Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 1000 kalóriával tudnád...

Ha 1000 kalóriával tudnád tartani a súlyod akkor annyit ennél vagy inkább meghíznál?

Figyelt kérdés
Tudom hogy az nagyon kevés,csak érdekel ki mit csinálna.Nem számítana hogy mennyit edzenél stb, akkor is 1000 kalóriával tudnál súlyt tartani.
2021. júl. 30. 13:17
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
67%
Akkor szerintem fekvőbeteg lennék, ugyanis csak arra jó ez a baromi alacsony energiaigény. Max még egy otthonülő kockának elég, akit eltart az anyja.
2021. júl. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.Azt akarom kideríteni fontosabb e a vékonyság minthogy többet egyen.Ez csak egy feltételezés,hogyha csak ez az opció lenne hogy vagy 1000 kalóriát eszel és súlyt tartol(nem számít hány kg,cm vagy) vagy meghízol
2021. júl. 30. 13:28
 3/43 anonim ***** válasza:
90%
Ha mondjuk valami nagyon kicsi törpenövésű lennék és annyival tartani tudnám, akkor nyilván annyit. Ha meg kevésnek érezném azt a mennyiséget, amivel súlyt tartok, akkor növelném és mellette többet sportolnék.
2021. júl. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
84%

Vékonyságot fenntartani nemcsak éheztetéssel lehet. Nagyon silány a tudásod, ha azt hiszed, hogy, akár elméleti szinten is, hogy csak az lehet vékony, ha 1000 kalóriát eszik, koplal. Aki azt hiszi, az beteg, pszichés eset és ő előbb fog kórházba kerülni, de az ilyeneket nem kell alapul venni, mert ők a nem normális kategória.


Azért, mert valaki megeszik kb 1200-1500 kalóriát, odafigyel, hogy azt miből viszi be, nem fog attól meghízni.


Nagyon téves a gondolatmeneted.

2021. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Ahhhhjjjj senki se érti mit szeretnék.Akkor átfogalmazom.Hogyha CSAK az a döntésed lenne hogy 1000 kcallal súlyt tartol vagy inkább eszel többet és hízol,mit választanál?Az érdekel hogy az embereknek milyen mértékben számítana a külső ha csak ez a 2 opció lenne
2021. júl. 30. 14:06
 6/43 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, hogy milyen hatása lenne rám egy ilyen étrendnek. Ha a szervezetemnek egyszerűen ennyire lenne szüksége, hogy a testmagasságomhoz számított normális súlyt tartsam, akkor nyilván ennyit ennék, hiszen ebben az esetben ennyivel érezném jól magam.


Minden más esetben valamilyen betegségről van szó, vagy arról, hogy kórosan sovány alkatot akarok fönntartani (azt nem akarnék, inkább meghízom normális súlyra), vagy valamiért sokkal hatékonyabb a szervezetem (de akkor ugyanott vagyunk, hogy az 1000 kcal számomra az egészséges, normális mennyiség). Persze olyan betegségek is vannak, amitől mindig éhes valaki (pl. agysérülés miatt), hiába eszik annyit, mint amire szüksége van. Ilyen esetben nem lenne önfegyelmem valószínűleg megtartani a súlyom, függetlenül attól, hogy a súlytartáshoz 1000, 2000 vagy 5000 kcal-t ehetnék.

2021. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
13%
Nekem ez az opció, az orvosom szerint 1000-1200nál többet nem szabadna ennem, az 1500-1700ért is lecsszett. Maradok dagi. 🤷‍♀️
2021. júl. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
27%

De fogd már fel kérdező, hogy valaki nem fog meghízni, mert mondjuk 1100 kcal-t eszik és így is tartja a vékony alakját! Hogy nem lehet ezt megérteni.


Az egészségemet nem áldozom fel semmiért, nem fogok koplalni, de nem is hízok meg.

2021. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%
Ha 1000kcal elég lenne a súlytartáshoz, akkor nem lennék éhes, ha csak ennyit ennék, mivel a szervezetem semmiben nem szenvedne hiányt. Tehát megelégednék az 1000kcallal.
2021. júl. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
73%
Régen stressz és egyéb okok miatt akármit ettem rosszul lettem tőle ezért fél éven át nagyjából napi 600 kcal-t ettem. Nem direkt csináltam azért hogy fogyjak, egyszerűen így sikerült de az én hibám hogy nem mentem orvoshoz. Utána ez a rosszullét elmúlt viszont nem tudtam sokkal többet enni. 2-3 éven át napi 800-1000 kcal-t ettem. Utána meg amikor rájöttem hogy ez tényleg nem normális és nem tartható örökké akkor elkezdtem 1200-1300 körül enni. Végül híztam miatta 5kg-t. Azóta sporttal ezt és még pár kilót is sikerült leadnom (hiába ettem régen keveset de nem voltam extrém vékony, pár kg-t fogytam csak az elején és utána stabilan 162cm 55kg voltam) Azóta is tartom ezt a 1200 körüli értéket, nekem ez pont megfelelő szerintem. Amúgy sincs nagy étvágyam, az édes dolgokat nem szeretem max néha 1-2 sós nasi becsúszik de teljesen egészségesen, nagy adagokat eszem amivel teljesen jóllakok.
2021. júl. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!