettől te nem fogsz kilókat hízni :D

2021. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem hízásra gondolt a kérdező, hanem a pocakméretre. Aki teleissza magát, az nyer egy kis terhespocakot bizonytalan időre.


Viszont nem túl egészséges ennyi víz, jelezhet cukorbetegséget is. Egy vérképet mindenképpen nézess.

2021. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
Szerintem vizsgaltasd ki magad. Nem vagy véletlenül cukorbeteg? Akkor kivanja az ember hihetetlen modon a folyadekot.
2021. jún. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, ha ennyire szomjas vagy. Vizsgáltasd ki magad! Okozhatja cukorbetegség, ADH hiány, de előfordul pszichés okokból is. Nem vagy stresszesebb az utóbbi időben?
2021. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A sok víz valamennyire vízhajtó is, anyukámnak vizesedett nagyon a lába, és mióta 3+ litert iszik, sokkal jobb. Szóval egy bizonyos pont után nem köti meg a szervezet. De ilyen sok vízigény már tényleg problémára utalhat.
2021. jún. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hmmm, érdekes amit írtok...még soha bele sem gondoltam abba, hogy cukorbeteg lennék, pedig mindig is rengeteg édességet ettem, nagyon édesszájú vagyok. Mostanában kezdtem leszokni róla, már jóval kevesebbet eszek, de teljesen nem tudom elhagyni. Mindenestre nincs semmi tünetem. Illetve úgy tűnik mégis, ez a sok víz ivás? Egyébként nincs rajtam a rengeteg édesség ellenére nagy túlsúly (166/63) és fiatal is vagyok, bár ez gondolom a cukorbetegségnél nem is olyan mérvadó. Háziorvoshoz forduljak?
2021. jún. 2. 15:39
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A túlsúly nem mindig függ össze cukorbetegséggel. :) De egy vizsgálat vagy otthoni cukormérés nem fog ártani.
2021. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%
Ha sok vizet iszol, akkor nem. Én is megfigyeltem, ha sok vizet iszom, egyáltalán nem tudok fogyni, ha jól eszem mellette és mozgok, akkor sem. Állandóan tele vagyok vízzel. Ha kevesebbet iszom, akkor nagyon szépen megy le a súlyom, és az alakomon is rögtön látszik a változás.
2021. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!