Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra útvesztőkben?

Fogyókúra útvesztőkben?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt tökéletes alakom volt, úsztam, futottam, sportoltam, odafigyeltem az étkezésemre és jól is éreztem magam. Aztán egy sérülés miatt feljött pár kg. Azóta küszködöm. Elmentem egy genetikai táplálkozás tanácsadásra, mérésre. Kijött, hogy nem ehetek fehér lisztet, cukrot, vörös húsokat (első kettőt már rég kiiktattam, utóbbit pedig ritkán ettem), tejtermékeket, borsót, kukoricát...stb. Elég sok minden kijött, hogy ezektől hízom. Betartottam és szépen le is mentek a kg-ok, bár ebben az is benne volt, hogy rendesen odafigyeltem a sok zöldségre, arra hogy egyek fehérjét, szénhidrátot, zsírt...stb. Aztán kicsit elengedtem és magam, nem nagyon csak úgy normálisan és minden visszajött. Ezt az étrendet nem birom hosszútávon tartani, mert imádom a tejtermékeket és ott van bennem, hogy régen is ettem és nem volt gond. De most úgy érzem blokkol, hogy tudom ezeket az infókat és félek, hogy ha eszem kis sajtot vagy túrót, akkor hízni fogok.

De ha kevesebb kalóriát fogyasztok, mint az alapszükségletem, akkor mindenképp fogyni fogok, nem?

Köszi a válaszokat!



2021. jún. 2. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A genetikai táplálkozási tanácsadásnak semmi értelme... Ha mindent ki akarsz iktatni az étrendedből, az előbb-utóbb tarthatatlanná válik.

A fogyás titka röviden annyi, hogy kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz. (Az egészséged érdekében törekedni kell arra, hogy ezeket nagyrészt teljes értékű, vitaminban és ásványi anyagban gazdag élelmiszerekből vidd be. Az izomzatod növelése és fenntartása érdekében elegendő mennyiségű fehérjét is kell fogyasztanod.)

Egyél nyugodtan tejtermékeket, borsót, kukoricát... Nem ezektől hízol.

Törekedj az egyensúlyra! Az sem probléma, ha lecsúszik egy-egy hozzáadott cukorral vagy fehér liszttel teli dolog. Csak arra kell figyelni, hogy ne váljon mindennapossá.

2021. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2021. jún. 2. 23:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most is annyit sportolsz mint régen?
2021. jún. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Útvesztőkben tényleg le lehet fogyni. Pláne, ha két hétig nem tudsz kijönni.
2021. jún. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Visszaálltam már 2 hete annyi sportra,igen. Előtte kevesebbet tudtam.
2021. jún. 3. 10:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor várj turelemmel, 2 hét nem sok, hogy beinduljon a valtozas
2021. jún. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2021. jún. 3. 14:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Genetikai tanácsadás... ja, mindenféle kuruzslókkal, akiknek fingjuk nincsen róla :D Hagyjuk már.
2021. jún. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!