Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg igaz hogy a szénhidrát...

Tényleg igaz hogy a szénhidrát nem ellenség?

Figyelt kérdés
Nyilván nem a Pizzára,Hamburgerre,Sültkrumplira gondolok, hanem mondjuk ha megeszek egy pl. Pestos tésztát az nem baj?

2021. jún. 7. 21:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%
Nem ellenség, ha okosan bánsz vele.
2021. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
25%

Teljes mértékben egyénfüggő. Rám pl rossz hatással van a szénhidrátban gazdag étrend, szóval nem így eszem.

Más meg úgy érzi jól magát ha ez a tápanyag dominál. Nem vagyunk egyformák:)

2021. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
60%
Ember függő. Korábban 280-320g Ch-s etrendet folytattam,elhiztam. Most atalltam magasabb feherjere,zsirra es alacsony (150g) CH-ra (hogy a bevitt kaloria meg legyen) es nem zsirosodom annyira tomegelesnel. Viszont a tesom meg 420g CH-val tomegel..
2021. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
54%

#13

Tehát a kalória szám nem változott, de kevésbé zsírosodsz kevesebb ch-val? Pontosan ugyanakkora a kcal beviteled, mint előtte?

2021. jún. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Hát kapaszkodjatok meg, mert lehet bődületes fszsagot mondok, de én úgy tudtam hogy a sok zsír van annyira rossz mint a sok ch
2021. jún. 8. 14:55
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

#14 Igen. Ugyannanyi kaloriat viszek be,de masok az aranyok. Tobb feherje,zsir es keves ch. Utana neztem a neten,hogy az endomorfoknak (ami en is vagyok) milyen aranyok ajanlottak.

Korabban tobb ch,keves feherje (tskg*1,8) es zsir (talan 0,5*tskg) volt es hiztam,de inkabb zsirban. Az uj makrokkal,ugyanazzal a kaloria mennyiseggel kb. 0,3-0,5kg jon fel

egy heten.

2021. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%

#15

Nem mondasz f@szságot. A több zsír sokkal rosszabb, mint a sok ch. Ha valamiből mindenképpen túleszed magad, akkor az inkább a ch legyen.


#16

Ez nagyon fura és ellentmond a biológiának. Mozgás szintjén nem változott semmi? Még a magasabb fehérje termikus hatásfokát tudom elképzelni, bár ilyen nagy szerepe annak sem kellene, hogy legyen.

2021. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

15. Attól függ. A sok zsír sok ch fogyasztása mellett nem szerencsés.

Alacsony ch bevitel mellett semmi gond a sok zsírral. Alacsony ch bevitel egyébként 100g alatt értendő. Felette csak közepes a bevitel 100-180g között.

Rám pl kifejezetten rossz hatással van a sok ch, és nem laktat eléggé, hamar éhes leszek utána, ami nem célra vezető, nem jó, hisz nem akarok sem szinte egész nap enni, sem éhesnek lenni. ellentétben egy alacsonyabb ch de magasabb zsír és fehérje tartalmú kajával, engem az laktat igazán jól, és az ízlésem is inkább a zsír+ fehérje felé húz. Ezért is egyénfüggő ez a dolog.

2021. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%

Köszönöm istenem, hogy megéltük, hogy a gyakorin végre ez is kérdésként szerepeljen.


Igen, tényleg igaz.


Nagyon egyszerűen fogalmazva:

A fehérjék és a zsírok a szénhidrátok tüzében égnek el. Szerintem innentől nem nehéz megmagyarázni, hogy miért nélkülözhetetlen megfelelő mennyiségben bevinni.

2021. jún. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
61%
A sok agyatlan megjött lepontozni a válaszokat. Szánalmas.
2021. jún. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!