Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudok egy tuti fogyókúrába...

Tudok egy tuti fogyókúrába beilleszthető süti receptet. Hátha segít még valakinek. Nektek vannak ehez hasonló receptek?

Figyelt kérdés

Piskóta: 3tojásfehérje(60kcal),16g ch csökkentett liszt(56kcal)( [link] )De lehet bármilyen liszt is. Édesítő,kicsi sütőpor,esetleg vanillia aroma. A fehérjét kemény habbá verem,majd hozzáadom a többi alapanyagot.. Ebből a mennyiségől egy egész kissebb tepsinyi piskóta lesz és az egész kevesebb mint 120kcal.

Innentől már a fantáziára van bízva mivel töltjük meg. Pl diétás lekvárral,piskótatekercsnek, Pudingot lehet hozzá főzni vízzel és édesítővel, vagy sütés előtt gyümölcsöket belepotyogtatni.

Szerintem ezt minden nap lehet enni fogyókúra alatt.

Neketek van valamilyen alacsony kalóriás finomság receptetek?


2011. aug. 4. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha szálkásítás alatt úgy érzem máris azonnal kell ennem valami édeset akkor őt választom: [link]
2011. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért kéne minden nap sütit enni? Akár fogyózol, akár nem?
2011. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na igen,de nekem a gyümölcsök nem elégítik ki a vágyaimat. Amikor gyümikkel vagy joghurtal próbáltam csillapítani az édesség iránt vágyamat akkor előbb utóbb úgyis befaltam a jó cukros sütit.

De így rájuksem nézek,csak gyors megsütöm ezt és kész.


Én azt hittem hogy te erre buksz :D

[link]

2011. aug. 4. 12:02
 4/10 A kérdező kommentje:
Miért ne lehetne minden nap? Aki kívánja egye. Mondjuk én heti 3x szoktam csinálni vagy 4x:) Mielőtt arra következtetnél ki hogy egy bélpoklos dagadt disznó vagyok aki nem bírja megállni az édességet.
2011. aug. 4. 12:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Természetesen nagyon bírom a nutellát, de nem azért eszem mert annyira függnék tőle. Pusztán kell valami ami reggel elég mennyiségű ch-t és kalóriát tartalmaz :D Tudod néha mekkora kínszenvedés 3500kcalt letolni? :)
2011. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3500? De tudlak sajnálni :( Szívesen segítenék neked ebbe a nagy és megeröltető feladatba XD
2011. aug. 4. 12:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem érzed a súlyát a dolognak... elsőnek tök poén ennyit enni, még élvezed is. De amikor tudod, hogy ó b+ megint ebéd megint vár a hús, de ha nem eszek eleget fogyni fogok és ott ülsz előtte, nem vagy éhes de azért megeszel 700g húst meg mellé a köretet aztán csak azon imádkozol ne jöjjön el a következő étkezés soha.
2011. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd. Vágyak ide vagy oda, a saját jól felfogott érdeked, hogy nomrálisan egyél. Nem irigylem én tőled a napi sütit, dehogy! De ha azt hiszed, hogy nem ártasz vele magadnak, mert kevés benne a kalória, nagyon tévedsz.

Első dolog a függőség. Nem egy pozitív dolog, minden fajta függőség korlátozza az embert.

Másik dolog az édesítő. Meg a "diétás" lekvár. A lekvár gyümölcsből van. Minél jobb a lekvár, annál több gyümölcsből. A gyümölcsben rengeteg a gyüm.cukor. Következésképpen ha egy lekvárban nincs sok kalória, akkor az nem gyümölcsből van, hanem egy halom ipari szemétből.

A puding Isten tudja, miből van, az édesítő meg vagy méreg, vagy nem. Elhiszem, hogy nincs bizonyíték arra, hogy rákkeltő, de sajnos arra sincs bizonyíték, hogy nem az. Bezzeg az egyetlen hasznos dolgot, a tejet az kihagytad belőle.

És te ezt akarod minden nap megenni.

Megéri?


Ha szereted magadat, a testedet, akkor azt adod neki, amire szüksége van. Fehérjét, vitamint, rostokat, jó minőségű szénhidrátot, olyan és annyi cukrot, amennyi szükséges. Az eperben pl. pont ilyen cukor van.

Ha nem szereted a testedet, hanem kb. annyira tartot, mint egy szemetesládát, akkor beletömöd napi szinten, amiket leírtál.

Gondolkozz el ezen.


Ha nem vagy bélpoklos dagadt disznó (ahogy fogalmaztál), akkor a normális, kiegyensúlyozott táplálkozásba simán belefér heti 1 szelet sütemény, de nem ilyen igénytelen diétás vacak, hanem olyan, amit érdemes is megenni.

Ha meg mégis fogyókúráznod kell, akkor láthatod a következményét annak, ha valaki engedi azt, hogy függővé váljon.

2011. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

pl.:

Almás-vaniliás-fahéjas zabkása

Tejbe beletesztek vanilia rudat felforraljátok beletesztek zabpehlyet, belevágtok egy almát és megszorjátok fahéjjal + némi édesítő... isteni. Itt is lehet boleró italporral kísérletezni, így akár egzotikus ízű zabkását is kaphattok.


Gözös süti

Egy pohár joghurtba (bármilyen natúr) tegyél egy tojást, édesítőszert, fahéjat és pici citromlét. Jól keverd el, aztán önts hozzá búzakorpát és egy kis sütőport vagy szódabikarbónát (zabpehely, zabkorpa is mehet hozzá) annyit, amennyit felvesz a massza. (Ha nem muszáj 1-esnek lennie, akkor bármilyen müzli keverékből is lehet csinálni, mazsola, mogyoró, gyümölcs stb. mehet bele) Kis pohárkákat vagy tálkákat vizezz ki, és töltsd meg őket háromnegyedig a masszával, és tedd a mikroba. Addig kell sütni, amíg meg nem szilárdul. Akkor kiborítod őket, és még egy fél percre visszadugod a mikroba. Fahéjas édes kefirrel szoktam leönteni, és úgy esszük.

Én a legnagyobb fokozaton szoktam sütni.

Pici sütőpor kell csak bele, mert kifut másképp, de ha nem teszel bele, az se baj, csak akkor laposabb lesz, és kevesebbnek látszik.

Lehet zabkorpával is. Ha pelyhet is teszel bele, keményebb lesz, én búzakorpával szoktam, és akkor jó laza marad.

Lehet fahéj és citromlé helyett bármi más: kakaó, kókusz, stb.(próbálkozzatok).


Gyümölcsös krémtúró

Zsírszegény túrót beletenni a turmixgépbe, hozzáadni egy csomó gyümölcsöt, ha kevésnek találjátok a levét, lehet 1-2 kanál 0%-os joghurtot is hozzáadni, egy kis fahéj, ha kell, édesítőszer (édes gyümölcsnél én ezt sem szoktam), citromlé, aztán csak krémesre kell turmixolni


Édesség

8 tojás fehérjét felversz habnak, amikor kemény teszel bele 2 kis bögre édesítőt, 2 ek keményítőt. Kivajazott jénai tálban 220 fokon megsütöd (nekem gázon 45 perc, légkeverésesen 15 perc). Ha kész kihűtöd (össze fog egy kicsit esni, ne lepődj meg!). 4 dl diétás tejszínt felversz (szerintem jó a natúr joghurt is), s ezt kened rá a tojáshabra. A tetejére bármilyen gyümölcsöt tehetsz, mi málnával szoktuk enni. Nagyon finom, főleg lehűtve


Madártej light

Szerintem ezt mindenki ismeri. 1 l tej, 4 tojás, 2 tk édesítőszer, fél vaníliarúd, fél zacskó vaníliás pudingpor 8 dl tejet a vanilía rúddal felteszek forrni, felverem a 4 tojásfehérjét habbá, majd belekanalazom a tejbe és megfő benne, kiszedem tálba. Simára keverem a többi hozzávalót, majd ráöntöm a forró tejet, és lassú tűzön besűrítem, a habgaluskára öntöm


Meggyes túrótorta

6 személyre- de elkészítheted kevesebből is: 75 dkg túró, 6 dl tejszín, 2 citrom, 2 dl víz, 4 kávéskanál zselatin, 20 dkg meggy. A zseléport keverd el az édesítővel, vízzel, és forrald fel. a túrót törd össze villával, tedd bele a 2 citrom reszelt héját, és levét. Keverd bele a zselatint, és a light tejszint felverve. Folpackkal bélelt formába töltsd, és hűtsd be. Mikor kiveszed a formából rakd meg meggyel.


Nasi.

Egy sovány túrót összekeverek kevés tengeri sóval, kb. 1-1tk. vaníliás - és citrom ízesítésű fruktózzal, kb. 3-4 tk sima fruktózzal( a Tesco-ban lehet kapni a liszt- cukor sorában az édesítőszereknél), 1 db citrom reszelt héjával, 1 ek. sovány tejföllel, 1 tojás sárgájával és a tojás habbá vert fehérjével. Isteni finom, az édességét a fruktózzal be tudjátok ízlés szerint állítani, teljesen olyan ízű mint a nem fogyókúrás változata


Túrógombóc

40 dkg túró, 2 tojás, kevés édesítő, 6 dkg zabkorpa.Én ma csináltam, de megvariáltam, vagyis fahéjas szilvát tettem a közepébe, és lett belőle szilvás gombóc. :)) Nagyon finom.

Szilvás öntetet tettem rá: szilvát tejföllel összeturmixoltam,sok-sok fahéjjal.


Túrókrém

Energiatart.: 100kcal

H: 20 dkg sovány túró, 40 dkg málna vagy eper, Polisweet

A túrót és a gyümölcsöt jó habosra összeturmixoljuk,édesítjük. Poharakba töltjük és egész szem málnával díszítjük.

2011. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Nézd. Vágyak ide vagy oda, a saját jól felfogott érdeked, hogy nomrálisan egyél. Nem irigylem én tőled a napi sütit, dehogy! De ha azt hiszed, hogy nem ártasz vele magadnak, mert kevés benne a kalória, nagyon tévedsz.

Első dolog a függőség. Nem egy pozitív dolog, minden fajta függőség korlátozza az embert.

Másik dolog az édesítő. Meg a "diétás" lekvár. A lekvár gyümölcsből van. Minél jobb a lekvár, annál több gyümölcsből. A gyümölcsben rengeteg a gyüm.cukor. Következésképpen ha egy lekvárban nincs sok kalória, akkor az nem gyümölcsből van, hanem egy halom ipari szemétből.

A puding Isten tudja, miből van, az édesítő meg vagy méreg, vagy nem. Elhiszem, hogy nincs bizonyíték arra, hogy rákkeltő, de sajnos arra sincs bizonyíték, hogy nem az. Bezzeg az egyetlen hasznos dolgot, a tejet az kihagytad belőle.

És te ezt akarod minden nap megenni.

Megéri?


Ha szereted magadat, a testedet, akkor azt adod neki, amire szüksége van. Fehérjét, vitamint, rostokat, jó minőségű szénhidrátot, olyan és annyi cukrot, amennyi szükséges. Az eperben pl. pont ilyen cukor van.

Ha nem szereted a testedet, hanem kb. annyira tartot, mint egy szemetesládát, akkor beletömöd napi szinten, amiket leírtál.

Gondolkozz el ezen.


Ha nem vagy bélpoklos dagadt disznó (ahogy fogalmaztál), akkor a normális, kiegyensúlyozott táplálkozásba simán belefér heti 1 szelet sütemény, de nem ilyen igénytelen diétás vacak, hanem olyan, amit érdemes is megenni.

Ha meg mégis fogyókúráznod kell, akkor láthatod a következményét annak, ha valaki engedi azt, hogy függővé váljon.


"


Az egész élet káros,a sok benzingőz,a cigifüst stb stb. Az általad normálisnak mondott ételekben is ki tudja mi lehet amit majd csak ezután fognak ugymond "feltalálni".


A másik meg az hogy miért kell elmenni a végletekig??? Ki mondta hogy egész nap csak ezt a sütit eszem? Honnan tudod hogy e mellet nem táplálkozom normálisan? Mielőtt belekötnél hogy inkább mozogni kéne,csak mondom hogy minden nap 1 órát kardiózok.

2011. aug. 4. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!