Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni akarok de ez mellett...

Fogyni akarok de ez mellett van még problémám, leírom lentebb.?

Figyelt kérdés

Szóval egy éve beteg lettem és depressziós és meghiztam nagyon, előtte sem voltak olyan vékony de benne voltam a normál testtömeg indexben és sokat mozogtam is ez mellett. Sokat járok dokihoz is, régebbi problémák miatt, mint egy év és mégis mindenhol azt kapom hogy ez azért van mert megíztam.


72 kg-ról 104-re híztam és borzasztóan szégyenlem magam miatta, sokat is bántanak és másképp bánnak velem azóta. Konretan felek, hogy ha eszek nyilvános helyen valaki rám ordít hogy ilyen dagadtan nem erdemlem meg hogy egyek..



Most októberig kellene leadnom az egyik doki miatt 10 kilót de nem tudom hogyan álljak neki.



Edzőterembe rettegek menni és nem is nagyon van lehetőségem, otthoni edzésre viszont van de nem tudom hogyan kezdjek neki.



Ez mellett az étkezésemben sem tudok nagyon változást vinni mert anyukámék veszik az ételt és nekem van most munkám suli mellett, de érettségi időszak miatt ott kell hagynom majd két hónap múlva mert nagyon sok órám és faktom lesz, így azután már finanszirozni sem tudom magamnak a dolgokat.



Viszont ami az egyik legnagyobb baj hogy eves és testkep zavarom van. Nemrég ettem egy adag spagettit, majd betoltam meg egyet, miközben már majdnem hánytam és utána kimentem megint enni az előbb és ette megint egy adagot amint éreztem hogy van egy kis hely a gyomromban.. Ez mindig így van sajnos ha eppen nem erzem azt, hogy napokig nem tudok enni. Van hogy már hanytatni is akartam magam.


Nagyon sokat szenvedek ettől és változatni akarok, kérlek segítsetek.


19 l 172 cm



2021. júl. 29. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem kellene ilyen tragikusan felfognod.

Először is regisztrálj be a kalóriabázis oldalra.

Nagyon nagy segítség,ha látod hogy amit beviszel kalória mit jelent a testednek.

Eleinte kicsit fura az állandó mérleg használat,de hamar el lehet hagyni,mert megtanulod ,hogy amit fogyasztasz az kb milyen mennyiség.

Ami nagyon motiváló,hogy a napi mozgást is rögzítheted és megmutatja,hogy egy plusz tányér tészta milyen sok mozgással dolgozható le.

Ez egy elég jó visszatartó erő.

Egyébként egyél gyakran,de kevesebbet!

Most van zöldség, gyümölcs minden elfogadható áron van ,ami szezonális.

És mozogj!

De tényleg.Annyira sokat jelent,ha csak egy félórát sétálsz vagy bringázol.

Nehéz elkezdeni,de ha az evéssel sikerül rendszert vinned az életedbe,akkor könnyebben fog menni a mozgás is.

És tényleg ne ess túlzásba!

A gyors fogyás gyorsan visszajön.

Ha pedig kiakakul egy szokás,akkor ha néha van egy kis kilengés sem olyan nehéz visszaállni a megszokottra. És igyál sok vizet!

Minden étkezés előtt egy pohárral.

Hidd el,hogy menni fog!

Egy év alatt simán lemegy 30 szenvedés nélkül és meg is tudod tartani,ha hozzá szoksz ,hogy pl 2 óránként eszel valamit.

2021. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Még egy tanács...

Nézegess diétás recepteket és ami tetszik próbáld ki!

Egyszerű és gyors dolgokat,csak egy adagot készíts,ez is szórakoztató tud lenni. illetve próbálj ki új alapanyagokat,amiket nem szoktál fogyasztani.

Néha pedig engedj meg magadnak olyasmit,ami nem diétás,de szereted

Ne hagyd,hogy kiéhezzen a szervezeted, fogyassz mindent,csak a hizlaló dolgokat mértékkel.

2021. júl. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

#1 #2 tanács mellé pszichológust is javaslok. Nagyon sokat nyomnak a latba a lelki dolgok.

Javaslom Lukács Liza pszichológus könyveit: Az éhes lélek gyógyítása c. és a Lenyelt vágyak c.-t.

2021. júl. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
A végén leírtad a megoldást, edd nyugodtan ugyanazt mint eddig, csak a felét, aztán a negyedét, és ha nem is mozogsz fogyni fogsz. valami hiányzik az életedből, ezért eszel újra meg újra, mert addig boldog vagy. A megoldás egyszerű egyél kevesebbet, megcsinálni, viszont akaraterő kell.
2021. júl. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!