Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalória deficit! Meg tudnátok...

Kalória deficit! Meg tudnátok magyarázni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Tehát én nagyon nem értek az ilyesmikhez, és azt hallottam, hogy csak kalória deficittel lehet zsírt égetni, vagyis több kalóriát égetni mint amennyit beviszünk. Szóval ha én 1500 kalóriát viszek be, akkor milyen edzéseket csináljak, hogy kcal deficitben legyek? Vagy van olyan ami több mint 1500 kcalt éget? Nem tudom hogyan működik ez az egész.
2021. júl. 7. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Ha 1500 kalóriát eszel, akkor valószínűleg így is kalóriadeficitben vagy, akkor is, ha nem mozogsz semmit sem, mivel alapjáraton éget a tested, szervezeted kalóriát, akkor is ha nem mozogsz pluszba semmit.


Szóval ha 1500 kalóriát eszel, nem muszáj mozognod, valószínűleg úgy is kalóriadeficitben leszel. Persze ez súlytól és magasságtól is függ, hogy mennyi kalóriával érdemes fogynod. De nyilván mozogni egészséges, ajánlott, de anélkül is kalóriadeficitben lennél. Pl. nekem a kalóriabázis azt írja, hogy az alapjárat kcal égetésem 2100. Naponta eszek kb. 1700 kalóriát, pluszban pedig még mozgok. De most az, hogy az a 2100 mennyire pontos, mindenesetre ha pl 1700 kalóriát viszek be, és tényleg 2100 az alapjáraton a kcal égetésem, az 400-as kalóriadeficit. Szóval a lényeg az, hogy kevesebbet egyél, mint amennyit a tested alapból eléget. Persze mozogni pluszban is ajánlatos.

2021. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Van egy alap amit a szervezeted éget önmagában pl 1500kcal. Ha ez alatt viszel be fogyni fogsz. Ha sportolsz mellé pl futás. Azzal elegetsz mondjuk 500kcal t pluszba. Így összesen már 2000kcalt égetsz el és meg fitteb is leszel. Egy szóval nem kell mozognod a fogyáshoz, de erősen ajánlott minden téren. De a lényeg annyi, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit elégetsz. Ez mindenkinek más mennyiséget jelent, ki kell tapasztalnod.
2021. júl. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van egy alap felhasználása a szervezetednek, ez az alapanyagcsere. Ha átlagos testalkatú vagy, akkor ez mondjuk 1200 kcal naponta. Ennyit akkor is fölhasználsz, ha az ágyban fekszel egész nap. Ezen kívül minden kis séta, napi tevékenység pluszkalóriát használ fel. Ha fizikai munkát végzel, ez elég sok is lehet. Vannak erre a neten kalkulátorok, csak becslést ad, de lesz egy képed. Mondjuk ha az alapanyagcsere és a normál napi tevékenység együtt 1500 kcal (ehhez nagyon tunyának kell lenned), akkor ha még mondjuk 500 kcal-nyit sportolsz, az ehhez hozzáadódik, és 2000 kcal lesz a felhasználásod.


Fogyni akkor fogsz, ha ennél kevesebbet viszel be. Tehát mondjuk a fenti esetben 1700 kalóriát ha beviszel, szép lassan fogyni fogsz. Ilyenkor a deficit 300 kcal, mert ennyivel kevesebbet viszel be annál, amit elhasználsz.

2021. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Így, hogy már teljesen értem, sokkal könnyebb lesz.
2021. júl. 7. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!