Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 23 éves fiú vagyok, 190 cm,...

23 éves fiú vagyok, 190 cm, és 100kg. Szeretnék kb 10-15 kilót lefogyni, ajánlotok valami hatásos módszert?

Figyelt kérdés
Főként a hasamból, és a cicimből szeretnék leadni, ott látszik meg igazán. Nem akarok sem kigyúrt, sem szálkás lenni, csak simán le szeretném adni a felesleget.

2021. jún. 28. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el sportolni (heti 5 óra minimum) és egyél napi 3x-5x rendes kaját, semmi nasi és cukros üdítő
2021. jún. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bringázás jó sportnak? Azt szívesen csinálom.
2021. jún. 28. 16:10
 3/7 anonim válasza:
100%

Kevés zsír/szénhidrát, több fehérje. Hal, tojás, színhús. Kerüld a kenyeret, tésztát, édességet. Ha meg esetleg buliról van szó, koktélok, sör, helyett egy vodka-szóda 😃

Meg persze mellé rendszeresen mozogni. Akár csak esténként egy gyorsabb séta, vagy biciklizés.

Mivel fiatal vagy, kis kitartással menni fog 😃 ( hasonlóan csinálom én is . hajrá! 💪)

2021. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Kalóriaszámlálás. Beállítod mondjuk napi 1400-1500 kcalra és szépen lassan lemennek a kilók 4-5 hónap alatt.
2021. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nehogy 1500 kalórián kezdj élni!! Az egy 50 kilós, nem sportoló nő szükséglete fogyáshoz.


Persze, a biciklizés remek sport, tekerj minnél többet :). Be is nevezhetsz egy biciklis versenyre extra motivációnak.


Kalóriákat szerintem ne számolj, lehet hogy csak kalóriahiányban megy a fogyás de ez nem azt jelenti, hogy mindent pontosan ki kell számolni. Sajnos a kalóriaszámolás pedig méregetés nélkül nem megy, tehát szerintem kerüld el, ha nem látsz 1-2 hónapon belül változást... Persze ennyi idő alatt ne nagy fogyásra számíts csak néhány kgra. Nincs nagy felesleges tehát az a reáis és tartható, ha kb még ebben a naptári évben eléred az ideális súlyodat. Lassabb lehet, gyorsabb ne nagyon

2021. jún. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értelem szerűen lehet emelni a kalóriákon ha az 1500 kivitelezhetetlen. Egyébként meg teljesen jó, fogyáshoz kalória deficitben kell lenni. Ha elérted a célsúlyod, akkor beállítod a kalóriamennyiséget olyanra, amivel tartani tudod a súlyodat. Ez egy felnőtt férfinak olyan 1800-2000 kcal körül van (szóval az 1400-1500 teljesen reális, ne hallgass az 5-ösre).
2021. jún. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50 kilós nem sportoló nő 1200 kcalos kalórián él btw.
2021. jún. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!