Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg igaz hogy a szénhidrát...

Tényleg igaz hogy a szénhidrát nem ellenség?

Figyelt kérdés
Nyilván nem a Pizzára,Hamburgerre,Sültkrumplira gondolok, hanem mondjuk ha megeszek egy pl. Pestos tésztát az nem baj?

2021. jún. 7. 21:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
73%

20-as, azért fejtsd ki ilyenkor, hogy ki számít agyatlannak, mert így nem derül ki számunkra.


Különben én már bekészítettem a popcornt.

2021. jún. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
66%
1 g ch és 1 g protein is 4 kcal. Zsír esetében 1 g = 9 kcal. A szervezeted többlet kalória esetén elsődlegesen a bevitt zsírt fogja elraktározni, másodsorban a fehérjét és csak a legutolsó lehetőségként a szénhidrátot. Ráadásul az átalakítás hatékonysága is a szénhidrát esetében a leggyengébb. Tehát a ch-nak kellene az utolsó ellenségnek lennie.
2021. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Sunshinedoll ***** válasza:
94%

Igen, igaz.

Én egész nap zöldséget meg gyümölcsöt, ergo szénhidrátot eszek és semmi bajom nincs.


Nyilván függ attól, hogy mit eszel mellé illetve milyen szénhidrátot eszel illetve milyen formában.

2021. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
63%

Nem ellenség, de tény hogy szénhidrátból a legkönnyebb többet enni a kelleténél. Például egy tésztából könnyen lehet túl sokat szedni a tanyerra. Sok szénhidrát pedig, mint az egyszerű cukorkát tartalmazó gyümölcsök, gyorsan megdobja a vercukorszintet, és magas inzulinvalaszt eredményez.

De ezek mind kijatszhatoak, csak tudni kell bánni velük. Például tésztás Kajakhoz én mindig eszek zöldséget, így kevesebb is kell a tésztából, jobban tartom a mértékét, és lassítom a felszívódását. Az almaszeletek mellé se hiába ajánlják mindig a mogyorovajat. Egy alma önmagában nem a legjobb egy etkezesre, de ha minőségi zsiradékkal kombinalod, sokkal tovább eltelit. A lényeg hogy kompletten legyenek megtervezce az étkezéseid, okosan

2021. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!