Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi az, ami a végső lökést...

Mi az, ami a végső lökést adta, hogy végre elkezd az évek óta halogatott fogyókúrát?

Figyelt kérdés
Aztán sikerült kitartanod és lefogynod?

2021. jún. 21. 19:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Depresszió miatt 2 hónapja elmúlt az étvágyam. Éhes vagyok, de nem esik jól semmi, ezért közel sem eszek annyit, mint azelőtt. Szép lassan kopnak a karanténkilók.
2021. jún. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A döntést megelőző hetekben többször riadtam éjjel arra, hogy fulladok, nem kapok levegőt. Egy ideig ilyenkor arról álmodtam, hogy vízben vagyok, valami elkapja a lábam, lehúz, és nem enged a felszínre, borzalmas volt. Aztán pár alkalom után ez megszűnt, viszont elgondolkodtam rajta és mikor mérlegre álltam, leesett hogy ez a fulladás a súlyom miatt van. Emellett persze sok más bajom is volt. De az utolsó csepp ami miatt valami végleges megoldást, életmódváltás irányában kezdtem keresni, hosszútávon, élethosszig tartható dolgot, nem a sokadik drasztikus időszakos fogyókúrát aminek semmi értelme, az ez a dolog volt.

Azóta 93 kilót fogytam, súlytartásnál még nem tartok mert még van 12 kg felesleg, amit fogynom kell. Akkor lesz ideális a súlyom a magasságomhoz.:) Ettől az apróságtól eltekintve már merem azt mondani, hogy sikerült kitörnöm abból a borzalmas ördögi körből amiben éltem hosszú évekig. Szigorú fogyókúrák, gyakori éhség, tiltólistás ételek, sóvárgás, falási rohamok, sikertelenség, szomorúság, elkeseredés, kaja mint vigasztalási eszköz, ételfüggőség, jojóeffektusok stb. Nem kívánom senkinek.

Az eleje pokoli nehéz, időnként még mindig, de megéri kitartani:). Nagyon sokat változott az életem jó irányba.

2021. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%

Korábban mindig karcsú voltam, a húgom meg jócskán duci. Idővel lassanként feljött rám jópár kiló, de nem igazán vettem észre.


Aztán egyszer egy ismerős megjegyezte, hogy nem is vette észre korábban, emnnyire hasonlítok a testvéremre - és EZ volt az, amikor rájöttem, sürgősen le kell adni a fölösleget.

2021. jún. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
még várok erre a lökésre
2021. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Hú nagyon sok.

-Esküvőre készültünk, sok szép alkalmi ruhám volt a szekrényben, amik már régóta ott álltak, nem volt alkalmam felvenni őket. Aztán koppantam, hogy egyikbe se férek bele, nem jöttek fel a combomig se...

-A szex nehezebb lett, már neki se akartam állni,és féltettem a házasságomat.

-nem tudtam futni a totyogós gyerekem után

-elnehezültem, horkoltam, lusta voltam

-a szégyen miatt, hogy kövér vagyok, nem mentem el programokra

-ha bezabáltam, bűntudat gyötört és ingerülten beszéltem az emberekkel, a gyerekkel.

Rendet kellett raknom a fejemben, mert már nagyon rossz volt így élni. Ez így mind egyben. Besokalltam, megijedtem, hogy milyen szörnyű ember vagyok, és hogy itt van a kezemben a változás csak el kellene kezdenem. És egyik nap úgy ébredtem, hogy mától megváltozom és kész.

2021. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
89%
Ráébredtem ki vagyok valójában és az az ember aki a tükörben volt az nem én voltam!
2021. jún. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Visszanéztem egy képet a barátaimmal. Öten voltunk, a kép harmadán én. Akkor láttam magam tisztán hogy nem csak 'picit husi' vagyok, hanem kövér. Ekkor voltam 153 cm és 95 kiló. Ma 69 kiló vagyok.
2021. jún. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
93%

Egyszer visszanéztem egy családi videót, amin a nővérem volt a gyerekeivel. A terhességek után nem csinált semmit a felszedett kilóival.

A videón háttal volt, és arra gondoltam, fuhh de igénytelen, hogy elhagyta magát..

Aztán megfordult és kiderült hogy az én vagyok.

Na akkor.

2021. jún. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Igazából mondhatnám azt, hogy az adta a végső lökést, mert valakit megismertem, és miatta akartam lefogyni, de szerintem nem. Egyszerűen egyik nap úgy ébredtem, hogy én ezt most elkezdem csinálni. Ez kb. 4 hónapja történt, azóta fogytam 20 kilót. Még 20-25 kg van hátra. Meg már elegem van, hogy mindig is túlsúlyos voltam, pláne, hogy sosem voltam képes megbarátkozni a testemmel, és bármit is csináltam (csinálok), akár étterembe, akár szimplán szórakozni a barátokkal, akár családi összejövetelek, mindig az a fejemben, hogy én kilógok, és hogy túlsúlyos vagyok. Szóval már elegem volt abból is, hogy a testemmel való kapcsolatom minden egyes cselekvésemet befolyásolja, mert mindig ott motoszkál a fejemben a gondolat.
2021. jún. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#9-es vagyok.


Illetve én tényleg úgy érzem, hogy a túlsúly a legnagyobb problémám, és hogyha lefogyok, akkor minden jobb lesz. Tudom, maga az, hogy valaki vékony/átlagos, az nem jelenti azt is, hogy boldog, de én tényleg úgy érzem, hogy a túlsúly a legnagyobb problémám, mert ez minden egyes dolgot beárnyékol az életemben. És ezt úgy mondom, hogy krónikus betegségem is van, de még is, nem az a legnagyobb problémám, hanem a túlsúly, mert nincs olyan nap, mikor nem szörnyedek el a tükörbe nézve, vagy azon töprengek, hogy bárkivel is vagyok, mindig kilógok a tömegből, és hogy mindig én vagyok a "kövér barát", illetve rossz ilyet kimondani, de szerintem főleg a túlsúly miatt is, de eddig mindig én voltam mindenhol a "második opció". Szóval ha x nem ér rá, akkor én jó leszek. És őszintén, szerintem ez mind a kinézetem miatt volt. Szóval egyszerűen csak elegem volt, van. Eddig 20 kilót fogytam, és még ennyi hátra van, de már sokkal jobban érzem magam, és őszintén büszke vagyok magamra végre először. :)

2021. jún. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!