Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Receptek fogyókúrásan készitve...

Receptek fogyókúrásan készitve? Tudsz ilyent?

Figyelt kérdés

Én ma tökfözeléket csináltam!:)

Habarás nélkül.

Teáskanál olvasztott margarinon(olyanon aminek kcal tartalma 221kcal)felraktam a hagymát,ráöntöttem fél deci vizet.Igy pároltam meg.Ha kész volt megszórtam pirosparikával.Amig ez készült a gyalult tököt megsóztam.Utána a tököt a levével együtt ráöntöttem a hagymára ami eddigre elfötte a vizet és megdinsztelödött.Ráraktam egy fedöt és kislángon megföztem.Mikor kész volt natúr joghurtal izesitettem.Mert a tejföllel ellentétben ennek csak 60kcal 100gr-ja.

És olyan volt mint a rendes tökfözelék,finom és kellöen sürü.


2010. aug. 28. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ma krumplilevesnek induló, de végére inkább krumplifőzelékre emlékeztető ebédet hoztam össze :D. Tehát:

Krumplit kockára vágtam, kevés hagymát is, egy ideig pároltam, majd felöntöttem vízzel, raktam bele sót, borsot, szerecsendiót. Miután megpuhult, összeturmixoltam, majd natúr joghurtot kevertem hozzá. Sok lé elfőtt, így inkább főzelék állaga lett :D, de mivel így is jó volt, nem pótoltam vízzel :).

2010. aug. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt vannak a saját diétás sütireceptjeim.

Imádom őket.És ajánlom mindenkinek :)


Muffin

Hozzávalók:

3ek zabpehely

3ek szárított búzacsíra/zabkorpa/tk liszt

2ek keserű kakaó

kis vaj/olaj

fél pohár kefír/naturjogi

1-2 ek tej

ízlés szerint cukor/édesítő

1 tk. szódabikarbóna

ízlés szerint fahéj/lekvár/gyümölcs


A cukrot/édesítőt elkeverem a vajjal/olajjal,bele a fél kefírt vagy joghurtot,hozzá a tejet.

Egy másik tálban a zabpelyhet,a búzacsírát/zabkorpát/lisztet a kakaóval,szódabikarbónával,és a fahéjjal ha teszel bele.

Ezután összevegyítem a két masszát.Gyümiket dobálok bele ha úgy van,vagy lekvárt keverek hozzá.

Ezután kiadagolom a szilikonos formába,és 25-30percig sütöm.


Ezt akkor szoktam ha nincs tojás itthon xD


Ha van akkor a kedvencemet:

Zabkeksz


Hozzávalók:

10deka zabpehely

8deka szárítottbúzacsíra/tk liszt/zabkorpa

10deka margarin

1tk szódabikarbóna

1tojás

ízlés szerint édesítő


A vajat megolvasztod,a tojást az édesítővel felvered ugyanabban a tálban.Egy másikban a száraz hozzávalókat összekevered,majd összevegyíted a masszákat.Kivajazott tepsibe kis halmocskákat nyomkodsz.Előmelegített sütőben 20percig sütöd(ha jó kekszesre akarod,akkor 30).Aki a kakaós sütiket szereti az a 'száraz' tálba tegyen 2ek kakaóport,de akkor több édesítő legyen benne.Meg lehet bele aszalt gyümit is tenni,vagy fahéjjat,csokidarabokat.Ha lágyabb omlós tésztát akarunk akkor naturjogit vagy kefírt keverjunk a tésztához.:)


Most a sütikből hirtelen ennyi,mert 2darab papírt találtam de ezek finomak az az egy biztos.:D


Ja meg akármilyen sütit meglehet csinálni,csak a hozzávalókat nem hízlaló hozzávalókkal kell helyettesíteni.Meg kreatívnak kell lenni.:D

Jajj van egy isteni zöldségpufim,ez most jutott eszembe.


Akármilyen mirelit zöldségkeveréket megfőzünk,pépesítjük,zabpehellyel/búzacsírával/tk liszttel sűrűsítjük,kicsit fűszerezzük és betesszük a sütőbe 30percre.Azthiszem ez volt a recept :d


Ja és egy kis diétás fasírt,ha érdekel valakit.

Szintén mirelit zöldséget megfőzünk,pépesítjük.

Egy tojást felverünk,bele a vegetát,pirospaprikát,borsot stb.

Hozzáadjuk a zöldségpépet.Majdpedig ehhez annyu búzakorpát,vagy zabpelyhet/zabkorpát amennyit felvesz.

Golyókat formálunk belőle,és bepanírozzuk.

És olajban kisütjük.Vagy ha nagyon diétásak akarunk lenni,akkor golyókat formálunk belőle,és tepsibe sorakoztatjuk a golyókat.25perc alatt kisütjük.Nyamnyam.:D

2010. aug. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!